خبر

سه شنبه 29 دی 1394

استاندار کرمان:
طرح همیاران آب در استان کرمان پدافند غیرعامل است
استاندار کرمان در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل در استانداری کرمان با بیان اینکه جلسات اطلاع رسانی و نقش صدا و سیما در زمینه پدافند غیرعامل اهمیت زیاد و موثری دارد، اظهار کرد: خوشبختانه در دهه اول محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی هیچ مشکل امنیتی در استان کرمان نداشته ایم.
علیرضا رزم حسینی اظهار کرد: پدافند غیرعامل یک امر بدیهی و روشن است که با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را در حوزه امنیت کشور می توان داشت و کار مستمر و دائمی است .
وی با بیان اینکه ستاد پدافند غیرعامل در استانداری کرمان فعال شده است تصریح کرد: باید پدافند غیرعامل تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود و این امر از بسیاری هزینه ها در بروز مشکل، جلوگیری می کند و باید همکاری بین مدیران کل بیشتر شده و یک طرح کامل در اجرای پدافندغیرعامل در استان داشته باشیم.
استاندار کرمان گفت: باید اقدامات هر دستگاه مشخص شده و بودجه و امکانات مورد نیاز اعلام شود تا بدانیم وضعیت نقشه کامل پدافند غیرعامل استان چگونه است و این نقشه را باید به تناسب هر دستگاه داشته باشیم و واقعیت ها گفته شود تا مشکلات رفع و عملکرد پدافندغیرعامل را بهبود ببخشیم.
وی افزود: مسوولیت پذیری امر مهمی است ضمن آنکه مدیران، مسوول اداره خود هستند و هر اتفاقی بیفتد، به دنبال خود بحران ایجاد کرده و باید همه موارد حتی مسائل جزئی مورد توجه واقع شود.
رزم حسینی تصریح کرد: نگهداری اسناد ملی و بایگانی های دستگاه های اجرایی دارای اهمیت هستند و در مواردی در این زمینه دچار مشکل شده ایم.
استاندار کرمان در پایان بیان داشت: طرح همیاران آب در استان کرمان پدافند غیرعامل است که از مهاجرت و بسیاری از تبعات اجتماعی جلوگیری می کند و هدف پدافند غیرعامل همین است.
مصونیت مردم در برابر فقر اقتصادی نمونه‌ای از پدافند غیرعامل است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این جلسه اظهار داشت: اگر بخواهیم پدافند غیرعامل را به طور خلاصه توضیح دهیم، عملیاتی که برای پدافند غیرعامل انجام می‌شود، مساوی با پیشگیری برای هر نوع تهدید است.
حمید ذکا اسدی با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل فقط بستگی به مسائل امنیتی ندارد، بیان داشت: اگر اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری و مثلث توسعه استاندار کرمان را پیگیری کنید و مردم را در برابر فقر اقتصادی مصون کنید، این یک نوع پدافند غیرعامل است و زمانی که فقر اقتصادی از بین رفت، می‌توان امنیت را به نحو مطلوبی در سطح جامعه داشت و مشکلات اجتماعی و جرم و جنایت کمتر می‌شود.
وی افزود: منطقی ست قبل از اینکه اتفاقی بیفتد، تهدیدات را مدیریت کنیم و اگر کشوری پدافند غیرعامل را در بخش‌های مختلف اجرا کند، دیگر نگرانی در سایر بخش‌ها نخواهد داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اظهار داشت: امیدواریم با پیشگیری، پیش‌بینی و کسب آمادگی‌های لازم دیگر نگرانی برای تهدیدات دشمن نداشته باشیم.
وی همچنین از تهدیدات تروریستی برای تاسوعا و عاشورا در شرق کشور سخن به میان آورد و ابراز داشت: شورای تامین استان کرمان به ریاست استاندار برنامه‌هایی را در این زمینه پیش‌بینی کرد، لذا مشکل خاصی را در تاسوعا و عاشورا نداشتیم و این مطلب در هر امری می‌تواند، صادق باشد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *