رئیس ستاد انتخابات استان کرمان: امروز به رد صلاحیت شده ها محرمانه اعلام می شود بررسى صلاحیت‌ها کف دست داوطلبان

منتشر شده در صفحه صفحه اول 543 | شماره 543

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان: امروز به رد صلاحیت شده ها محرمانه اعلام می شود
بررسى صلاحیت‌ها کف دست داوطلبان

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: داوطلبان و طرفداران آنها قانون را مدنظر داشته باشند و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند. به گزارش ایسنا حمید ذکااسدی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: : بعد از آنکه رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس در هیئت های اجرایی به پایان رسید و تمام اسامی به هیئت نظارت استان کرمان اعلام شد از تاریخ 20 دی ماه 94 تا پایان وقت اداری 26 دی ماه 94 هیئت نظارت استان کرمان به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت اجرایی و اظهارنظر درباره صلاحیت تمام داوطلبان اقدام کرد. رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با بیان اینکه پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت و پایان وقت اداری انتخاباتی کلیه اسامی به فرمانداران 9 حوزه اصلی انتخابات در استان کرمان اعلام شد، عنوان کرد: فرمانداران مربوطه اسامی افراد احراز صلاحیت نشده را از امروز صبح به صورت محرمانه به کاندیداها اعلام می کنند. ذکااسدی ادامه داد: داوطلبان احراز صلاحیت نشده توسط هیئت نظارت می توانند شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و در26 بهمن ماه 94 اعلام قطعی اسامی نامزدها توسط وزارت کشور به حوزه های انتخابیه انجام می شود. وی تاکید کرد: برای افرادی که احراز صلاحیت نشده اند حدود 20 روز فرصت است تا به شکایت های آنها رسیدگی شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: از 27 دی ماه تا 16 بهمن ماه 94 دریافت شکایت از داوطلبان احرازصلاحیت نشده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص تمام داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور صورت می گیرد. ذکااسدی متذکر شد: داوطلبانی که احراز صلاحیت نشده اند طبق روال قانونی فرصت شکایت به شورای نگهبان را دارند و هواداران کاندیداها و افراد مرتبط با آنها در نظر داشته باشند که همه مراحل طی شده در هیئت های اجرایی و نظارت بر اساس قانون است. وی با تاکید بر اینکه همگان با پذیرفتن قانون انتخابات وارد میدان انتخابات شده اند، اظهار کرد: داوطلبان و طرفداران آنها قانون را مدنظر داشته باشند و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.
گفتنی است در همین حال هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد داوطلبان نمایندگی مجلس که بر اساس رأی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات، صلاحیت آنان احراز نشده است می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند. به گزارش فارس، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که بر اساس رأی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات، صلاحیت آنان احراز نگردیده، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند. متن این اطلاعیه که اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان آن را منتشر کرده، به شرح ذیل است: به اطلاع آن دسته از داوطلبان محترم نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که بر اساس رأی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات، صلاحیت آنان احراز نگردیده می‌رساند: بر اساس ماده 52 قانون انتخابات وماده 34 آئین‌نامه اجرایی آن، در صورت تمایل می‌توانند طی روزهای یکشنبه 27/10/1394 الی سه‌شنبه 29/10/1394 از ساعت 8 الی 16 در تهران به ورزشگاه تختی واقع در بزرگراه بسیج بلوار هجرت و در مراکز استان‌ها به محل‌های تعیین‌شده از سوی دفاتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان مراجعه و پس از تکمیل فرم شکایت، رسید دریافت نمایند.
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفتنی است با توجه به زیرساخت‌های ارتباطی مهیا شده، توصیه می‌شود داوطلبان حوزه‌های انتخابیه شهرستانی حتی‌الامقدور به مراکز معین‌شده در استان‌ها مراجعه کنند. بدیهی است شکوائیه آنها به لحظه، در اختیار شورای نگهبان قرار می‌گیرد و لزومی به حضور داوطلبان در تهران نیست.

43

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 3
  • دیروز: 149
  • هفته: 1,492
  • ماه: 5,268
  • سال: 124,468