واکنش سیاسیون کرمان به نتیجه به احراز صلاحیت ها

سه شنبه 29 دی 1394

واکنش سیاسیون کرمان به نتیجه به احراز صلاحیت ها

پیام ما- چند روز پس از مشخص شدن نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان و رد و یا عدم احراز صلاحیت عده زیادی از اصلاح طلبان، واکنش ها به این موضوع ادامه دارد.
امیدواریم صلاحیت کسانی که ممکن است حقی داشته باشند تائید شود
استاندار کرمان در رابطه با رد صلاحیت‌ عده‌ای از کاندیداهای استان گفت: قبل از اعلام نتایج با شورای نگهبان رایزنی و درخواست کردیم در صورتیکه می‌توانند شرایطی را ایجاد کنند تا تعداد قابل توجهی در انتخابات شرکت و زمینه حضور حداکثری مردم هم فراهم و نشاط و شور انتخاباتی ایجاد شود. آنطور که ایسنا نوشته رزم‌حسینی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند«صلاحیت افراد هم حق‌الناس است» از این رو امیدواریم کسانی که ممکن است حقی داشته باشند، در صورت شکایت، در مراحل بعدی صلاحیت آنها تائید شود. وی خاطرنشان کرد: در هر صورت همه باید تابع قانون باشند و ما نیز به عنوان خدمت‌گزار در استان کرمان تلاش کردیم تا افراد بیشتری بتوانند حضور یابند.
پیگیری می کنیم تا تعداد زیادی ازکاندیداهای ما تایید شوند
رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان کرمان بیان کرد: مجدانه پیگیری می کنیم تا تعداد زیادی ازکاندیداهای ما تایید شوند اما با این حال به مردم توصیه می کنیم تلاش کنند تا انتخابات پرشوری در هفت اسفندماه سال جاری برگزار شود. به گزارش ایسنا محمد میرزایی با بیان این مطلب اظهار کرد: به هر حال رد صلاحیت‌ها دور از انتظار بود و فکر می کردیم مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری، همه تلاش کنند که انتخاباتی پرشور داشته باشیم. وی افزود: انتظار داشتیم تعداد بیشتری از نامزدها از جبهه اصلاح‌طلبان در این مرحله تایید صلاحیت شوند که متاسفانه اینچنین نشد و ما اعتراضمان را طبق قوانین و مقررات از طریق فرمانداری‌ها به شورای نگهبان اعلام کرده و مصرانه پیگری می‌کنیم که مشکلات این افراد حل شود. میرزایی تصریح کرد: مجموعه نظام، مجریان و ناظران انتخابات علاقمند هستند که انتخاباتی پرشور و رقابتی داشته باشیم و امیدواریم مشکل رد صلاحیت‌ها برخی کاندیداهای این حزب حل شود.
رد یا عدم احراز صلاحیت‌ها تاثیری برای هیچ جناحی ندارد
سخنگوی شورای اصولگرایان کرمان هم با بیان اینکه رد صلاحیت اصلاح طلبان برگ برنده‌ای برای اصول‌گرایان نخواهد بود گفت: نمی‌توان گفت رد صلاحیت اصلاح طلبان برگ برنده‌ای برای ما است زیرا یکی از مشکلاتی که در هر دو جبهه وجود دارد تعدد نفرات با رای مساوی و بالا برای شرکت در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی است که این امر سبب شده است این رد یا عدم احراز صلاحیت‌ها تاثیری برای هیچ جناحی نداشته باشد.
محمد تکلوزاده به ایسنا گفت: اطلاعی از رد صلاحیت‌‌ها ندارم اما آنچه که هم اکنون در فضاهای مجازی در مورد رد یا صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی بیان می‌شود تنها بر اساس حدس و گمان است و باید منتظر اعلام رسمی از سوی ستاد انتخابات استان باشیم. وی ادامه داد: رد و تایید صلاحیت کاندیدا بر عهده شورای نگهبان است و مطمئنا بررسی افراد در شورای نگهبان و هیات‌های اجرایی و نظارتی بر اساس پارتی بازی نخواهد بود و آنها بر اساس نظراتی که می‌دهند عمل خواهند کرد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *