در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تاکید شد برداشتن گام های بزرگتر در مسیر توسعه استان

سه شنبه 29 دی 1394

در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تاکید شد
برداشتن گام های بزرگتر در مسیر
توسعه استان

شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با محوریت گردشگری پنج شنبه گذشته در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان با حضور رزم حسینی استاندار کرمان، پورابراهیمی نماینده کرمان، جلال پور رئیس اتاق کرمان و ایران، رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جمعی از مسئولان بخش دولتی و خصوصی کرمان برگزار شد.
استاندار کرمان در این شورا گفت: نگاه اقتصادی به حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی است یکی از اولویت های این استان به شمار می رود. رزم حسینی افزود: با مذاکرات انجام شده و تایید برجام از سوی مقام معظم رهبری، وضیت کشور به سوی رونق اقتصادی حرکت کرده است و رونق اقتصادی در بخش گردشگری زودتر ازسایر بخش ها خود را نشان داده است. وی با اشاره به ثبت جهانی سه اثر تاریخی استان کرمان گفت: دو اثر تاریخی نیز در آستانه ثبت جهانی هستند که با ثبت آنها گام مهمی در حوزه توسعه اقتصاد گردشگری استان کرمان برداشته می شود. رزم حسینی همچنین با اشاره به فرصت خوب ایجاد شده برای توسعه استان کرمان ، تاکید کرد: وجود مردان بزرگ و شخصیت های موثر از استان کرمان در دولت فرصت مناسبی است تا در مسیر توسعه استان گام های بزرگتری برداریم. وی خاطرنشان کرد: کارهای استان را با اولویت دنبال می کنیم در سفر رئیس جمهوری طرح های بی نظیر و جدیدی در استان کرمان پیشنهاد خواهد شد.
رئیس اتاق ایران و کرمان هم در این جلسه گفت: کارهایی که در دو سال و نیم گذشته در زمینه حراست از میراث فرهنگی و احیای این میراث در سطح استان کرمان انجام شده، ستودنی است. محسن جلال پور افزود: دوره بین تصمیم گیری درباره برجام و اجرایی شدن آن برای اقتصاد دوره خوبی نبوده زیرا عمدتا افرادی که در حوزه سرمایه گذاری، صادرات، تولید و مجموعه فعالیت های اقتصادی بودند با عدم پیش بینی وضعیت روبروی خود مواجه بودند. وی با اشاره به وضعیت استان کرمان گفت: انتقال آب و آب شیرین کن از برنامه های مهم ما برای استان کرمان است زیرا با پیگیری های لازم برای تامین آب، در حوزه سرمایه گذاری در این استان گام های مهمی برداشته می شود. وی با تاکید بر اینکه کشور به سمت فضای جذب سرمایه گذار در حال حرکت است، خاطرنشان کرد:مهم این است که استان کرمان در جریانات کاری به گونه ای عمل کند که سرمایه گذاران برای حضور در این استان تشویق و ترغیب شوند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی هم از زحمات و پیگیری های استاندار کرمان تقدیر کرد و گفت: استان کرمان جزو سه رتبه برتر کشوری در زمینه بهبود فضای کسب و کار است. وی افزود: با وجود گزارش دولت مبنی بر تشکیل شورای گفت و گو در تمامی استان های کشور، این شورا در 12 استان فعال است و مصوبه اجرایی دارد و خوشبختانه اثر این اقدام، در پایش فضای کسب و کار استان قابل مشاهده است.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *