در جلسه هم اندیشی توسعه فرهنگی و کارآفرینی کرمان عنوان شد تدوین نقشه راه توسعه خوداشتغالی استان کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه اول486 | شماره شماره ۴۸۶

در جلسه هم اندیشی توسعه فرهنگی و کارآفرینی کرمان عنوان شد تدوین نقشه راه توسعه خوداشتغالی استان کرمان

عصر دیروز در استانداری کرمان نشست هم اندیشی توسعه فرهنگی و کارآفرینی کرمان برگزار شد. استاندار کرمان در این نشست گفت: استان کرمان رتبه سوم کشور را در بهبود فضای کسب و کار در سال جاری کسب کرده است و امیدواریم این روند همچنان تقویت شود ضمن آنکه هدف از تشکیل چنین جلساتی این است که بتوانیم آمار دقیقی از جوانان جویای کار داشته و زمینه شغل را برای آنها ایجاد کنیم. علیرضا رزم حسینی افزود: در نقشه راه توسعه خوداشتغالی، 200 میلیارد تومان اعتبار دیده شده تا این بخش را خوب هدایت و از منابع به خوبی استفاده کنیم و این کار ادامه خواهد داشت. استاندار کرمان اظهار کرد: در این حوزه و به منظور تقویت فرهنگ کارآفرینی قرار بود یک هزار نفر کارآفرین در استان شناسایی کنیم که براساس معنی واقعی کارآفرینی، شاید نتوانیم بیش از این تعداد نفر را جمع کنیم. وی افزود: بوروکراسی دولتی دست ما نیست و بارها گفته ایم که این امر محصول بوروکراسی چند ده ساله در کشور است اما در همین سیستم کسانی هستند که موفق هستند. رزم حسینی گفت: نباید انتظار داشته باشیم که دولت بلافاصله با یک آمپول و یک شبه کار ما را راه بیندازد، می پذیریم که باید موانع برطرف شود اما بسیاری از موارد نتیجه میراث گذشته است و بانک هایی که 120 درصد منابع خود را وام داده و معوقات تا 15 درصدی دارند، در گذشته معوقات زیر سه درصد داشته اند. استاندار کرمان اظهار کرد: آنچه که در مقدورات استان است، کمک می کنیم مشروط به اینکه طرح و خواسته کارآفرینی مشخص باشد. رزم حسینی افزود: کسانی که در حوزه کشاورزی مشکل دارند، با مراجعه به سازمان جهاد کشاورزی مشکل خود را مطرح کنند، پیگیری و سعی می کنیم مشکلات رفع شود و در صنعت ومعدن نیز به همین شکل، کمیته ها را تشکیل داده و مشکلات را پیگیری می کنیم و شخصا علاقمند هستم که بخش تولید فعال تر از بخش های دیگر در استان کار کند.
رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان هم گفت: ایده شناسایی یک‌هزار کارآفرین جوان از سوی استاندار کرمان مطرح شد و امیدواریم این طرح نیز مانند طرح همیاران آب و مثلث توسعه اقتصادی کرمان در سطح ملی معرفی شود. وی بیان داشت: کارآفرینی بهترین راه برای اشتغال‌زایی و خروج از رکود است و کارآفرین، فردی مخاطره‌پذیر است که ارزش جدیدی را با نوآوری به‌ وجود می‌آورد. وی افزود: طرح هم‌افزایی نهادهای حامی کسب و کار مشاغل خرد و کوچک در استان کرمان با رویکرد توانمندسازی و ایجاد فرصت‌های شغلی در جوامع محلی و اقشار آسیب‌پذیر آغاز شده است. این مسئول با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ‌با 11 دستگاه امضای تفاهم‌نامه همکاری با موضوع کارآفرینی داشته است، اضافه کرد: برگزاری همایش‌های دوره‌ای توسعه کارآفرینی و اشتغال از دیگر اقدامات صورت گرفته در بخش کارآفرینی است. اسماعیلی از فعالیت هشت مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان کرمان خبر داد و گفت: امیدواریم فرهنگ کارآفرینی را در استان کرمان نهادینه کنیم و این امر جزو وظایف دستگاه‌ها قرار گیرد.
رضا سنجری مدیرکل امور اقتصادی و بین الملل استانداری کرمان هم در جلسه هم اندیشی توسعه فرهنگ کارآفرینی در استان کرمان اظهار کرد: نقشه راه توسعه خوداشتغالی استان در راستای طرح چشم انداز یک هزار کارآفرین استان تدوین شده است. وی افزود: با توجه به اینکه طرح تجمیع خوداشتغالی تمامی دستگاه ها در دستورکار قرار دارد، این نقشه راه با کمک دستگاه ها تدوین شده است. سنجری تصریح کرد: بسیاری از دستگاه های اجرایی به صورت جزیره ای هر سال اعتباراتی از مرکز برای خوداشتغالی دریافت می کنند و برای سر و سامان دادن و تجمیع این ظرفیت، نقشه راه تهیه شده و اعتبار سالانه تخصیص داده شده به استان، در آن حد است. وی بیان کرد: با توجه به نرخ رشدی که در برنامه ششم دیده شده، نقشه راه توسعه خوداشتغالی استان کرمان تا سال 99 دیده و تدوین شده و تعداد خوداشتغالی ایجاد شده از این طریق، راه تامین منابع مالی و … به تفکیک شهرستان و دستگاه قابل دسترسی و مشخص است.

20

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 149
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,673
  • ماه: 5,435
  • سال: 131,981