استاندار کرمان در زرند: در بازخوانی وقایع عاشورا اغراق صورت نگیرد

منتشر شده در صفحه صفحه اول 470 | شماره شماره ۴۷۰

استاندار کرمان در زرند:
در بازخوانی وقایع عاشورا اغراق
صورت نگیرد

استاندار کرمان صبح دیروز برای شرکت در آیین بیست و ششمین گردهمایی مسئولین هیات های مذهبی استان به شهرستان زرند رفت. علیرضا رزم حسینی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در بازخوانی وقایع عاشورا نباید اغراق صورت بگیرد و حقیقت باید گفته شود، افزود: مداحان باید با این شیوه مردم را به یاد واقعه کربلا و عاشورا بیاندازند و مداحان و سخنرانان باید در پی احیای نهضت امام حسین باشند. گزیده صحبت های استاندار کرمان را به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان در زیر می خوانید:
سلسله حرکت پیروزی انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ عاشورایی بود که مانند مخزن معرفت در دوران انقلاب،دوران دفاع مقدس وهم اکنون در نهضت مقاومت،ساری و جاری است.
در عصر پیامبر چه اتفاقی رخ داد که هنوز بوی پیامبر در فضای شهر مدینه و در جهان اسلام وجود داشت اما به فرزندان و نوه های پیامبر اعظم(ص) تجاوز و به نحو فجیعی آن ها را به شهادت رساندند. و آنان را ذبح کردند.
فرهنگ عاشورا یعنی امام حسین(ع) برای تعالی جامعه از جان خود و عزیزانش گذشت.
سلسله حرکت های انقلاب اسلامی ایران از پیش از انقلاب اسلامی برگرفته از نهضت و فرهنگ عاشورایی بوده و این فرهنگ همچون مخزن معرفت چه در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، چه در زمان دفاع مقدس و چه در زمان حال و در زمان مقاومت و پایداری این فرهنگ جاری و ساری بوده و یکی از مصادیق بارز آن فرهنگ شهادت سرداران رشیدی همچون سردار حاج حسین همدانی است.
در حال حاضر به برکت خون شهدای انقلاب و دفاع مقدس و تبیین فرهنگ عاشوراست و مداحان و سخنوران هیات های مذهبی پیش قراولان این نهضت هستند.
جلساتی که با نام امام حسین(ع) برگزار می شوند تنها جلساتی هستند که مردم بدون دعوت و فقط با شور و شوق وعلاقه مضاعف و فطرت پاک در این جلسات شرکت می کنند.
همانطور که نظم و انضباط در مسائل هیات مذهبی مهم است، استفاده از سخنرانان آگاه و عالم و توجه به تعالی فرهنگی برای هیات های مذهبی یک اصل است.
همه مردم و روحانیون و خردمندان باید آگاه و مطلع باشند که با استفاده از شعار ولایت و توسعه در راستای تعالی فرهنگ و توسعه و پیشرفت استان گام های موثری برداشته می شود.
امروز آرامش و عقلانیت سیاسی در استان برقرار شده و بر خلاف گذشته که همواره در آستانه انتخابات شاهد دعواها و بعضاً بد اخلاقی های سیاسی بودیم، امروز وحدت و همدلی با همکاری همه گروه ها پدید آمده است.
امید است با وجود همه درگیری ها و اتفاقات منطقه ای با همدلی و هم گرایی امت اسلامی شاهد رشد و توسعه اقتصادی باشیم.

19

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 614
  • دیروز: 645
  • هفته: 31,747
  • ماه: 70,928
  • سال: 154,693