مدیرکل سیاسی بهانه فشار بر رزم حسینی فشار چپ و راست به استاندار میانه رو

یکشنبه 11 بهمن 1394

مدیرکل سیاسی بهانه فشار بر رزم حسینی
فشار چپ و راست
به استاندار میانه رو

همه چیز از یک عکس شروع شد. انتشار عکس مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان در فضای مجازی. عکسی که در آن حجت الاسلام عباس اسلامی در کنار رئیس دولت اصلاحات ایستاده بود. انتشار این عکس در فضای مجازی آغازگر حواشی بیشماری برای مجموعه استانداری کرمان و شخص علیرضا رزم حسینی شد.
انتقاد تند تعدادی از امامان جمعه استان
در نشست ماهانه ائمه جمعه بود که اعتراض به این رفتار مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان اوج گرفت. در این نشست حجت الاسلام رنجبرماهانی امام جمعه ریگان خطاب به استاندار کرمان گفت: ائمه جمعه از شما گلایه مند هستند. مدیرکل سیاسی استانداری کرمان عکسی را در فضای مجازی انتشار داده که نشان می دهد با سران فتنه تعامل، همدلی و همزبانی جدیدی به وجود آورده است. پس از رنجبرماهانی، حجت الاسلام مهدی زاده امام جمعه بافت هم در واکنش به این اتفاق گفت: ماجرای عکس مدیرکل سیاسی استانداری کرمان با یکی از سران فتنه چیست؟
معاون سیاسی امنیتی استاندار: اسلامی جرمی مرتکب نشده اما قبول دارد اشتباه کرده است
حمید ذکااسدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان با اشاره به اینکه این ملاقات بطور اتفاقی رقم خورده است گفت: با مراجع ذی صلاح درباره این عکس مشورت کردیم و از آنها پرسیدیم، آیا ملاقات با رئیس دولت اصلاحات جرم و قابل پیگیری و تعقیب است و آیا باید پیگیری کنیم که همه جواب منفی دادند. اسلامی نیز اشتباه خود را قبول کرده و قول عدم تکرار این مسئله را به استاندار کرمان داده است.
افزایش حمایت و مخالفت ها
پس از این بود که ماجرای برکناری و یا ابقای مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان به حاشیه ای بزرگ برای استانداری کرمان بدل شد. در گروه های اجتماعی موبایلی شایعات زیادی مبنی بر برکناری اسلامی منتشر شد اما هیچگاه این خبرها تایید نشدند. در این میان گروه های سیاسی مختلفی در واکنش به این خبرها بیانیه هایی را خطاب به استاندار کرمان منتشر کردند.
حزب ندا: در برابر فشارهای کمرشکن ایستادگی کنید
حزب ندای ایرانیان شعبه کرمان اولین بیانیه را در حمایت از اسلامی منتشر کرد. این حزب که از احزاب اصلاح طلب بشمار می رود خطاب به استاندار نوشت: از جنابعالی می‌خواهیم با ایستادگی بر سر اجرای قانون و مقاومت در برابر فشارهای کمرشکن برخی گروه‌ها و زیاده‌خواهی‌های برخی نمایندگان و دخالت در مدیریت اجرایی استان بر سر عهد و پیمان خویش با رییس جمهور و مردم باقی بمانید و وعده روز معارفه مبنی بر عدم به اشتراک‌گذاری اختیارات خویش را فراموش نفرمایید.
مخالفت جمعی از روحانیون بسیجی با حرکت مدیرکل سیاسی
جمعی از طلاب و روحانیون بسیجی کرمان هم با انتشار بیانیه ای از استاندار کرمان خواستند میرکل سیاسی را برکنار کند. در این بیانیه آمده است: ما جمع کثیری از طلاب و روحانیون بسیجی استان کرمان حرکت وقیحانه این فرد را در دیدار با یکی از سران فتنه و انتشار آن در فضای مجازی به شدت محکوم کرده و از جنابعالی انتظار می رود که استانداری کرمان را از وجود این افراد معلوم الحال پاک نموده. جامعه اسلامی دانشگاه ولیعصر رفصنجان هم دیروز بیانیه ای صادر کرد و از استاندار کرمان بدلیل عزل اسلامی تشکر کرد در حالی که هنوز خبر رسمی از عزل اسلامی منتشر نشده است.
حمایت جمعی از حامیان دولت از مدیرکل سیاسی استانداری
جمعی از حامیان دولت تدبیر و امید هم با انتشار بیانیه ای از استاندار کرمان خواستند از مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری حمایت کند. این بیانیه که بدون امضا در برخی سایت های نزدیک به اصلاح طلبان کرمانی منتشر شد خطاب به رزم حسینی می نویسد: شنیده می شود مسئولان معاونت سیاسی وزارت کشور، اسلامی را از مدیران لایق وزارت کشور می دانند و از تغییر سمت وی به دلیل برخی فشارها ابراز نارضایتی کرده اند. در پایان هم صادرکنندگان بیانیه از فرستادن رونوشتی از آن به اسحاق جهانگیری معاون اول و مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور خبر داده اند.
تهدید استاندار به برکناری
برخی سایت های حامی دولت اما پا را فراتر گذاشته و استاندار کرمان را به برکناری تهدید کردند. سایت اعتدال در این ارتباط نوشت: رزم حسینی و معاون سیاسی امنیتی وی همچنان با اصرار بر نظر خود منطبق بر خواست تندروهای مخالف دولت و حامیان احمدی نژاد قصد دارند با کوتاه آمدن در برابر فشار تندروها و ضعیف جلوه دادن دولت حجت الاسلام اسلامی را عزل کند. خبرهای دریافتی حکایت از آن دارد سال گذشته حجت الاسلام روحانی با احضار چند استاندار منجمله استاندار کرمان نارضایتی خود را از عملکرد وی اعلام کرده است. تاکنون چند نفر از استاندارانی که رییس جمهور به آنها تذکر داده بود تغییر کرده اند. نکته جالب اینجا بود که این خبر به سرعت توسط چند تن از خبرنگاران اصلاح طلب کرمانی در شبکه های اجتماعی موبایلی کرمان هم منتشر شد تا به استاندار کرمان فشار بیشتری وارد شود.
مدیرکل حوزه استاندار: اسلامی برکنار نمی شود
دیروز البته فرشید فلاح مدیرکل حوزه استاندار به ایسنا گفت: شایعات پیرامون عزل حجت‌الاسلام و المسلمین اسلامی موثق نیست و وی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. او البته به این نکته هم اشاره کرد که هرکسی باید در چارچوب برنامه های استاندار عمل کند.
استانداری که سیاسی نیست
در حالی که گروه های سیاسی از اصلاح طلب تا اصولگرا فشار زیادی را به استاندار کرمان وارد کرده اند، رزم حسینی بارها گفته که استانداری سیاسی نیست. وی چندی پیش به «پیام ما» گفته بود: دنبال جنجال نیستیم و هدف ما فقط کار و توسعه است. رزم حسینی همچنین هفته گذشته در روز جهانی پست هم سیاسی نبودن خود را با گفتن این حرف نشان داد: همه گروه های سیاسی باید از حرکت های حاشیه‌ای و خودخواهی های سیاسی پرهیز کنند زیرا اولویت اول کشور اقتصاد، فرهنگ و سازندگی است. او همچنین به ماهنامه عصرانه گفته بود: این درست نیست که من عضو یک گروهی هستم فقط از هم گروهی های خودم استفاده کنم.همه این گفته های استاندار کرمان نشان می دهد که وی از سیاسی کاری بشدت پرهیز می کند و تغییر و تحولات در استانداری کرمان را نباید به پای کوتاه آمدن رزم حسینی دانست. البته تا لحظه تنظیم این گزارش خبری رسمی از برکناری مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندار کرمان منتشر نشده است. گرچه شنیده شده اگر هم اسلامی برکنار شود، دلیل این برکناری عکس گرفتن با رئیس دولت اصلاحات نبوده بلکه بخاطر اظهارات اسلامی در خصوص تاریخ عکس ملاقات بوده است.
مهر تایید مقامات کشور بر عملکرد رزم حسینی
در حالی برخی گروه های سیاسی استاندار کرمان را به برکناری تهدید می کنند و می گویند رئیس جمهور چندباری به رزم حسینی تذکر داده است، اکثر مقامات کشوری از وی حمایت کرده اند که در زیر گزیده ای از این حمایت ها را می خوانید:
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: خداوند استانداری لایق و کاملا آگاه و آشنا به کرمان را نصیب شما کرده است. ایشان مخلصانه در جنگ بود و بعد از جنگ توقعی نداشت و مشغول کار در بخش خصوصی شد و بسیار موفق بود. از کارهای بسیار پسندیده ایشان فراجناحی بودن است. خودشان را در عین احترام به همه جناح ها محدود به هیچ جناحی نمی کند. کمتر استانی الان وجود دارد که مثل کرمان از لحاظ سیاسی آماده کار و متنفر از اختلاف باشد و در کرمان وحدت به چشم می خورد./ آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی اقتصادی کرمان
سردار حاج قاسم سلیمانی: شهید زنده «علیرضا رزم حسینی» است که امروز در مسند استاندار و دیروز در مسند رزمنده و فرماندهی در لشکر 41 ثارالله بود که در هر دو جبهه برای کشور می جنگیده و در حال جنگیدن است./ مراسم گردهمایی بزرگ رزمندگان و جانبازان ویژه گرامیداشت حماسه سوم خرداد
آیت الله جعفری امام جمعه کرمان : آقای رزم حسینی استاندار فعلی کرمان هشت سال در دفاع مقدس جانفشانی کرده و به عنوان شهید زنده می توان از ایشان نام برد./ در گردهمایی ائمه جمعه استان کرمان
رحمانی فضلی وزیر کشور: استاندار کرمان به عنوان یکی از استانداران موفق ما در حوزه توسعه و جزو موفق ترین ها در این رابطه هستند. ابتدا که آقای رزم حسینی را به عنوان استاندار کرمان انتخاب می کردیم دغدغه داشتم و دغدغه ام از عدم تجربه وی در حوزه وزارت کشور بود اما استاندار کرمان بسرعت مسلط شد و از بسیاری از باتجربه ها نیز پیشی گرفت./ در آیین افتتاح باغ فتح آباد
محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس: استاندار کرمان همت بالایی دارد/ آیین افتتاحیه جشنواره فرهنگی اقتصادی کرمان

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.