معاون سیاسی استاندار دلیل برکناری مدیرکل سیاسی استانداری را عنوان کرد صداقت نداشت

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره شماره ۴۷۶

معاون سیاسی استاندار دلیل برکناری مدیرکل سیاسی استانداری را عنوان کرد
صداقت نداشت

بالاخره رفت. پس از یک ماه کشمکش و جنجال. البته خودش صحبتی نمی کرد و بیشتر حامیان و مخالفانش جنجال راه انداخته بودند حجت الاسلام اسلامی از سمت مدیرکل سیاسی استانداری برکنار شد. جنجالی که از گردهمایی ائمه جمعه که هفته اول مهرماه برگزار شده بود پا گرفته بود. انتقاد دو امام جمعه بافت و ریگان از استاندار کرمان بدلیل دیدار مدیرکل سیاسی استانداری با رئیس دولت اصلاحات. معاون سیاسی استاندار در آن گردهمایی در کنار اینکه قبول کرد مدیرکل سیاسی اشتباه کرده گفت که دیدار با رئیس دولت اصلاحات جرم نیست. پس از این اما در فضای سیاسی کرمان همهمه ای بپا شد. هر جریان سیاسی بر طبل خود کوبید. هرکدام خواسته خود را از استاندار داشت. گروه های نزدیک به اصلاح طلبان که باید حامی دولت باشند با زبان تهدید از استاندار خواستند که اسلامی را برکنار نکند و گروه مقابل از استاندار می خواست استانداری را از عناصر به زعم آن ها فتنه گر پاک کند. در این میان هر گروه به طریقی به استاندار فشار وارد کرد و به تدریج فضایی بوجود آمد که در اردوگاه رسانه های اصلاح طلب برکناری عباس اسلامی به کوتاه آمدن علیرضا رزم حسینی تعبیر می شد و عدم برکناری اسلامی ایستادگی در برابر فشارهای کمرشکن. در سمت مقابل اما گروه های نزدیک به اصولگرایان برکناری اسلامی را اقدامی انقلابی و قابل تحسین می دانستند و عدم برکناری وی را نقض منشور همدلی که استاندار مبتکر آن بود. طی ۲۳ روز گروه های مختلف از هر دو جناح با صادر کردن بیانیه هایی خواستار این بودند که استاندار کرمان به حرف آن ها گوش دهد اما با صحبت هایی که معاون سیاسی امنیتی استاندار در روز تودیع اسلامی کرد مشخص شد مجموعه استانداری کرمان عملا در مقابل فشار هیچ کدام از گروه ها کوتاه نیامده است و به دلایل خاص خود به برکناری اسلامی اقدام کرده است.
معاون سیاسی استاندار: تخلف تشکیلاتی و عدم صداقت در برابر رده مافوق موجب برکناری اسلامی بود
یکی دو روز قبل از انتشار خبر برکناری اسلامی در شبکه های اجتماعی به طور غیر رسمی شنیده می شد که اگر اسلامی برکنار شود به دلیل دیدار با رئیس دولت اصلاحات نیست و عدم صداقت وی با استاندار کرمان علت اصلی عزل وی خواهد بود. همانطور که ما در شماره ۴۷۴ روزنامه پیام ما به تاریخ سه شنبه ۲۸ مهر در این مورد نوشتیم: « گرچه شنیده شده اگر هم اسلامی برکنار شود، دلیل این برکناری عکس گرفتن با رئیس دولت اصلاحات نبوده بلکه بخاطر اظهارات اسلامی در خصوص تاریخ عکس ملاقات بوده است.» اگرچه این خبر با واکنش شدید مخالفان برکناری اسلامی روبرو شد به طوریکه برخی حامیان اسلامی ما را به اتهام زنی به یک مسلمان متهم کردند. اما ذکااسدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار در جلسه تودیع اسلامی که روز پنج شنبه در استانداری کرمان برگزار شد عدم صداقت را دلیل برکناری وی خواند. آنطور که ایسنا و ایرنا نوشته اند حمید ذکااسدی در این جلسه گفت: در سمینار ائمه جمعه که اخیراً در جوپار برگزار شد، به شخصه اعلام کردم که ملاقات با رئیس دولت اصلاحات جرم نیست و مطلب از بحث سیاسی خارج است. تخلف تشکیلاتی و عدم صداقت در برابر رده مافوق موجب برکناری حجت الاسلام اسلامی بوده است. وی گفت: حجت الاسلام عباس اسلامی در طول خدمت خود در استانداری کرمان با توجه به اینکه نخستین مرتبه وارد تشکیلات سیاسی و انتخابات شده بود، مرتکب تخلف تشکیلاتی شده بود. ذکاء اسدی اظهار کرد: به عنوان مثال در مورد ملاقات با رئیس دولت اصلاحات وقتی که از وی سئوال شد این ملاقات را چه زمانی انجام داده اید، پاسخ داد قبل از انتصاب به سمت مدیرکلی سیاسی و انتخابات استانداری کرمان در حالی که این ملاقات در هفته فرهنگی کرمان در تهران انجام شده بود. وی خاطر نشان کرد: معاون سیاسی وزیر کشور تاکید نموده است که منشور همدلی انتخابات باید در تمام استان ها الگو قرار گیرد اگر قرار باشد ما از بندهایی که خودمان در این منشور آورده ایم سرباز بزنیم و صداقت را در امور لحاظ نکنیم، سیاسی کاری کنیم و تشکیلات سیاسی خودمان را بر منافع تشکیلاتی دولت ارجح قرار دهیم، مشمول این آیه قرآن کریم می شویم که چرا هر آنچه را می گویید عمل نمی کنید.
تکذیب عزل مدیرکل سیاسی با فشار بر رزم حسینی
وی ضمن تکذیب مطلب منتشر شده در فضاهای مجازی مبنی بر اینکه عزل مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری کرمان با تحمیل و فشار سیاسی بر نماینده عالی دولت در استان انجام شده است، گفت: هرکس با هر مرام سیاسی از دایره اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عبور نکند، قابل احترام است در غیر این صورت قابل پذیرش نمی باشد. ذکاء اسدی افزود: اینکه از تخلف فرد خاطی به دلیل اینکه به گروه خاص وابسته است، گذشت کنیم اقدام درستی نیست. وی همچنین گفته همه مطمئن باشند سیاست هایی که در استان در حال انجام است مورد تایید مقامات وزارت کشور قرار دارد و در راستای اجرای سیاست های رییس جمهوری است.
اسلامی: برکناری من بخاطر یک عکس بود ولاغیر
حجت الاسلام عباس اسلامی در ارتباط با عدم حضورش در مراسم تودیع مدیرکل سیاسی به «پیام ما» گفت: وقتی کسی را معرفی نمی کنند دیگر مراسم تودیع و معارفه ای وجود ندارد. وی افزود: صبح چهارشنبه بود که به من گفتند فردا ساعت ۱۱ جلسه ای است. من از منشی دفتر استاندار پرسیدم جلسه چه هست که گفتند نمی دانم. بعد که به اداره رفتم از آقای فلاح مدیرکل حوزه استاندار پرسیدم و ایشان هم به من گفت جلسه تودیع شماست. من هم چون از قبل قول داده بودم به مراسمی منبر بروم گفتم نمی توانم بیایم که آقای فلاح گفت احتمالا زمان جلسه عوض می شود که نشد و آقایان جلسه را برگزار کردند. مدیرکل سابق سیاسی استانداری کرمان در واکنش به اظهارات ذکااسدی مبنی بر اینکه اسلامی بدلیل عدم صداقت برکنار شد گفت: اصلا چنین چیزی نبوده است. تا دو روز قبلش کوچک ترین موردی نبود و رابطه ما خیلی صمیمی بود. البته من نمی خواهم به این موضوع ورود کنم. اسلامی در پاسخ به این سوال که پس می گویید دلیل برکناری شما عکس با رئیس دولت اصلاحات بود گفت: برکناری ام بدلیل همین عکس بود ولاغیر. کل ماجرا از این عکس شروع شد و فشارهایی که از بیرون آوردند و خب آقایان تسلیم شدند.
نبودن من باعث شد دوستان بتوانند راحت تر هرچه دلشان می خواهد بگویند
از نکات جالب مراسم تودیع مدیرکل سیاسی استانداری حضور نیافتن عباس اسلامی بود. اگرچه وی در این مورد با رسانه ای صحبت نکرده اما در شبکه های اجتماعی پیامی منسوب به وی منتشر شد. اسلامی در این پیام نوشت: در اظهارنظرها سعی کنیم خدا را مدنظر داشته باشیم تا حق را گم نکنیم. وی ادامه داد: ازهتک حرمت افراد به هرشکل پرهیز نمائید و مواظب باشیم مطلبی و سخنی نگوئیم که فردا نتوانیم بابتش جواب پس بدهیم به درگاه الهی. وی خطاب به جوانان اصلاح طلب اضافه کرد: دولت دکتر روحانی برآمده ازحرکت و خیزش و تلاش شما بوده است و امروز باید بیش از گذشته به حمایتهایمان از دولت ادامه بدهیم چون مخالفین کمر همت به ناتوانی و شکست دولت بستند و این اوضاع به نفع آنهاست و باید از مدیر محترم استان که نماینده عالی دولت می باشد جناب رزم حسینی استاندار محترم حمایت کرد و از تخریب ایشان جلوگیری شود و اگر اعتراض و سخنی داریم محترمانه حضوری با ایشان درمیان بگذاریم. اسلامی با بیان اینکه بنا ندارم راجع به عزل صحبت کنم نوشت: فقط بدانید تا چند روز قبل که فشار مخالفان به بهانه دیدار وعکس اینجانب به استاندار محترم کوچکترین موردی مبنی بر تخلف وعدم صداقت و ازاین مطالب نبوده. او در پایان درباره عدم حضورش در جلسه تودیع نوشت: اگر بنده درجلسه تودیع نبودم از روز قبل اعلام کردم این ساعت وقت نمازظهر است چون از قبل قول دادم نمی توانم باشم و خواهش هم کردیم یا ساعت و یا روزش را جابجا کنید مقبول واقع نشد و خواهش دور از انصافی هم نبود و هرچند نبودن من باعث شد دوستان بتوانند راحتر هرچه دلشان می خواهد بگویند.
حمایت رئیس ستاد کرمان روحانی از رزم حسینی
پس از برکناری عباس اسلامی از سمت مدیرکل سیاسی، حزب ندا شعبه کرمان از احزاب اصلاح طلب اعلام کرد قصد دارد اول هفته جاری طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور اعتراض خود را به نحوه عملکرد سیاسی و اقتصادی استاندار دولت تدبیر در استان کرمان بیان کند. محمد فرشاد که سابقه معاونت استاندار در دولت اصلاحات را دارد هم در نامه ای خطاب به استاندار نوشت که تصمیم جنابعالی را در رابطه با عزل حجت الاسلام شیخ عباس اسلامی که مورد وثوق اکثریت قریب به اتفاق طرفداران و دلسوزان دولت جناب آقای دکتر روحانی بوده و هستند را آنهم در این برهه خطیر با هیچ معیاری سازگار نیافتم. در این میان اما رئیس ستاد کرمان روحانی در انتخابات ۹۲ به حمایت از رزم حسینی پرداخت. در پیامی که به محمد رحیم ابوسعیدی منسوب شده است آمده: خواهش می کنم با رفتار احساسی خود آب به آسیاب مخالفان نریزید. ابوسعیدی در ادامه نوشته: تصمیم بر رفتن اقای اسلامی عزیز یک تصمیم خرد جمعی است. ما برای حفظ دستاوردهایمان از سلایق شخصی می گذریم قطعا نگرش جناب اقای اسلامی نیز اینگونه است. وی اضافه کرده: آقای رزم حسینی از من و شما اصلاح طلبی را بیشتر دوست دارند آقای ذکا اسدی که عمری تفکر اصلاح طلبی دارند شایسته نیست ایشان را مورد انتقادات بی اخلاقانه قرار دهیم البته اگر نخواهید بنده را پاچه خوار خطاب کنید. در پایان گفتنی است فعلا ذکااسدی معاون سیاسی امنیتی استاندار سرپرستی اداره کل سیاسی و انتخابات را به عهده گرفته است اما در حال حاضر محمدرضا وفایی اداره امور اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان را بر عهده دارد.

28

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 6
  • امروز: 898
  • دیروز: 1,072
  • هفته: 4,093
  • ماه: 14,825
  • سال: 84,739