خبر

سه شنبه 29 دی 1394

پیام رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی
جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی پیامی را منتشر کرد. در این پیام آمده است: نقش روز افزون آمار و اطلاعات به عنوان پیش نیاز کلیه تصمیم گیری ها، سیاستگزاریها و برنامه ریزی ها بر کسی پوشیده نیست و در عصر حاضر به قدری بدیهی است که نظام آماری کشورها و حجم و کیفیت بانکهای اطلاعاتی آنها یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی به شمار رفته و سیاستگذاریها و برنامه ریزی های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورها بدون در اختیار داشتن آمار کافی، صحیح و دقیق ممکن نیست، لذا نظام آماری باید دارای چنان کارایی باشد که بتواند در زمان مناسب اطلاعات و آمار صحیح و بهنگام را در اختیار تصمیم گیران قرار دهد و این مهم از طریق تحلیل آمارهای مربوط به دوره های گذشته و نیز تهیه آمار و اطلاعات بهنگام از وضعیت های جاری امکان پذیر است.
امروزه اهمیت تهیه و تدوین برنامه های توسعه استان و برنامه ریزی صحیح در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر در سند چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیاده سازی سیاست های مربوط به اقتصاد مقاومتی، بر کسی پوشیده نیست و همگی در رسالت اصلی این سازمان تحت عنوان «برنامه ریزی» متبلور می گردد.
اینجانب ضمن گرامیداشت اول آبانماه- روز آمار و برنامه ریزی و تبریک آن به کلیه دست اندرکاران این حوزه، امیدوارم با تلاش و پویایی همه جانبه با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی و مراکز علمی و تحقیقاتی استان و بهره مندی از روش های نوین و کارآمد ارائه آمار و اطلاعات، از یکسو پایه و تکیه گاه مناسبی برای تهیه و تدوین برنامه های توسعه استان فراهم آورده و از سوی دیگر با اجرای مناسب و نظارت کافی زمینه تحقق اهداف توسعه ای استان را با ابزار برنامه ریزی محقق گردد.
جعفر رودی- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی

کشاورزان از کشت دیرهنگام سیب‎زمینی خودداری کنند
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: کشاورزان از کشت‎ دیرهنگام محصول سیب‎زمینی به جد خودداری کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، مهندس فرامرز رستگاری اظهار داشت: همان طور که کشاورزان تلاشگر منطقه به خوبی می‎دانند، مناسب‎ترین تاریخ کاشت محصول سیب‎زمینی طرح استمرار با استفاده از غده‎های بذری استاندارد و پیش‎جوانه‎دار از 25 شهریور ماه تا 20 مهرماه است. وی بیان داشت: برابر بررسی‎های به عمل آمده و تجربیات گذشته طی دو دهه گذشته بیشتر در آذرماه و دی ماه احتمال نزول دما و خطر سرمازدگی حداقل یک سال در میان قابل پیش‎بینی است.
رستگاری تصریح کرد: بر همین اساس در صورت وقوع سرمازدگی میزان خسارت در کشت‎های دیرهنگام غیر قابل جبران است. وی افزود: بنابراین از کشاورزان تقاضا می‎شود، از کشت‎ دیرهنگام محصول سیب‎زمینی به جد خودداری و تا فرصت باقی مانده، نسبت به بیمه محصول اقدام کنند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *