امام جمعه کرمان دریادواره 466 شهید ورزشکار استان کرمان: نماینده مجلس باید اهل فکر و تقوا باشد

یکشنبه 11 بهمن 1394

امام جمعه کرمان دریادواره 466 شهید ورزشکار استان کرمان:
نماینده مجلس باید اهل فکر و تقوا باشد

یادواره 466 شهید ورزشکار استان کرمان با حضور جمعی از خانواده شهدا، مسئولان، هیئت‌های ورزشی و ورزشکاران در سالن فجر کرمان برگزار شد.
آیت الله سید یحیی جعفری در این مراسم گفت: نماینده مردم در مجلس باید اهل فکر، تخصص، تقوا و ولایتمدار باشد. امام جمعه کرمان کرمان افزود: طرح برجام به مجلس هم رفت نمایندگان ملت می توانستند رای ندهند، ولی رای دادند، هرچند عده ای از نمایندگان مخالف بودند. وی گفت: برخی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برخورد بدی با دکتر ظریف و گروه وی داشتند. امام جمعه کرمان ادامه داد: باید افرادی را انتخاب کنیم که عاقل، متدین، دانشمند و اهل تقوا باشند. وی گفت: افرادی هم دیندار، عالم و دانشمند هستند اما ولایتمدار نیستند.
محمود محمودی‌نیا، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این مراسم با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) گفت: یادواره شهدا بهانه‌ای برای تجدید میثاق و تجدید خاطره با یاران سفر کرده‌ای است که صفا، صمیمیت و جوانمردی آنها نقل مجالس است.
وی افزود: شهدا بزرگ‌مردانی هستند که با ایمان راسخ برای آرمان خود جنگیدند و برای آیندگان هم آرمانی قرار دادند، شهدا به واقع انفجار نوری بودند که به ما روشنایی بخشیدند و بعد از آن ما سال‌ها در روشنایی آنها حرکت می‌کنیم.
محمودی‌نیا بیان کرد: نخستین یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان را امسال برگزار می‌کنیم و سعی کرده‌ایم تا آرشیو کاملی از آنها تهیه شود و به صورت پیوسته شاهد برگزاری این مراسم باشیم.
وی اظهارکرد: بنا داریم در ماه محرم و صفر به تک تک خانواده شهدای ورزشکار استان کرمان سر زده و یادواره شهدا را در شهرستان‌ها نیز داشته باشیم و به نوعی برکت شهدا را در ورزش استان کرمان و برنامه‌های توسعه‌ای این حوزه شاهد باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان خاطرنشان کرد: کتاب ورزشکاران شهید استان کرمان نیز آماده شده و در مراسم امروز رونمایی می‌شود تا خوراک فرهنگی خوبی از شهدا برای جوانان داشته باشیم.
سردار داوود آذرنوش، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران نیز در این مراسم گفت: با همکاری وزارت ورزش و جوانان از دو سال قبل اقدام به جمع‌آوری و تهیه آرشیوی از آثار و وصیت‌نامه‌های شهدای ورزشکار کرده‌ایم و تاکنون آثار 5 هزار شهید را در کشور جمع‌آوری کرده‌ایم.
وی بیان کرد: بهمن ماه امسال اجلاسیه کنگره شهدای ورزشکار کشور را برگزار می‌کنیم و فدراسیون‌ها و استان‌ها در حال حاضر اقدام به برگزاری یادواره‌ها می‌کنند.
آذرنوش تصریح کرد: 46 عنوان کتاب برای شهدای ورزش کشور در دست تدوین و چاپ است و دو مستند نیز ساخته شده که مراحل پایانی خود را برای پخش طی می‌کند. چندین مکان به نام مطهر این بزرگان نامگذاری گردیده.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران عنوان کرد: همه برنامه‌های ما در راستای این است که ضمن معرفی راه و رسم و سیره شهدا، مرام و جوانمردی آنها را به نسل جوان انتقال دهیم.
آذرنوش در ادامه افزود:همه به دنبال این هستیم که با برگزاری یادواره‌ها و اقدامات مفید دیگر، دین خود را به شهدا ادا کنیم.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.