اخبار آبفا

1394/10/30

انعقاد تفاهم نامه همکاری مدیریت مصرف بهینه آب
فی مابین آموزش و پروش کهنوج و شرکت آبفا کرمان
با حضور ریاست سازمان آموزش و پرورش شهرستان کهنوج،معاونین سازمان،مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کرمان و مدیر امور آبفا کهنوج ،تفاهم نامه مدیریت مصرف بهینه آب فی مابین دو دستگاه اجرایی به امضا رسید. در جلسه ای که با حضور ریاست سازمان آموزش و پرورش شهرستان کهنوج، معاونین سازمان، کارشناسان حوزه دبستان و متوسطه، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان ، سرپرست امور آبفای کهنوج و … برگزار شد تفاهم نامه مدیریت مصرف بهینه آب فی مابین دو دستگاه اجرایی به امضا رسید. در این جلسه مقرر شد به دلیل مشکل جدی بحران آب در مناطق جنوبی استان و لزوم توجه به مصرف آب و جلوگیری از هدرروی بی رویه این مایه حیاتی ،مفاد این تفاهم نامه با پیگیری دو نهاد به مرحله اجرا در آید.
توزیع کلیه اقلام آموزش، فرهنگی، تبلیغی و اطلاع رسانی در زمینه مصرف آب را که از سوی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در اختیار قرار می گیرد در کلیه مراکز آموزشی تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش خود جهت استفاده مدیران، کارشناسان، آموزگاران و بعضاً دانش آموزان، حضور کارشناسان شرکت آب و فاضلاب و یا تیم هنری در مدارس و مراکز آموزشی جهت آشنایی دانش آموزان در رابطه با مسائل مربوط به آب و مصرف بهینه آب،تشکیل مجمع بزرگ اولیاء و مربیان و توجیه والدین در امر توجه به پیام های آموزشی به فرزندان، برگزاری کلاس آموزش ضمن خدمت برای مدیران و کارشناسان مدارس شهرستان جهت انتقال پیام ها و خواسته های شرکت آب و فاضلاب در کلاس های درسی به دانش آموزان،انتخاب تعدادی از مدارس به عنوان پایلوت برای اجرای فعالیت های فرهنگی در زمینه آب و فاضلاب ،تهیه برنامه های فرهنگی و هنری شامل مسابقه فرهنگی،داستان نویسی، سرود، نقاشی، عکاسی و تهیه فیلم کوتاه از سوی آموزش و پرورش با همکاری شرکت آبفا،حضور فعال شرکت آبفا در برپایی جشنواره رشد ویژه نهاد آموزش و پرورش و… بخش هایی از مفاد تفاهم نامه می باشد.

پروژه فاضلاب شهر کهنوج با 86 درصد پیشرفت در دست اجرا است
پروژه فاضلاب شهر کهنوج که 86 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در سال 82 مطالعات آن آغاز شد و عملاً از سال 85 اجرایی گردید.و مطابق برنامه در سال 96 به پایان می رسد. وی افزود: یک مدت به علت تحریم ها پروژه پیشرفت چندانی نداشت ولی اخیراً در سال 94 ،حدود 5 میلیارد و 200 میلیون تومان برای آن تامین اعتبار شده است. صمدانی در ادامه بیان داشت: اجرای پروژه در حال حاضر با جدید در حال انجام می باشد و حدود 15 میلیارد تومان برای اتمام آن مورد نیاز است. وی افزود: بیشتر عملیات انجام شده در راستای اجرای شبکه فاضلاب می باشد، برخی از انشعابات منازل وصل شده و پس از تکمیل تصفیه خانه فاضلاب و توسعه مسیرها انشعابات منازل نیز واگذار خواهد شد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.