درخواست استاندار کرمان از دستگاه های اجرایی: مسیر را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنید

یکشنبه 04 بهمن 1394

درخواست استاندار کرمان از دستگاه های اجرایی:
مسیر را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کنید

استاندار کرمان بر تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تاکید کرد و گفت: با اتمام پروژه های نیمه تمام از دولت های مختلف با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، انقلابی در کشور ایجاد می شود و این امر به نگاه مدیران بستگی دارد. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی دیروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید زمینه را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی تسهیل تر کنند تا استان کرمان بتواند از فرصت ایجاد شده استفاده هر چه بیشتری ببرد. وی تصریح کرد: پروژه هایی برای سرمایه گذاری در استان کرمان تدوین کرده ایم که به زودی آنها را اعلام می کنیم تا بتوانیم بخشی از آنها را نیز با استفاده از سرمایه گذاری خارجی اجرایی کنیم. وی یادآور شد: با رفع تحریم ها در حال حاضر مبادلات اقتصادی با کشورهای صاحب تکنولوژی در حال انجام است و شاهد حضور هیات های اروپایی در کشور هستیم.
وی به سفر رئیس جمهور چین به ایران و امضای تفاهم نامه های اقتصادی اشاره و بیان کرد: در این تفاهم نامه پروژه هایی نیز مربوط به استان کرمان است. نماینده عالی دولت در استان کرمان به تشکیل ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و ادامه داد: تمام فعالیت های انجام شده در مثلث توسعه اقتصادی در قالب این ستاد تبیین می شود تا بتوانیم با اقتصاد درون زا از فرصت های موجود برای توسعه اقتصادی استان استفاده کنیم. وی اظهار داشت: اگر محدودیت هایی در اجرای برنامه های مد نظر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی وجود دارد باید اعلام، بررسی و رفع شوند. رزم حسینی عنوان کرد: ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی باید هر دو هفته یکبار در استان کرمان برگزار شود. وی بر توسعه اقتصاد روستایی نیز تاکید و بیان کرد: پایه توسعه اقتصادی بر مبنای توسعه اقتصاد روستاها ، شهرستان ها و استان ها می چرخد.
استاندار کرمان گفت: در حوزه توسعه خوداشتغالی تلاش می شود که حداکثر اعتبارات در این زمینه جذب شود. وی یادآور شد: اعتبارات ارزان قیمت نیز به استان کرمان وارد شده است و باید پیگیری شود تا شاهد توسعه هر چه بیشتر خود اشتغالی باشیم. رزم حسینی با بیان اینکه اتلاف منابع زیادی در برخی حوزه ها را شاهد هستیم، افزود: در کمیته راهبری اقتصاد مقاومتی باید به رصد و سنجش نقش دستگاه ها در کاهش هزینه ها و کاهش اتلاف منابع توجه لازم صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان هم گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی حدود دو سال در استان کرمان عملیاتی شده است و با تشکیل ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی، این موضوع به عنوان محور و اصل قرار گرفته است. محمدرضا فتوت اظهارداشت: گزارشی از پروژه های اقتصاد مقاومتی تدوین خواهد شد و کمیته ای در این زمینه در استان کرمان تشکیل شده است. وی تاکید کرد: در دو هفته آینده باید جمع بندی از اقدامات انجام شده در زمینه مثلث توسعه اقتصادی، شورای آب، انرژی و اقتصاد مقاومتی صورت جامع صورت گیرد و دستگاه های اجرایی باید در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.