نماینده مردم کرمان در مجلس: قانون هدفمندی یارانه ها اشتباه نبود؛ اجرای آن اشتباه بود

منتشر شده در صفحه صفحه اول 452 | شماره شماره ۴۵۲

قانون هدفمندی یارانه ها اشتباه نبود؛ اجرای آن اشتباه بود
محمدرضا پورابراهیمی درباره روند حذف یارانه نقدی ثروتمندان اظهار کرد: حذف یارانه افراد پردرآمد براساس قانون انجام شده و مشکلی ندارد اما مواردی که اشتباها افراد واجد شرایط دریافت یارانه، حذف شده اند، باید اطلاح شود و امکان برگشت وجود دارد.
وی افزود: وضعیت برخی از این افراد توسط دولت احصاء شده و برگشت امکانپذیر است و برگرداندن افرادی که وضعیت آن ها احصاء نشده، خلاف مقررات است. پورابراهیمی در ادامه با اشاره به تعبیر برخی افراد درباره اشتباه بودن هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: قانون هدفمندی یارانه ها اشتباه نبود بلکه اجرای آن اشتباه بود و هر دو دولت قبلی و فعلی در اجرای قانون نادرست عمل کردند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در قانون هدفمندی آمده که باید مابه التفاوت قیمت انرژی به صورت نقدی و غیرنقدی به مردم برسد که دولت قبل نخستین اقدام خلاف قانون را انجام داد که مبلغی اضافه بر میزان واقعی یارانه به صورت نقد به مردم پرداخت و یارانه نقدی را به که باید به آموزش، سلامت و … پرداخت می شد، حذف کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بحث بعدی، پرداخت یارانه براساس درآمد بود که رییس جمهور دولت قبل گفت که یارانه جزو منابع متبرک(همین لفظ را به کار بردند) است و باید به همه تعلق بگیرد و با این وضعیت، توزیع مناسب یارانه ها صورت نگرفت.

9

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :