خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره شماره ۴۸۴

۱۳ آبان فرصتی برای توسعه گفتمان انقلاب اسلامی است
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان با صدور پیام مشترکی به مناسبت ۱۳ آبان تصریح کردند: سالروز مبارزه با استکبار جهانی به عنوان فرصتی برای توسعه گفتمان، اندیشه ها و هویت انقلاب اسلامی ایران است. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان در پیام مشترک آیت الله سید یحیی جعفری و علیرضا رزم حسینی آمده است: ۱۳ آبان ماه؛ سالروز مبارزه با استکبار جهانی به عنوان فرصتی برای توسعه گفتمان، اندیشه ها و هویت انقلاب اسلامی ایران است زیرا مبنای اصلی مبارزه با استکبار جهانی نشات گرفته از قیام سرخ عاشوراست و در این مسیر باید راه آزاد اندیشی و آزادی خواهی واقعی را به جهانیان نشان داد. این پیام افزود: یوم الله ۱۳ آبان ماه از سوی دیگر روز تقابل انسانیت و آزادگی در برابر خصلت های ذاتی مستکبران و استعمارگرانی است که در اندیشه سیاه خود ظلم و بی عدالتی را لباس رنگین پوشانیده اند تا ذهن مردم جهان را فریب دهند و دریغا که آزاد اندیشان و آزادی خواهان واقعی به این حیله ها فریب بخورند.
امام جمعه و استاندار کرمان بیان کردند: یوم الله ۱۳ آبان ماه به عنوان سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه به علت مخالفت با لایحه ننگین کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳، شهادت دانش آموزان مظلوم و بی دفاع به دست رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۵۸ از یک سو نشان دهنده طمع ورزی مستکبران و وابستگی رژیم طاغوت به استکبار جهانی و از سوی دیگر نماد ایستادگی، ایمان متکی به بصیرت، پیشقراولی نسل جوان در صحنه و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.
این پیام ادامه داد: همچنین ۱۳ آبان ماه نشانی از بصیرت، ولایت مداری و روحیه انقلابی مردمی است که در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز بر سر اصول و اعتقاد خود ایستاده اند و بارها این موضوع را به منصه ظهور رسانده اند. اینجانبان در این مجال سالروز مبارزه با استکبار جهانی را گرامی داشته و به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

راهپیمایی ۱۳ آبان کرمان از چهارراه توحید آغاز می‌شود
به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی راهپیمایی ۱۳ آبان کرمان ساعت ۹ صبح از چهارراه توحید آغاز و تا مصلای بزرگ امام علی (ع) ادامه می‌یابد. به گزارش فارس ۱۳ آبان یادآور اصل استکبارستیزی و مانع از تداوم تفکرات انحرافی افراد و گروهک‌های واداده به کدخداست و به همین مناسبت راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» در کرمان برگزار می‌شود. راهپیمایی با شکوه ۱۳ آبان از ساعت ۹ صبح چهارشنبه هفته جاری از چهار راه توحید «ارگ» شهر کرمان آغاز می‌شود.
راهپیمایان پس از طی مسیر خیابان قدس، چهارراه کاظمی، خیابان فلسطین، خیابان شورا و بلوار شهید عباس‌پور در مصلای بزرگ امام علی (ع) تجمع می‌کنند. در محل مصلای کرمان برنامه‌های ویژه‌ای به این مناسبت و با حضور اقشار مختلف مردم کرمان برگزار می‌شود.

8

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :