استاندار کرمان روز گذشته در بازدید از باغ بیرم آباد: باغ بیرم آباد از باغ شازده ماهان کمتر نیست

یکشنبه 11 بهمن 1394

استاندار کرمان روز گذشته در بازدید از باغ بیرم آباد:
باغ بیرم آباد از باغ شازده ماهان کمتر نیست
استاندار کرمان عصر دیروز از باغ بیرم آباد بازدید کرد. علیرضا رزم حسینی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه باغ بیرم آباد قدمت چندین ساله دارد بیان داشت: این باغ تفرجگاه مهمی در استان بوده و متعلق به آستان قدس رضوی می باشد. وی افزود: 2 ماه قبل در مشهد مقدس نشست و برنامه ریزی برای مرمت و بازسازی باغ بیرم آباد انجام داده ایم. وی افزود: آستان قدس رضوی در کرمان املاک زیادی دارد. استاندار در ادامه گفت: در جلسه 2 ماه قبل خواستیم بخشی از در آمدهای آستان قدس رضوی در کرمان خرج شود.
رزم حسینی با اشاره به اینکه اگر باغ بیرم آباد بازسازی شود کمتر از باغ شازده ماهان نیست بیان داشت: امیدواریم این مجموعه بازسازی شود به دلیل اینکه داخل محدوده شهر است استفاده خوبی می توان از این باغ برای تفرجگاه مردم استفاده کرد.
وی گفت: امیدواریم عملیات بازسازی باغ بیرم آباد طی یک سال در سه فاز اجرایی شود و مرکزی برای گردشگران داخلی و خارجی بشود. استاندار به اشاره به اینکه استان کرمان دارای ثروت های زیادی می باشد، گفت: در این دوره با کمترین هزینه ها می توانیم این مراکز را احیا کرده و برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال بکار بریم .
رزم حسینی با اشاره به اینکه باغ بیرم آباد یک باغ تاریخی است اظهار داشت : حیف است که از این باغ استفاده نشود و بعد از اینکه حدود 35 سال بلا استفاده مانده است اکنون با همکاری فرمانداری، معاونت عمرانی و میراث فرهنگی از این باغ استفاده خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال آینده پروژه احیای باغ بیرم آباد اتمام شود. وی با اشاره به برنامه های آینده استانداری گفت: توجه ما تنها به مرکز استان نبوده و بعد از محرم و صفر جشن ثبت جهانی میمند را خواهیم داشت و بعد از آن کنفرانس جهانی تمدن بزرگ هلیل را برگزار خواهیم کرد به جهت اینکه تمدن بزرگ هلیل را به جهان بشناسانیم.
استاندار در پایان افزود : استان کرمان ثروتمند است و امیدواریم در این دولت که معتقد به کار فرهنگی و میراثی است به اهداف خود برسیم.
استاندار کرمان بعد از بازدید از باغ بیرم آباد در محل استانداری در جلسه رفع موانع تولید صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی به حل مشکلات تولیدی پرداخت و بیان داشت: یکی از کارهای مهم که کمتر از صنعت و معدن نیست حفظ فرهنگ، هنر و میراث فرهنگی است که در همین راستا جلسه رفع موانع تولید میراث فرهنگی، هنری و صنایع دستی را برگزار کرده ایم.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.