خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 550

در شرکت برق شمال شرایط لازم برای سرمایه گذاری هیات انگلیسی در کرمان بررسی شد
همزمان با لغو تحریم ها و اجرایی شدن برجام و هموار شدن ساز وکارهای سیاسی و اقتصادی، شرایط حضور برای سرمایه گذاران خارجی در زمینه های مختلف فراهم آمده است که از آنجمله می توان به سرمایه گذاری در حوزه های برق و انرژی اشاره کرد. در همین راستا جلسه ای با حضور نمایندگان شرکت Turbin Efficiency ، نماینده ایرانی این شرکت، مدیرعامل و نمایندگان شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان برگزار و حوزه فعالیت کاری و قابلیت های تامین برق توسط شرکت فوق به تفصیل بیان شد. محمود شهبا،‌ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در این دیدار گفت: با توجه به دورنمای ترسیم شده برای صنعت استان و علی الخصوص صنایع وابسته به فولاد، تا 4 سال آینده حدود 3 هزار مگاوات برق مورد نیاز است و صنعت برق بایستی تمامی تلاش خود را به کار بندد تا جوابگوی نیاز توسعه صنعتی استان باشد. شهبا در ادامه گفت: هر ساله مصرف برق بین 4 تا 5 درصد رشد داشته،‌ اما با توجه به برنامه ششم توسعه، سال آینده رشد مصرف انرژی الکتریکی 7 درصد برنامه ریزی شده است و برای تامین این میزان انرژی، لازم است از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده شود.

افتتاح 2 پروژه در شهرستان رفسنجان در دهه فجر
بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، حسین رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: به میمنت دهه مبارک فجر 2 پروژه با اعتبار 24 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می­رسد. وی افزود: یک واحد پرورش مرغ گوشتی در منطقه کبوترخان به مساحت 8000 مترمربع و ظرفیت 10000 قطعه در ایام ا… دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد که این طرح باهزینه کرد اعتباری معادل 6450 میلیون ریال احداث و راه اندازی شده است.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان افزود: با توجه به کاهش منابع آبی و افت سطح ایستابی، گسترش سیستم های آبیاری تحت فشار در منطقه یک ضرورت غیر قابل اجتناب می باشد که در این راستا 187 هکتار از مزارع منطقه عباس آباد امین به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز که کل هزینه اعتبار شده بیش از18 میلیارد ریال بوده که 12 میلیارد ریال آن ازمحل اعتبارات دولتی هزینه شده است.

برگزاری جشن آینده سازان شرکت گاز استان کرمان
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان در مراسم جشن آینده سازان شرکت گاز استان کرمان و جشن تکلیف نونهالان که در محل تالار حافظ دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدیر عامل، معاونین ، روسای واحدها ‌و کارکنان و خانواده هایشان برگزار گردید . محمد علی ودیعتی مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن تبریک ولادت یازدهمین کوکب آسامانی حضرت امام حسن عسکری (ع) گفت: دوران امامت امام حسن عسکری(ع) دورانی حساس و متفاوت بود. امام از جوانی تحت نظر خلفای جورِ عباسی قرار داشت تا جایى که از پانزده سالگی و در زمان حیات پدر بزرگوار خویش نیز به زندان برده شد. آن امام ، به مقتضای زمان، رسالت خویش را به انجام می‏رساند و کار امامت را به پیش می‏برد. همچنین وظیفه‏ی سنگینِ آماده ساختن شیعیان برای امامت و غیبَت امام زمان، نیز بر عهده‏ی آن حضرت بود. در کنار کارهای علمی، مجموعه‏ای از تفسیر، روایات، معارف اسلامی و عقاید را نیز تألیف نمود که تفسیر و مواعظِ قصار از آن جمله‏ اند.

بازگشایی مسیر شمالی زیرگذر گنبد جبلیه از هفته آینده
شهردار کرمان از بازگشایی مسیر شمالی زیرگذر گنبد جبلیه از هفته آینده خبر داد. به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان علی بابایی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 55 درصدی پروژه احداث تقاطع غیر همسطح گنبد جبلیه اظهار کرد: ترافیک این مسیر با قرار دادن باکس ها و اجرای عملیات بتن ریزی و آسفالت تا هفته آینده روان می شود. وی با بیان این که دو رمپ شرق و غرب نیز در این محدوده در حال اجراست تصریح کرد: پروژه تقاطع غیر همسطح گنبد جبلیه تا پایان سال جاری و قبل از عید نوروز به بهره برداری می رسد. شهردار کرمان از اجرای عملیات شانه سازی بزرگراه شرقی و غربی خبر داد و خاطرنشان کرد: املاک واقع در مسیر این منطقه با کمک دهداری روستای الله آباد تملک شده و در حد مقدور زیرسازی و آسفالت می شوند. معاون فنی و عمرانی شهرداری کرمان هم گفت: شمع ریزی تقاطع غیر همسطح آزادی در خیابان استقلال پیشرفت خوبی داشته و شمع شیب راه بلوار جمهوری به استقلال به طور کامل ریخته شده است.

12

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 85
  • دیروز: 303
  • هفته: 2,868
  • ماه: 9,323
  • سال: 108,060