خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 542

پیام جمهوری اسلامی ایران صلح و دوستی است
امام جمعه موقت کرمان گفت: پیام جمهوری اسلامی ایران صلح و دوستی است و هیچ وقت قصد تجاوز به کشوری را نداشته و نخواهد داشت بلکه کشورها را به وحدت دعوت می کند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام مهدی عرب پور در خطبه های نماز جمعه کرمان به توقیف شناور نیروی دریایی آمریکا و سپس آزادی تفنگداران اشاره کرد و افزود: شاید این نظامیان آمریکایی که توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران دستگیر شدند فکر می کردند اسیر شدند و چه اتفاقاتی ممکن است برایشان رخ دهد اما دیدند در کمال احترام آزاد شدند تا به نیروهای خودشان ملحق شوند.
وی گفت: این نوع برخورد اسلامی پیام هایی دارد از جمله اینکه اسلام، دین معرفت و مهربانی است نه آن اسلامی که غربی ها با نیروهای تروریسم خود در دنیا تبلیغ می کنند. خطیب جمعه کرمان افزود: پیام دیگر این رویداد اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است. وی بیان کرد: آنها فکر می کردند ما با وجود توافق هسته ای در همه امور از آنها اجازه خواهیم گرفت که این اشتباه بسیار بزرگی است.
حجت الاسلام عرب پور گفت: یک توافق هسته ای انجام شده که در جای خود است اما در مساله نظامی و دفاعی به هیچ عنوان ضعیف نخواهیم بود و اقتدار نظامی ما در جای خود باقی است و اجازه ذره ای نفوذ در کشور ایران به کسی داده نخواهد شد.
وی اظهار کرد: در این اقدام نظامی یک پیام روشن دیگری هم وجود دارد برای کسانی که با رژیم صهونیستی هم آوا می شوند و سعی می کنند منطقه را متشنج کنند، بدانند که اگر لازم شود جمهوری اسلامی آنها را هم گوش مالی خواهد داد. وی افزود: ما با تمام وجود حمایت خود را از نیروهای مسلح و سپاه پاسداران اعلام می کنیم. امام جمعه موقت کرمان گفت: مقام معظم رهبری هم در جمع ائمه جمعه بر لزوم توجه به نفوذ دشمن و رصد کردن تحرکات آنها تاکید فرمودند.
وی با اشاره به موضوع هسته ای و اجرای برجام ادامه داد: طبق برنامه ای که بوده می بایست تا آخر این ماه ایران بتواند اقداماتی را انجام دهد و آنها هم قدم های بعدی را بردارند. وی گفت: ایران طبق برنامه وظایف خود را انجام داده است و آژانس هم باید گزارش خود را تقدیم کند و بلافاصله آنها هم طبق برنامه رفع تحریم ها را انجام دهند.
حجت الاسلام عرب پور بیان کرد: زمزمه هایی به گوش می رسد که بیایید یک هفته رفع تحریم ها را به عقب بیندازیم لذا وظیفه مسئولان ما این است که مثل همیشه هوشیار و نسبت به همه مسائل حساس باشند و طبق آنچه مقام معظم رهبری فرمودند همه جوانب را بررسی کنند. وی گفت: ما ملت آزاده و سربلندی هستیم که هیچ گاه زیر بار ظلم نخواهیم رفت. وی افزود: ان شاءالله در سایه وحدت و همدلی بتوانیم کشور را به سمت استقلال در همه عرصه ها و آنچه که جایگاه واقعی ملت شریف ایران است، برسانیم.

10

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :