آرامش در شورای شهر کرمان اعضای کمیسیون‌ها انتخاب شدند

منتشر شده در صفحه صفحه اول 457 | شماره شماره ۴۵۷

آرامش در شورای شهر کرمان
اعضای کمیسیون‌ها انتخاب شدند

عطیه بهره بر
اولین جلسه پس از انتخابات جنجالی هیات رئیسه شورای شهر کرمان بر خلاف چند جلسه قبلی در آرامش کامل برگزار شد. این جلسه از ساعت 18:30 در محل شورای شهر کرمان با حضور 12 نفر از اعضا برگزار شد. یوسف جعفری، منصور ایران منش و کمال جوانمرد غایبان جلسه دیشب بودند. به نظر می رسد جوانمرد هنوز از ماجرای انتخاب هیات رئیسه شورا دلخور است و به آن معترض.
جلسه شب گذشته شورای شهر کرمان به منظور انتخاب اعضای کمیسیون های مختلف شورای شهر کرمان برگزار شد و قرار شد روسای کمیسیون ها در هفته های آتی انتخاب شوند. البته اعضای کمیسیون ها بدون انتخابات در جلسه دیشب انتخاب شدند و به نظر می رسد اعضای شورای شهر کرمان قبل از این جلسه باهم سر این موضوع به تفاهم رسیده بودند. به همین دلیل علی اکبر مشرفی اعضای کمیسیون ها را معرفی می کرد و دیگر اعضای شورا تایید می کردند. البته رویا دیوان بیگی از رئیس شورا خواست برای انتخاب اعضای کمیسیون ها رای گیری شود که زهرا لری خطاب به وی گفت انتخابات نداریم و سپس از اعضای شورا خواست صلوات بفرستند. البته لازم به ذکر است در برخی کمیسیون هایی که مشرفی اعضای آن ها را اعلام می کرد، به درخواست اعضای شورای شهر جابه جایی هایی صورت گرفت.
در این جلسه اعضای کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی، بانوان، کمیسیون بودجه و امور حقوقی، کمیسیون بهداشت و خدمات شهری و کمیسیون معماری و شهرسازی کلانشهر شورای شهر کرمان انتخاب شدند.
مشرفی برای کمیسیون بودجه و امور حقوقی نام علی منصوری، یاسین پنجعلی زاده، حجت الاسلام ربانی زاده، یوسف جعفری، زهرا لری، فتح الله مویدی و مهنوش مومنی را خواند که به درخواست مهنوش مومنی، سعید گیلانی به جای مومنی در این کمیسیون قرار گرفت.
اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی کلانشهر هم به شرح زیر اعلام شدند: فتح الله مویدی،یاسین پنجعلی زاده، منصور ایران منش، علی منصوری، سعید گیلانی، علی اکبر مشرفی، مهنوش مومنی و زهرا ایران منش که زهرا ایران منش از حضور در این کمیسیون انصراف داد.
برای کمیسیون فرهنگی هم رویا دیوان بیگی، صدیقه زاهدی، زهرا ایران منش، حجت الاسلام ربانی زاده، زهرا لری، کمال جوانمرد و ماه بانو معصوم زاده معرفی شدند.
صدیقه زاهدی، زهرا ایران منش، یوسف جعفری، حجت الاسلام ربانی زاده، کمال جوانمرد و مهنوش مومنی هم به عضویت کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرمان درآمدند.
برای کمیسیون بانوان هم ابتدا قرار بود شش عضو زن شورا همراه با یاسین پنجعلی زاده در این کمیسیون قرار بگیرند. اما به این دلیل که ماه بانو معصوم زاده گفته بود فقط قصد فعالیت در کمیسیون فرهنگی را دارد، مشرفی خود را جایگزین وی کرد تا بدین ترتیب زهرا لری، رویا دیوان بیگی، صدیقه زاهدی، مهنوش مومنی، زهرا ایران منش در کنار یاسین پنجعلی زاده و مشرفی کمیسیون بانوان را تشکیل دهند.
زهرا لری، یوسف جعفری، مهنوش مومنی، رویا دیوان بیگی، زهرا ایران منش، سعید گیلانی و یاسین پنجعلی زاده به عضویت کمیسیون خدمات شهری و بهداشت درآمدند که در نهایت قرار شد کمال جوانمرد به جای زهرا ایران منش و منصور ایران منش هم به جای سعید گیلانی عضو این کمیسیون باشند.
حواشی:
ماه بانو معصوم زاده بعد از معرفی اعضای کمیسیون بودجه و امورحقوقی اعلام کرد بدلیل مسائل پیش آمده فقط می خواهم در کمیسیون فرهنگی باشم و چون خسته ام می خواهم جلسه را ترک کنم. مشرفی خطاب به وی گفت خواهش می کنم بمانید که معصوم زاده قبول نکرد و جلسه را ترک کرد.
در این جلسه به نظر می رسید ماه بانو معصوم زاده از چیزی ناراحت است. هنگامی که زهرا لری به مشرفی گفت ماه بانو معصوم زاده در کمیسیون بهداشت باشد، معصوم زاده با اخم گفت نمی خواهم.
علی منصوری گفت آقای ایران منش دوست دارد در کمیسیون بودجه باشد که زهرا لری در این هنگام گفت ما هم دوست داریم باشیم.
یاسین گنجعلی زاده از مشرفی خواست به جای خود، فتح الله مویدی عضو کمیسیون بانوان شود که مویدی مخالفت کرد.
گفتنی ست علی بابایی سرپرست شهرداری کرمان هم در جلسه شب گذشته شورای شهر کرمان حاضر بود و درباره مسائل مختلف عمران شهری صحبت کرد.
گیلانی پیشنهاد داد اعضای شورای شهر کرمان بازدیدی از مجموعه شهرداری داشته باشند که با مخالفت برخی از اعضای شورا مثل مشرفی، لری و پنجعلی زاده روبرو شد. مشرفی معتقد بود این کار باعث ایجاد شائبه در مورد انتخاب شهردار می شود.

77

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 60
  • دیروز: 165
  • هفته: 1,217
  • ماه: 4,665
  • سال: 132,583