مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان خبر داد شهرک صنعتی شماره 2 سیرجان مناسب ترین مکان برای ایجاد شهرک صنفی در کرمان

پنجشنبه 01 بهمن 1394

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی
استان کرمان خبر داد
شهرک صنعتی شماره 2 سیرجان مناسب ترین مکان برای ایجاد شهرک صنفی در کرمان
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان در نشست مطبوعاتی اعضای کمیته نظارت بر احداث بزرگترین شهرک صنفی کشور در شهرک صنعتی شماره 2 سیرجان با تاکید بر اهمیت انتقال صنوف مزاحم و آلاینده به خارج از شهر ها گفت: شهرک صنعتی شماره 2 سیرجان از هر نظر مناسب ترین مکان برای ایجاد شهرک صنفی در این شهرستان است. به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان، مجید غفاری در این نشست بیان کرد: برای ایجاد یک شهرک صنفی طی دو سال گذشته بررسی ها و ارزیابی های مختلف و جامع صورت گرفته و جلسات مختلف با اصناف و فرماندار محترم و سایر مسئولان مرتبط در شهرستان برگزار و نهایتا تصمیم بر انتقال صنوف آلاینده به شهرک صنفی واقع در شهرک صنعتی شماره 2 سیرجان گرفته شد که سر انجام این امر در مهر ماه امسال عملی شد. غفاری با اشاره به اینکه مساله احداث شهرک صنفی پتانسیل بسیار خوبی برای شهرستان سیرجان است افزود: شرکت شهرک های صنعتی استان تاکنون شهر ک های صنعتی زیادی ایجاد کرده است ، اما اولین شهرک صنفی در سیرجان ایجاد خواهد شد که فازبندی این شهرک برای 2500 واحد انجام شده و طی فرایند 3 الی 4 ساله به بهره برداری نهایی خواهد رسید. مجید غفاری با اشاره به حاشیه سازی هایی در خصوص قیمت و نحوه واگذاری زمین برای احداث واحدها گفت: شهرک صنفی کاملاً دولتی است و قیمتی که اعلام شده نیز با تایید دولت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران است و هزینه هایی دریافت می شود کاملاً قانونی بوده و به حساب دولت واریز خواهد شد و حقی از کسی ضایع نخواهد شد. غفاری گفت: تمامی هزینه هایی که از صنوف گرفته می شود صرف ایجاد زیرساخت ها در این شهرک خواهد شد و اگر یک واحد صنفی یا صنعتی بخواهد خارج از شهرک صنعتی زمینی را اخذ و اقدام به آماده سازی آن برای فعالیت نماید مبالغ به مراتب بالاتری باید هزینه کند و علاوه بر هزینه زمین و ساخت و ساز ، هزینه های تاسیسات و زیرساخت ها را نیز بایستی خودش متقبل شود که این مساله با توجه به هزینه های بسیار بالای ایجاد زیرساخت ها صرفه اقتصادی ندارد و علاوه بر آن باعث پراکندگی و عدم ساماندهی واحد ها در اطراف شهر نیز خواهد شد.

لزوم همکاری دهیاران در شناسایی افراد بی سواد در بم
فرماندار بم گفت: دهیاران موظف هستند افراد بی‌سواد 10 تا 49 سال را در روستاهای شهرستان شناسایی و به اداره سوادآموزی معرفی کنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری بم، رضا اشک در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی این شهرستان اظهار داشت: دشمن بشریت فقر، جنگ و بی‌سوادی است. فرماندار بم بیان کرد: طبق آمار اداره آموزش و پرورش شهرستان در زمینه وضعیت بی‌سوادی، کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی نسبت به شناسایی افراد بی‌سواد شهرستان همکاری داشته‌اند. وی با بیان اینکه از سال 55 تا 85 با همت و توانمندی نظام جمهوری اسلامی 30 درصد بی‌سوادی کاهش یافته است، افزود: دهیاران موظف هستند افراد بی‌سواد 10 تا 49 سال را شناسایی و به اداره سوادآموزی شهرستان معرفی کنند.
سیدمحمد حبیب‌اللهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بم نیز اظهار داشت: مفهوم شورا از تاکیدات دین ما است و سوره‌ای در قرآن به آن اختصاص دارد. وی افزود: در مجلس چهارم قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب و در تمام نقاط کشور شوراهای آموزش و پرورش به‌عنوان موتور محرک در امر تعلیم و تربیت در حال فعالیت هستند. مدیر آموزش و پرورش شهرستان بم ادامه داد: به همت اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان به ویژه رئیس این شورا، شورای آموزش و پرورش بم در استان کرمان رتبه سوم را کسب کرد که این جایگاه و فعالیت‌های انجام شده مرهون تلاش همکاران است. حبیب‌اللهی بیان کرد: آنچه ما در آموزش و پرورش دنبال می‌کنیم، تدوین برنامه زمانبندی است و این برنامه زمانی اجرایی می‌شود که ما بیرون از آموزش و پرورش حامی داشته باشیم.

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.