اگر خواهر من مشکلی داشت چرا همان اول وی را به کرمان انتقال ندادند

منتشر شده در صفحه صفحه اول 483 | شماره شماره ۴۸۳

خواهر زن باردار فوت شده در زرند:
اگر خواهر من مشکلی داشت چرا همان اول وی را به کرمان انتقال ندادند
‌ شامگاه یکشنبه خانمی 37 ساله در بیمارستان امام علی (ع) زرند در زایشگاه این بیمارستان جان خود را از دست داد. خواهر زن باردار در این رابطه به فارس گفت: خواهرم از بخش زایمان مکرر خواسته که وی را مورد عمل سزارین قرار دهند، اما آنها از انجام عمل سزارین خود‌داری کرده و به خواهرم اعلام کردند به دلیل اینکه دو فرزند قبلی شما طبیعی به دنیا آمده‌اند، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌شود. وی افزود: خواهرم را تا ساعت 14 روز بعد در بخش نگه داشتند و طی این مدت چند آمپول فشار به او ترزیق کردند ‌و نهایتا با گرفتن رضایت از شوهرش برای انجام سزارین به اطاق عمل انتقال دادند.
وی عنوان کرد: بیش از چهار ساعت در اطاق عمل بود‌ و نوزاد سالم متولد شد، اما خواهرم جان خود را از دست داد. وی در حالی که به شدت اشک می‌ریخت، گفت: اگر خواهر من مشکل داشته، چرا از همان ساعت اولیه وی را به بیمارستان کرمان انتقال ندادند. علمداری عنوان کرد: چرا زمانی که خواهرم درد می‌کشید و التماس می‌کرد به او گفتند اجازه سزارین نداریم، آمار زایمان طبیعی باید بالا باشد.
به گزارش از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان محبوبه کامیابی مدیر امور بیمارستان‌ها و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم با ابراز تاسف از بروز حادثه اظهار داشت: یک مادر باردار با 38 سال سن و تحت مراقبت‌های بارداری در ساعت 22 و 15 دقیقه هفتم آبان ماه به دلیل کنترل فشار خون به زایشگاه بیمارستان امام علی(ع) زرند مراجعه می‌کند.
وی ادامه داد: او که پنجمین تجربه حاملگی را داشته و دارای دو فرزند سالم است‌ در این تاریخ ویزیت متخصص زنان و زایمان را در بیمارستان امام علی (ع) زرند دریافت می‌کند و به دلیل فشار خون بالا و اختلالی که در آزمایش ادرار وی وجود داشت، تصمیم به تحت نظر گرفتن این مادر در زایشگاه شد تا اقدام‌های مراقبتی برای وی انجام شود. کامیابی افزود: صبح روز هشتم آبان ماه به دلیل شرایط بیمار تصمیم به ختم بارداری به روش زایمان طبیعی گرفته‌می‌شود، اقدامات درمانی ادامه پیدا می‌کند تا ساعت 14 به دلیل شرایط بالینی مادر طبق نظر متخصص زنان‌، مادر آماده عمل سزارین شده و با حضور متخصصان بیهوشی، جراحی عمومی و زنان و زایمان این مادر به اتاق عمل منتقل می‌شود و عمل سزارین انجام، نوزاد متولد و در بدو به دنیا آمدن نوزاد احیا‌ می‌شود که در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد.
وی گفت: مادر سزارین می‌شود و به دلیل خونریزی حین عمل و ناپایداری علائم حیاتی مادر، تصمیم بر عمل هیسترکتومی یعنی برداشتن رحم‌ قرار می‌گیرد، اقدامات درمانی و مراقبتی در اتاق عمل ادامه پیدا می‌کند و در واقع به دلیل ادامه ناپایداری علائم حیاتی و عدم پاسخ به درمان‌های مراقبتی، کاندید اعزام به بخش آی‌سی‌یو بیمارستان افضلی‌پور کرمان می‌شود.
کامیابی تصریح کرد: هماهنگی لازم با بیمارستان افضلی‌پور برای رزرو تخت انجام شد و بیمارستان آمادگی پذیرش این مادر را داشت، اما این مادر به اقدامات درمانی پاسخ نداد و به دلیل عدم تثبیت علائم، شرایط‌ انتقال مادر از بیمارستان امام علی (ع) زرند به افضلی‌پور کرمان امکانپذیر نشد. مدیر امور بیمارستان‌ها و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز داشت: در ساعت 21 و 30 دقیقه هشتم آبان ماه مادر دچار ایست قلبی می‌شود و عملیات احیا اثر‌بخش نبوده و مادر فوت می‌کند. کامیابی خاطر‌نشان کرد: رسیدگی به موضوع مرگ این مادر در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال انجام است.

13

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 35
  • دیروز: 261
  • هفته: 1,315
  • ماه: 4,275
  • سال: 137,038