اختصاص شش هزار میلیارد برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه اول 483 | شماره شماره ۴۸۳

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خبر داد:
اختصاص شش هزار میلیارد برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کرمان

جعفر رودری در دیدار با استاندار کرمان گفت: تاکنون مبلغ 6962 میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای به استان ابلاغ شده که از این مبلغ 110 میلیارد تومان اعتبارات ماده 10 و 12 است. وی یادآور شد: مبلغ 218 میلیارد تومان اعتبارات ماده 180 در راستای تعادل بخشی در بخش های مختلف اقتصادی به استان ابلاغ گردیده است.
به گزارش ایسنا رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به اعتبارات هزینه جاری استان اشاره کرد و گفت: اعتبارات هزینه جاری استان 303 میلیارد تومان بوده که 169 میلیارد تومان بابت حقوق و مزایا و 135 میلیارد تومان جهت سایر هزینه های جاری استان ابلاغ شده است.
رودری خاطر نشان کرد: 75 درصد از تخصیص 9 ماهه اعتبارات هزینه جاری به استان ابلاغ شده است که این رقم نسبت به رقم تخصیصی به دستگاه های ملی حدود 5 درصد بالاتر می باشد، افزود: شش هزار میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون برای طرح های نیمه تمام استان اختصاص یافته است. وی با اشاره به اینکه اولویت طرح های نیمه تمام با طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بیشتر است و براین اساس اعتبار تخصیص داده می شود، یادآور شد: طرح جدیدی در استان آغاز نمی شود مگر نیاز ضروری استان باشد و باید اعتبارات مدیریت شود و طرح های نیمه تمام تکمیل شوند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با تاکید براینکه اولویت بندی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی براساس یکسری شاخص هاست که باید طرح ها داشته باشند، خاطر نشان کرد: تقسیم اعتبارات ماده 180 بر مبنای دیتای سال 82 انجام شده است که در این دیتا بعضی تقسیمات و تغییرات در آن لحاظ نشده بود اما سعی کردیم در اعتبارات ملی این تغییرات را جبران کنیم و شهرستانی اگر اعتبارات آن کاهش یافته بود در این بخش جبران شده است. رودری در ادامه به سفر معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استان کرمان اشاره کرد و گفت: واعظ مهدوی طی روزهای پنجشنبه و جمعه از شهرستان های کرمان، بردسیر و هفت شهرستان جنوبی به منظور بررسی وضعیت پروژه های آموزش عالی، گردشگری و میراث فرهنگی، آموزش و پرورش و تربیت بدنی به استان کرمان سفر کرده است، که بازدید از پروژه های نیمه تمام حوزه آموزش و گردشگری منطقه جنوب استان از اولویت های مورد بازدید وی در این سفر بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، هدف اصلی این سفر را توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و استان به مناطق محروم و رفع عدم تعادل های منطقه ای و از جمله توجه ویژه وضعیت بازماندگان از تحصیل، ترک تحصیل و همچنین بررسی وضعیت سو تغذیه و امنیت غذایی در استان عنوان کرد.

19

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :