جوابیه آتیه‌سازان حافظ به خبر «پیام ما»

1400/10/21

در پی انتشار گزارشی تحت عنوان «درخواست تغییر کارگزار بیمه سلامت آموزش‌وپرورش» در تاریخ 19/10/1400 در آن روزنامه ، در راستای شفاف سازی و تبیین افکار عمومی جوابیه به این شرح ارائه می شود:
1. به استحضار مردم و فرهنگیان شریف می‌رساند قرارداد بیمه تکمیلی درمان شاغلین وزارت آموزش‌وپرورش پس از برگزاری استعلام نرخ حق بیمه از کلیه شرکت‌های بیمه ای بدون هیچگونه انحصار و صرفا بر اساس توانگری و با حداقل کارمزد و بدون دریافت هیچگونه سودی از سال 1393 با شرکت آتیه سازان ‌حافظ وابسته به سازمان بیمه سلامت ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. با پوشش بالغ بر هفت میلیون و سیصد هزار نفر بیمه شده ، ۳۹ شعبه، ۱۲۳۴ نمایندگی و 4.500 مرکز تشخیصی- درمانی طرف‌ قرارداد اعم از بیمارستان‌ و مراکز سرپایی که بهترین و مناسب‌ترین خدمات را با استفاده از کد ملی به‌صورت آنلاین و یا پذیرش خسارت در مراکز غیرطرف قرارداد خود دارد منعقد و تمدید گردید. در طی این مدت ضمن پایبندی به کلیه تعهدات و رعایت قوانین مربوطه،تمام تلاش و اهتمام در راستای افزایش رضایتمندی و ارائه خدمت مطلوب به فرهنگیان تحت پوشش بود .
2. بر اساس مستندات موجود در کلیه شعب این شرکت هزینه‌های خسارت متفرقه فرهنگیان شاغل پس از تحویل به واحدهای پذیرش کمتر از 20 روز کاری طبق ضوابط بررسی و به حساب فرهنگیان معزز واریز می گردد و هزینه بیماران خاص به‌صورت هفتگی و بدون توقف پرداخت می‌گردد و در صورت مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بدون هیچگونه پرداختی از جیب با ارائه کد ملی از خدمات درمانی بهره مند می گردند.ضمنا در طی سال جاری تاکنون بیش از شش میلیون سند تایید و پرداخت گردیده است.
3. متاسفانه نگارنده کارزار اطلاعات کافی در رابطه با میزان حق بیمه پرداختی فرهنگیان ندارد و بر اساس بخشنامه های وزارت آموزش‌وپرورش حق بیمه ماهانه هر نفر بیمه شده اصلی و تبعی مبلغ 495.000 ریال از افراد کسر می گردد که مستندات آن در فیش حقوق و مزایای فرهنگیان درج گردیده است و از هیچ بیمه شده مبلغی به‌صورت درصدی کسر نشده است و این مصداق تشویش اذهان عمومی است.
4. در پاسخ به افزایش مرتب تعرفه بیمه و کاهش خدمات ، در طی سنوات گذشته افزایش حق بیمه پرداختی توسط بیمه شده طبق مستندات موجود حداقل پرداختی نسبت به تعهدات ایجاد شده است (مبلغ 495.000 ریال ) و همچنین تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان هیچگونه کاهش نیافته است بلکه در برخی موارد مانند بیماران خاص با هزینه‌های سنگین که بیمه شده برای تامین آن با مشکل مواجه ‌شده است خدمت افزایش و بدون پرداخت فرانشیز گسترش داده شده است. شایان ذکر است در صورت تامین منابع مالی پایدار این شرکت آمادگی دارد خدماتی مانند دندانپزشکی را به تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان نیز اضافه کند.
5. در حال حاضر بیش از 4.500 مرکز درمانی –تشخیصی به‌صورت برخط (آنلاین) با ارائه کد‌ملی خدمات درمانی مورد نیاز فرهنگیان را به آنها ارائه می‌دهند.
6. گزارش و ریز هزینه‌ها هر 15 روز یک بار در اختیار وزارت آموزش‌وپرورش قرار و پس از تایید، تامین منابع مالی در وجه ذینفعان پرداخت می گیرد، با توجه به میزان حق بیمه پرداختی 495.000 ریال و افزایش هزینه‌های درمان از جمله دارو و تجهیزات و… ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی، از صندوق مذکور سودی عاید نمی‌گردد و وزارت آموزش‌وپرورش در راستای کاهش دغدغه فرهنگیان و جلوگیری از رشد بیش از حد حق بیمه پرداختی سهم بیمه شدگان، جبران هزینه های مازاد این صندوق را تقبل کرده است.
در پایان ضمن تقدیر از حسن توجه و پیگیری و همکاری‌های آن روزنامه وزین در خصوص مسائل و مشکلات فرهنگیان شاغل و تاکید پایبندی این شرکت به کلیه تعهدات و تکریم ارباب رجوع مقتضی است طبق ماده 23 قانون مطبوعات، پاسخ بیان شده جهت تنویر افکار عمومی در آن پورتال خبری درج گردد.
شایان ذکر است با توجه به اینکه این کارزار موجب تشویش اذهان عمومی علی‌الخصوص فرهنگیان و آسیب به جایگاه این شرکت شده است‌، شرکت آتیه سازان حافظ حق پیگیری از مراجع ذیصلاح قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد.

مطالب مرتبط دیگر مطالب شماره 2201
شهرهای دوستدار کودک در جهان چه ویژگی‌هایی دارند؟شهرهایی درخدمت کودکانرفاه نسبی شهر، دسترسی به غذای سالم، دسترسی به مراکز آموزشی، کم بودن نرخ درگیری‌های خانوادگی و طلاق و … نیز می‌توانند به عنوان شاخص‌های مورد‌نظر برای انتخاب یک شهر مناسب کودکان مطرح شوند
در نشست فعالان صنفی دفاتر خدمات مسافرتی مطرح شد:عدالت مالیاتی در آژانس‌ها رعایت نمی‌شودبه رغم وجود قانون در حوزه مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مضاعف پرداخت می‌کنیم. حتی در مواردی برای اقلام معاف و غیر‌مشمول هم مالیات می‌پردازیم
فعالان و کارشناسان سازمان‌های مردم‌نهاد در گفت‌وگو با «پیام ما»‌ از راهکارهای کمک به بهبود پایدار مسائل شهرستان‌ها و نواحی روستایی می‌گویندانجمن‌های محلی به دنبال تحولپوررضا، فعال اجتماعی: مجوزها برای صنعت به راحتی صادر می‌شود اما نهادهای اجتماعی برای فعالیت، باید انتظار بکشند آذری، بنیان‌گذاربنیادصلح ومهربانی درسردشت:برخی تنگ‌نظری‌ها به ویژه درمناطق حاشیه‌ای ومرزی،ممکن است مانع فعالیت‌های سازنده این نهادهای قانونی شود
«پیام ما» از جزئیات نامه رئیس سازمان محیط زیست به رئیس مجلس درباره جلوگیری از اختصاص اعتبار به طرح‌های بدون مجوز گزارش می‌دهدتقاضای تغییر رویکرد مجلسبیش از ۹۶ درصد پروژه‌های بدون ارزیابی محیط زیستی مربوط به دو دستگاه وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی است
او راه‌ها ، چشمه‌ها‌، کوه‌ها و حیوانات، زمان و محل دیدن گونه‌های مختلف را به خوبی می‌شناخت. به خاطر دانشش، اطلاعاتش راجع به نواحی کویری و دامنه‌های کوه‌های خراسان.امیر خان آهنی استاد بود
امیرخان آهنی، محیطبان قدیمی خارتوران که روزگاری شکارچی بود و بعد شکاربان شد، جان سپرد. او عصر یکشنبه پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت و خبر خداحافظی همیشگی اش دوستداران محیط زیست را غمگین کرد.محیط‌بان خارتوران درگذشت
سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به حل و فصل اختلافات آبی میان ایران و افغانستان ابراز امیدواری کردرایزنی در «نیمروز»

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.