سفر یک روزه استاندار کرمان به شرق استان رزم حسینی با هزینه شخصی مدرسه می سازد

منتشر شده در صفحه صفحه اول456 | شماره شماره ۴۵۶

سفر یک روزه استاندار کرمان به شرق استان
رزم حسینی با هزینه شخصی مدرسه می سازد

رضا عبادی زاده

علیرضا رزم حسینی در سفر به شهرستان بم قول داد یک مدرسه پسرانه را با هزینه خودش بسازد. مدرسه ای که فعلا کانکسی است و استاندار کرمان می خواهد این مدرسه پسرانه را از این حالت در بیاورد، البته نه با بودجه دولت بلکه از جیب شخصی. استانداری که برخی رسانه ها او را استاندار پورشه سوار می خواندند نشان داده کارها را معطل رسیدن بودجه نمی کند. او که پیش از این طرح مثلث توسعه اقتصادی را اجرایی کرده و به قول خودش می خواهد برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کند، وقتی دید سرمایه گذاری نیستخودش دست به جیب شد تا یک مدرسه در بم بسازد. شهری که پس از زلزله دلخراش سال ۸۲ هنوز مدرسه های کانکسی در آن وجود دارد.
سفرهای شهرستانی رزم حسینی ادامه دارد
استاندار کرمان دیروز در ادامه سفرهای شهرستانی خود به شرق استان و شهرستان بم سفر کرد. علیرضا رزم حسینی که در ۲۰ سکانداری اش در استانداری کرمان نشان داده بیش از حرف به عمل اعتقاد دارد برای افتتاح چند طرح و بازدید از روند اجرایی چند پروژه به بم سفر کرد. رزم حسینی همچنین در سفر دیروز خود از کارخانه های موجود در ارگ جدید بم هم بازدید کرد. گفتنی ست در این سفر یک روزه معاون سیاسی و امنیتی و معاون عمرانی استاندار، رییس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی و تعدادی از مدیران اجرایی، استاندار کرمان را همراهی کردند.
افتتاح مجتمع آبرسانی روستایی
رزم حسینی در اولین برنامه کاری اش در افتتاح مرحله نخست مجتمع آبرسانی روستای سبزوئیه از توابع شهرستان بم حضور پیدا کرد. روستای سبزوئیه شامل ۱۵ پارچه آبادی با جمعیت ۱۵ هزار و ۶۵۰ نفر می باشد و شبکه داخلی آب این روستا حدود ۱.۵ کیلومتر است. آنطور که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان گفته روستای سبزوئیه بم شامل ۱۵ روستاست که در مرحله نخست آبرسانی، هفت روستا از مزایای این طرح بهره مند می شوند. مرحله دوم طرح مجتمع آبرسانی به روستای سبزوئیه هم هشت روستا را در بر می گیرد که اگر اعتبار کافی تامین شود به اجرا در می آید. اعتبار هزینه شده به منظور اجرای این مرحله هم ۱۱ میلیون و ۸۵۴ هزار میلیون ریال است. گفتنی ست برای تامین آب مرحله نخست مجتمع آبرسانی به روستای سبزوئیه یک حلقه چاه در نظر گرفته شده و ۳۰۰ متر خط انتقال برق و ۷.۱ کیلومتر خطوط انتقال آب هم احداث شده است.
افتتاح دبیرستان دخترانه خواجه عسکر
علیرضا رزم حسینی در ادامه این سفر یک روزه یک واحد آموزشی را افتتاح کرد. آنطور که ایرنا نوشته دبیرستان دخترانه حضرت زهرا (س) خواجه عسکر با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و با نظارت اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان احداث شده و با یکهزار و ۳۰۳ متر مساحت و چهار هزار و ۵۰۰ متر زیربنا به آموزش و پرورش شهرستان بم تحویل داده شده است. محوطه سازی و ۲۹۰ متر حصارکشی در دبیرستان دخترانه حضرت زهرا (س) خواجه عسکر بم انجام و تجهیزات آموزشی مورد نیاز این واحد آموزشی نیز توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد خریداری شده است. این مدرسه با شش کلاس قرار است به ۱۳۴ دانش آموز خدمات آموزشی ارایه کند.
رزم حسینی مدرسه می سازد
اما یکی از مهم ترین دستاوردهای سفر استاندار کرمان به شهرستان بم، تصمیم به ساخت یک مدرسه در این شهرستان با هزینه شخصی خود استاندار بود. زلزله دی ماه ۸۲ بم که باعث تخریب گسترده در این شهرستان شد، سبب ایجاد مشکلات متفاوتی در بخش های مختلف از جمله در فضاهای آموزشی شد. زلزله بم باعث شد مدارس کانکسی در بم ساخته شوند اما با گذشت بیش از ۱۱ سال از این زلزله، هنوز برخی کلاس ها در این شهرستان در کانکس برگزار می شوند. طبق گفته محمد حبیب الهی، مدیر آموزش و پرورش بم کمبود فضای آموزشی در این شهرستان موجب شد سال تحصیلی جدید ۱۸ کلاس درس در کانکس تشکیل شود. استاندار کرمان هم در سفر به بم از یکی از این مدارس بازدید کرد. دبستان پسرانه کانکسی جابر ابن حیان شهرک امام خمینی (ره) همان مدرسه ای بود که علیرضا رزم حسینی به آن رفت و پس از بازدید نسبت به احداث یک واحد آموزشی به نام شهید ناصر فولادی در این محل قول مساعد داد و گفت: قبل از سفر به بم از وجود مدارس کانکسی در بم مطلع بودم و گزارشی ابتدای سفر در مورد وجود مدارس کانکسی در بم ارایه شد. وی تصریح کرد: تصمیم گرفتم با هزینه شخصی این دبستان پسرانه را احداث کنم. لازم به ذکر است قرار است پس از برآورد ظرفیت و نیاز این شهرک، تعداد کلاس های این مدرسه برآورد و اعلام شود. اعتبار احداث این مدرسه هم بعد از مشخص شدن تعداد کلاس مورد نیاز شهرک امام خمینی (ره) شهرستان بم، مشخص و اعلام خواهد شد. اعتباری که استاندار کرمان آن را متقبل شده است.
بازدید از روند اجرای چند پروژه
استاندار کرمان در سفر یک روزه بم از روند اجرایی چند پروژه هم بازدید و برخی از آن ها را افتتاح کرد. بازدید از پروژه شبکه داخلی گاز شهرستان بم، بهره برداری از طرح روکش آسفالت بلوار خلیج فارس بم، بازدید از مجتمع اطلس سنتر بم، افتتاح سه پارک محله ای در بم و بازدید از پروژه آبرسانی بم و بروات از سد نساء هم از دیگر برنامه های استاندار کرمان در شهر بم بودند.
نباید فقیری در شرق استان وجود داشته باشد
برنامه بعدی علیرضا رزم حسینی در بم افتتاح کشتارگاه صنعتی بم بود. عملیات اجرایی این کشتارگاه از سال ۸۶ شروع شده بود اما بدلایل مختلفی متوقف شده بود سرانجام دیروز افتتاح شد تا مردم شهرستان های بم، نرماشیر، فهرج و ریگان که دام های سبک و سنگین خود را به روش سنتی کشتار می کردند از این پس دام های سبک و سنگین خود را در این کشتارگاه ذبح کنند.
استاندار کرمان در این باره گفت: با بازدیدی که سال گذشته از کشتارگاه بم صوت پذیرفت، تصمیم جدی گرفته شد تا یک کشتارگاه صنعتی سالم در این شهرستان احداث شود، اگرچه در این امر بنای اولمان ورود بخش خصوصی بود که به دلایل مختلف انجام نشد و شهرداری بم پشتیبانی کرد. آنطور که ایسنا نوشته رزم حسینی افزود: خوشبختانه مردم از امروز به بعد گوشت سالم و بهداشتی را دریافت می کنند و کشتارگاه های سنتی باید تعطیل شوند. به طوریکه مصرف کننده گوشت را تنها از کشتارگاه صنعتی خریداری نماید و فرمانداران باید این مسئله را بسیار جدی بگیرند. وی در ادامه اظهار کرد: موقعیت شرق کرمان با وجود خط ریلی بسیار خوب است که باید از بناهای تاریخی این منطقه مانند ارگ بم، رود نساء با بهترین آب و محصولات کشاورزی محافظت و استفاده کرد و با وجود همه این نعمت ها، نباید فقیری در این منطقه وجود داشته باشد و امیدواریم در این دولت به خوبی در مسیر توسعه گام برداریم. رزم حسینی همچنین گفت: استاندار کرمان گفت: سال آینده، سال رونق اقتصادی در کشور و استان کرمان خواهد بود.
کرمان باید قطب خودروسازی شود
آخرین برنامه استاندار در بم هم بازدید از منطقه ویژه ارگ جدید بم بود. رزم حسینی گفت: تبدیل شدن استان کرمان به قطب کشاورزی و قطب مواد معدنی و صنعتی از جمله قطب خودروسازی از محورهای برنامه ششم توسعه کشور برای این استان است. گزیده صحبت های رزم حسینی را در ادامه به نقل از ایرنا بخوانید:
استان کرمان در قالب برنامه ششم توسعه ابتدا باید در حوزه گردشگری به قطب گردشگری در جنوبشرق ایران تبدیل شود.
جهش ایجاد شده در سال ۹۲ و اوایل سال گذشته و امسال در اقتصاد ایران و در حوزه خودرو در منطقه بم، ثمره تلاش های دولت تدبیر و امید است.
با رای مردم به دولت تدبیر و امید، شرایط به گونه ای تغییر کرد که در یک گوشه ای مانند شهرستان بم در منطقه ویژه اقتصادی در حوزه خودرو تحول بوجود آمده است.
وقفه ای که در حوزه فروش خودرو به وجود آمده که شاید حاصل بی تدبیری عده ای بوده طبعا دوام نخواهد داشت.
تا پایان سال جاری مجددا رونق خرید و فروش خودرو در کشور بوجود خواهد آمد.

32

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :