رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان: سازمان را نباید فدای اختلاف کرد

یکشنبه 27 دی 1394

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان:
سازمان را نباید فدای اختلاف کرد
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان که پس از فراز و نشیب های گذشته اکنون اعضای جدید هیئت مدیره خود را شناخته است در اولین جلسه انتخابات داخلی ، دکتر جواد سلاجقه را به ریاست برگزید. سلاجقه استاد پایه 39 دانشگاه باهنر در رشته عمران و دکترای سازه است.
وی با انتقاد از هرگونه اختلاف میان قشر تحصیل کرده بویژه اعضای نظام مهندسی بیان کرد که خوشبختانه هم اکنون انسجام در میان اعضای منتخب هیئت مدیره بخوبی حاکم است و طی کمتر از دو ماه که رسما» مشغول به کار شده ایم تمام کمیته های ذیربط تشکیل و اعضای هیئت مدیره در هر کمیته هم مشخص و اولین جلسات کمیته ها نیز برگزار شده است.
وی افزود: تا 15 دی ماه 7 جلسه هیئت مدیره برگزار شده و تا کنون تلاش ما برای رفع مشکلات ساختاری نظام مالی سازمان صورت گرفته که پیشرفت خوبی هم حاصل شده است تا انشاا… در مجمع عمومی اسفند ماه صورتهای مالی ارائه و با تصویب اعضا روال عادی برقرار گردد.
دکتر سلاجقه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری به خودباوری اندیشمندان کشور بویژه اعضای جوان نظام مهندسی استان تاکید کرد و یادآور شد که علی رغم اینکه مهندسان ما در خارج از کشور بسیار شاخص و توانمند هستند اما اعتماد به نفس و خودباوری آنها در ایران پایین است و بایستی بویژه در نظام مهندسی استان به سطحی از توانمندی برسیم که بسیاری از وظایف قانونی سازمان مرتبط با دستگاههای خدمات شهری و فنی و شهرسازی را تکمیل نماییم. دکتر سلاجقه ،سازمان نظام مهندسی ساختمان استان را نهادی مردمی و غیرانتفاعی برشمرد که اعضای هیئت مدیره نمایندگان اعضا هستند و با حمایت اعضای مجمع می توانند کارایی لازم را بدست آورند.
وی افزود: خوشبختانه ارتباط گسترده ای با اعضا برقرار شده و پذیرای انتقادات و مشارکت آنها هستیم و امیدواریم بتوانیم در راستای توسعه فعالیت ها و رفع مشکلات گام برداریم. وی با اشاره به تقویت اطلاع رسانی در سایت اینترنتی سازمان در راستای شفاف سازی و جلب اعتماد بیشتراز اختلافات گذشته که تزلزل جایگاه نظام را بدنبال داشت ابراز تاسف کرد و گفت : اعتقاد دارم مهندسان دارای ضریب هوشی بالایی هستند و آن قضایا ناشی از هوش بیش از حد یا غرض ورزی عده ای بود و به عقیده من بایستی اگر اختلافی بوجود می آید و فردی احساس می کند عامل اختلاف است باید خود را فدای سازمان کند نه سازمان را فدای اهداف شخصی خود نماید. دکتر سلاجقه با تقدیر از تلاشهای دکتر بدیعی رئیس سابق نظام مهندسی افزود که ایشان مصداق بی توجهی به نفع شخصی و تلاش در راستای اهداف سازمان بودند.
دکتر سلاجقه در ادامه کیفیت اسکلت ساختمانهای بخش خصوصی در استان کرمان بویژه پس از زلزله بم را نسبت به سایر استانها برتر برشمرد و نقش مردم را در این ارتقای کیفی برجسته دانست. رئیس سازمان نظام مهندسی استان گفت که زلزله بم زنگ خطری شد که مردم از کیفیت سازه های استاندارد حمایت و استقبال کرده و هم اکنون طراح و مجری خوب برای ساختمان سازی گزینش می کنند. سلاجقه یکی از عوامل پیشرفت صنعت ساختمان در کرمان را توسعه و ترویج اطلاعات مهندسی و انتشار دانش اعضای سازمان و چرخش داشته ها میان اعضای نظام مهندسی از سال 1381 به بعد عنوان کرد که با استقبال ریاست وقت مواجه شد.
دکتر سلاجقه از بحث آموزش و ترویج دانش در نظام مهندسی به عنوان عنصری مهم در پیشرفت سازمان و صلاح جامعه یاد کرد و گفت: بر توجه گسترده به کمیته آموزش و برگزاری دوره های تئوری و عملی برای ارتقای دانش اعضا تاکید داریم. رئیس سازمان نظام مهندسی خاطر نشان کرد که تصمیم داریم با ارتقای توانمندی اعضا در تمام زمینه های مرتبط با خدمات شهری اعم از برق، گاز، آب، شهرسازی و ترافیک شهری ورود کرده و گستره فعالیت ها را افزایش دهیم و به همین دلیل از مهندسان انتظار داریم هر کاری به آنها ارجاع می شود با گذاشتن وقت و انرژی و اطلاعات لازم به بهترین نحو انجام دهند و با نظام مهندسی همکاری و مشارکت تنگاتنگی داشته باشند تا انشاا… آینده ای درخشان حاصل شود. دکتر سلاجقه در پایان از تشکیل دفتر بازرسی برق در سازمان خبر داد که مصوبه ای کارآمد برای توسعه فعالیت های نظام مهندسی و کمک به دستگاههای دولتی و رعایت استانداردهای سیستم برق استان است.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.