استاندار کرمان: در سایه اختلاف هیچکس برنده نیست

1394/08/05

استاندار کرمان:
در سایه اختلاف هیچکس برنده نیست

استاندار کرمان به طور غیرمستقیم به گروه های سیاسی که در روزهای اخیر فشار زیادی را به مجموعه استانداری وارد کردند پاسخ داد. علیرضا رزم حسینی که شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران شهرستان رفسنجان حضور پیدا کرده بود ضمن اشاره به تهیه منشور همدلی در استان از پایبندی همه گروه های سیاسی به آن تشکر کرد و گفت: همگان باید بدانند که در سایه اختلاف هیچ کس برنده نیست و در اسلام نیز در این خصوص سفارش شده است (و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا).
استاندار کرمان که بارها بر مشی اعتدالی خود و استانداری کرمان تاکید کرده این بار هم از افراط و تفریط انتقاد کرد.
رزم حسینی خاطر نشان کرد: از اوایل شکل گیری انقلاب، کشور از افراط و تفریط لطمه های بسیار خورده است لذا باید از آن فاصله گرفته و اختلافات را کنار بگذاریم که حضرت امیر(ع) می فرماید: انسان های عاقل افراد معتدلی هستند که از افراط و تفریط پرهیز می کنند. وی از آماده سازی فضای سالم و بانشاط در انتخابات امسال خبر داد و افزود: در این راه وظیفه داریم سیاست را فرماندهی کنیم تا عوامل اجرایی تنها مجری قانون باشند.
استاندار کرمان با تاکید براینکه فضا باید برای فعالان سیاسی سالم نگاه داشته شود، یادآور شد: جوانان ما باید با الگو گرفتن از بزرگترها از افراط و تفریط پرهیز کنند. رزم حسینی هدف از تشکیل حکومت اسلامی را تعالی اخلاق در جامعه عنوان کرد و گفت: اخلاق حکم می کند که انتخابات بر محور قانون اساسی برگزار شود. وی خاطر نشان کرد: همیشه از انتقادات صورت گرفته استقبال شده است و در این راستا مشاورین انتخاب شده اند که به انتقادات گوش می دهند و آنان را منتقل می کنند و معتقدیم که این امر در پیشبرد سیاست های دولت بسیار موثر و تاثیرگذار خواهد بود.
استاندار کرمان همچنین با تاکید بر مشی اعتدالی دولت یازدهم، افزود: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید حرکت بر مدار توسعه در سطح استان آغاز شده است. وی ولایت را خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: مردم کرمان همه ولایتمدار بوده و اقلیت های مذهبی نیز چون زردشتیان به این اصل پایبند هستند که در این راستا در دوران دفاع مقدس شهدایی را نثار کردند.
گفتنی است در روزهای اخیر در پی برکناری حجت الاسلام عباس اسلامی از مدیرکلی سیاسی استانداری کرمان، گروه های سیاسی نزدیک به اصلاح طلبان انتقادات زیادی را به شخص رزم حسینی وارد کرده اند.
این انتقادات به حدی بوده اند که برخی رسانه های سراسری از جمله روزنامه های اعتماد، آرمان و قانون هم به ماجرای برکناری اسلامی پرداخته اند. حالا علیرضا رزم حسینی گروه های سیاسی را به عدم اختلاف افکنی توصیه کرده است. اختلاف افکنی که در این چند روز با شدت زیادی از طرف برخی جریانات پیگیری شده و قصد دارند استاندار کرمان را غیرهمسو با دولت تدبیر و امید نشان دهند.

رفسنجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.