نبود این شورا فاجعه نیست!

منتشر شده در صفحه صفحه اول 451 | شماره شماره ۴۵۱

نبود این شورا فاجعه نیست!
جلسه شورای شهر کرمان دیشب برگ دیگری از ناتوانی شورا در اداره امور شهر را به نمایش گذاشت.
اتفاقات افتاده در آخرین جلسه نصفه و نیمه شواری شهر کرمان به نوعی به همه یادآوری کرد که این جمع همان طور که فرماندار نیز در گفتگو با پیام ما تاکید کرد، تا چه حد از عمل به انجام وظایف قانونی خود ناتوان هستند.
پیام ما بارها از اعضای شورا خواسته بود تا با برگزاری علنی جلسات از شورا یک نهاد شیشه ای و شفاف بسازند و لا اقل حق تماشای جلساتی که درباره سرنوشت شهر تصمیم گرفته می شود را به شهروندان بدهند ولی متاسفانه مهمترین جلسات شورا پشت درهای بسته جلسه بود و دیشب اولین نمایش جدی شورا پیش دیدگان مردم بود که از این جلسه می توان به کم و کیف جلسات برگزار شده در دو سال گذشته اندکی پی برد.
به نظر می رسد دغدغه خدمت به مردم الویتی برای این نمایندگان نیست و گرنه شهر ۸۰۰ هزار نفری کرمان بی شهردار و بی رییس شورا نمی ماند.
در هر حال عدم وجود اینچنین شورایی قطعا برای شهر کرمان فاجعه آفرین نیست و استاندار می تواند برای توسعه همه جانبه شهر کرمان این گزینه مهم را از نظر دور ندارد هرچند که اعضای دلسوزی هم در بدنه شورا هستند که برای شهر تلاش می کنند منتها در این بحبوحه خروجی مناسبی ندارند پس تجربه انحلال و یا حداقل سلب صلاحیت از برخی اعضا می تواند به عنوان یک حرکت تاریخی ثبت گردد تا زین پس کسی فکر نکند با ورود به شورا میتواند هرکاری بکند و نظارتی وجود ندارد. قطعا برای تدوام روند توسعه گرایانه شهر یا شورا به مسیر خود برمی گردد یا استاندار تصمیمی جدی اتخاذ خواهد کرد.
جلسه شب گذشته خانه شهر پرده از واقعیتى برداشت که در هفته هاى اخیر درگوشى پچ پچ مى شد.
این که درگیرى بر سر ریاست شوراى شهر به کشمکشى بین اعضاء تبدیل شده است. تا جایى که حاضر نیستند به قانون تعظیم کرده و از ١٢ شهریور شهر را بدون شورا مى پسندند. در حالى که هفته گذشته خبر آبستراکسیون «پیام ما» را در رسانه شهردارى تکذیب مى کنند در شب یکشنبه خود بانى از رسمیت انداختن جلسه انتخاب ریس شورا مى شوند.
مهمتر اینکه حالا با قیافه حق به جانب در برابر رسانه ها ساز تازه اى را در توجیه حرکت خود براى از رسمیت انداختن جلسه کوک خواهند کرد.

8

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 163
  • دیروز: 228
  • هفته: 1,353
  • ماه: 4,642
  • سال: 134,143