رزم حسینی در پاسخ به سوال پیام ما پیرامون وضعیت تالاب جازموریان: «ابتکار» از جازموریان بازدید می‌کند

یکشنبه 11 بهمن 1394

رزم حسینی در پاسخ به سوال پیام ما پیرامون وضعیت تالاب جازموریان:
«ابتکار» از جازموریان بازدید می‌کند

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان بزودی به کرمان سفر می کند. این موضوع در جلسه اتاق فکر استان کرمان رسانه ای شد. جلسه اتاق فکر استان کرمان با حضور اساتید دانشگاه و برخی مدیران اجرایی استان کرمان در استانداری برگزار شد. اتاق فکر از طریق وزارت علوم در دانشگاه های مادر هر منطقه تشکیل شده است و بنا به گفته کاظم کاظمی، عضو هیات علمی دانشگاه باهنر و مسئول قبلی اتاق فکر کرمان، در هفت محور مسائل اساسی استان کرمان مورد بحث واقع شده است و گزارش سال 93 هم به ریاست جمهوری تحویل داده شده است. در این ارتباط صبح دیروز جلسه ای در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد و خبر سفر قریب الوقوع کاروان تدبیر و امید به کرمان رسانه ای شد. در این جلسه نامه ای را که از طرف مشاور فرهنگی رئیس جمهور به استاندار کرمان داده بود، توسط کاظم کاظمی خوانده شد و در همین نامه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان کرمان اشاره شده بود. در بخشی از نامه ای که حسام الدین آشنا برای علیرضا رزم فرستاده بود آمده است: نظر به قریب الوقوع بودن سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمان و نیز اهمیت این گزارش راهبردی (گزارشی که اتاق فکر هر استان به رئیس جمهور می دهد) در فرآیند توسعه استان و ارتقای موقعیت نهاد دانشگاه در سیاست گذاری منطقه ای خواهشمند است زمینه همکاری دستگاه های اجرایی استان بویژه استانداری کرمان با دانشگاه شهید باهنر کرمان جهت تهیه گزارش فوق الذکر فراهم فرمایید.
طبق نامه ای که مشاور فرهنگی رئیس جمهور خطاب به علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نوشته، به زودی رئیس جمهور کشورمان به استان کرمان سفر می کند. با توجه به سفر کاروان تدبیر و امید در تاریخ نوزدهم مهر ماه به مازندران، احتمالا حسن روحانی آبان ماه به استان کرمان سفر خواهد کرد.
اهمیت جازموریان از دریاچه ارومیه کمتر نیست
گفتنی ست در این جلسه همچنین استاندار کرمان از سفر معاون رئیس جمهور به جازموریان برای بازدید از شرایط این تالاب خبر داد.
رزم حسینی گفت: یکی از کانون های تولید ریزگرد در کشور تالاب جازموریان است و مسائل آن را پیگیری می کنیم که که پنجشنبه هفته آینده رییس سازمان محیط زیست در تالاب جازموریان حضور خواهند داشت و مسائل را بررسی می‌کنیم.
وی اضافه کرد: 15 میلیون نفر جمعیت در شرق کشور زندگی می کنند که باید به مشکلات این حوزه رسیدگی شود. اهمیت جازموریان کمتر از دریاچه ارومیه نیست. ولی اینجا مخفی مانده است. کسی نمی داند جازموریان کجاست. اما ریزگردهای جازموریان تا اصفهان می روند.
طرح جامعی برای تالاب جازموریان
به هیات دولت می فرستیم
استاندار کرمان در رابطه با سفر معصومه ابتکار به جازموریان به پیام ما گفت: ایشان به عنوان نماینده هیات دولت به جازموریان خواهند آمد و مسائل مختلف بررسی می شود و جلساتی هم با ایشان برگزار می کنیم تا یک طرح جامعی در ارتباط با تالاب جازموریان را برای هیات دولت بفرستیم.

کرمان
مطالب مرتبط
کرمان ویچ
امام جمعهزلزله
کرمان ویج
رفسنجانسیرجان
فدراسیون صلیب سرخ جهانی برای مقابله با پیامدهای خشکسالی به ایران کمک مالی کرد850 هزار دلار نذر آب
پیام خبر
آببی آبی
کرمان ویچ
کرمان

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.