خبر

منتشر شده در صفحه خبر | شماره شماره ۴۷۸

رزم حسینی:
کمیته امداد باید نقش دولت را بازی کند
رزم حسینی استاندار کرمان در نشستی با خاکسار معاون مردمی کمیته امداد کشور با بیان اینکه باید کمیته امداد نقش دولت را بازی کند گفت: ثروت هست ولی مردم بلد نیستند استفاده کنند باید مدیریت بکنیم، در شبکه دولت چون دیوانسالاری طولانی دارد تصمیم سازی و تصمیم گیری‌اش خیلی طولانی می‌شود، ما می‌خواهیم این را بدهیم به دستگاه غیر دولتی و می‌خواهیم دولت جای مردم ننشیند و اجازه بدهد مردم خودشان تصمیم گیری کنند.
آنجا کرمیت هست و مس هست اما کار نشده. الآن ۲۰ درصد مردم قلعه گنج تحت پوشش کمیته امداد هستند و بقیه هم توی صف هستند اما نمی‌توانند ایشان را پذیرش کنند باید مردم را توانمند سازی کرد باید آموزش داد و اشتغال ایجاد کرد.با حضور شما و آقای فتاح به نظر من فضای مناسبی هست، نترسید اگر بخواهید سینوسی و میلیمتری حساب و کتاب کنید دوره‌آقای فتاح هم می‌گذرد و اتفاقی نمی‌افتد مطمئن باشید دولت حمایت می‌کند و هرکاری از دستمان بر‌بیاید می‌کنیم .
خاکسار در این‌باره گفت:خانواده بزرگی از مردم نیازمند هستند در حال حاضر چهارونیم ملیون نفر تحت پوشش هستند در استان و نیازمندی‌های سنگین و جاری دارند که نمی‌شود ندیده گرفت اما در سال گذشته ۱۲۴هزار شغل ایجاد شده که بهمین نسبت هم خارج شده‌اند از زیر پوشش.
رزم حسینی افزود:اگر شرکتی اعلام آمادگی کند که پولی را با یک ضمانتی به من بدهید و من مردم را توانمند می‌کنم؟طی یک برنامه زمان بندی مثلا همین کمک‌ها را به جای اینکه مستقیما به حساب مردم واریز کند که حجم پول در گردش زیاد شود و در ادامه تورم پیش بیاید این شرکت لوازم‌التحریر یا مثلا دوچرخه و … از مایحتاج عمومی را در اختیارشان قراردهد و از تحت پوشش کمیته امداد خارج می‌شوند و تحت پوشش اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرند. که معاون کمیته امداد کشور پاسخ‌داد: فکر می‌کنم شدنی باشد و درواقع حتی ایده‌آل هست.
استاندار کرمان در ادامه یادآور شد: سالانه حدود پنجاه میلیارد تومان یارانه به قلعه گنج تعلق می‌گیرد در حالی که کل بودجه عمرانی ۱۲ میلیارد است ای کاش می‌شد پول نقد به مردم ندهیم تا این پولها سرمایه گذاری شود و مثلا دار قالی بگیرند که اگر موافق باشید با آقای سعیدی کیا بسته‌آن را بنویسیم.
وی افزود: ما نمی‌گوییم به روش کمیته امدادی همه کار کنند بلکه می‌گوییم جوری کار شود در مناطق محروم که مردم توانمند شوند آموزش به این مناطق برود،دولت خدمات بسیاری در شهرستان های جنوبی ارائه کرده اما باز هم دست مردم به سوی دولت دراز است،این در حالی است که معتقدیم مردم منطقه باید توانمند شوند.
کمیته امداد استان کرمان در سال گذشته در زمینه خوداشتغالی بسیار خوب عمل کرده است و در صورتی که مرکز حمایت کند، اعتبارات بیشتری را می تواند جذب کند.
وی با بیان اینکه کمیته امداد باید نقش دولت را بازی کند خاطر نشان کرد: دولت علاقمند به واگذاری مسئولیت‌ها می‌باشد و موسسات غیردولتی می‌توانند در این زمینه به خوبی فعالیت کرده ضمن آنکه باید از ظرفیت خیریه‌ها برای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد استفاد شود.

24

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 31
  • دیروز: 444
  • هفته: 2,528
  • ماه: 9,626
  • سال: 106,324