لغو پروژه متروی کرمان در صورت قرار نگرفتن در برنامه ششم توسعه

منتشر شده در صفحه خبر | شماره شماره ۴۸۳

با پیشنهاد گیلانی و تایید شورا مقرر شد؛
لغو پروژه متروی کرمان در صورت قرار نگرفتن در برنامه ششم توسعه
شب گذشته جلسه شورای شهر کرمان از ساعت 18:30 در محل خانه شهر کرمان با حضور 13 عضو از 15 نفر تشکیل شد. علی منصوری نایب رئیس شورای شهر و صدیقه زاهدی در جلسه شب گذشته غایب بودند. علی بابایی شهردار کرمان هم در این جلسه حاضر بود.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام محمد ربانی زاده اعلام کرد که قصد کناره گیری از کمیسیون فرهنگی شورا را دارد که با مخالفت دیگر اعضای شورای شهر کرمان روبرو شد. در نهایت قرار شد در رابطه با کناره گیری ربانی از کمیسیون فرهنگی در جلسه هفته آینده شورا تصمیم گیری شود.
رئیس شورا: باید پروژه مترو در برنامه ششم توسعه قرار گیرد تا دولت بودجه اش را تامین کند
بعد از صحبت های ربانی، مشرفی رئیس شورا دستور جلسه را اعلام کرد. گزارش مشرفی از جلسه مربوط به راه اندازی مترو کرمان، تصویب نهایی مصوبات کمیسیون ها و بررسی و اتخاذ تصمیم درباره چند نامه رسیده دستور جلسه شورا بود. مشرفی در ارتباط با مترو گفت: اعتبار لازم برای این پروژه دو هزار و 500 میلیارد تومان است که 50 درصد این هزینه ها صرف تجهیزات، 30 درصد صرف ایستگاه ها و 20 درصد هم صرف تونل ها می شود. مشرفی سهم شهرداری از این بودجه را 500 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شهرداری باید طی چهار یا پنج سال این رقم را تامین کند. رئیس شورا اضافه کرد: مطالعات پروژه مترو باید توسط قرارگاه قائم انجام شود و به استاندار داده شود. استاندار هم باید به رئیس جمهور بدهد و تایید دولت را بگیرد. بنابراین باید همه مطالعات و تاییدات این پروژه تا 2 ماه دیگر انجام شود که بتوانیم این پروژه را در برنامه ششم توسعه قرار دهیم تا بودجه را از دولت بگیریم. وی طول مسیر مترو را 25 کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: متروی کرمان از ترمینال، فرودگاه، راه آهن و میدان مشتاق می گذرد.
شهردار کرمان: پیش بینی می شود زمان اجرای مترو شش سال باشد
شهردار کرمان هم در جلسه دیشب شورا گفت: پروژه مترو کاری نیست که به آسانی انجام شود و برای این پروژه نیاز به عزمی جدی است. علی بابایی افزود: پیش بینی می شود زمان اجرای مترو شش سال باشد. وی از شروع مطالعات متروی کرمان با موافقت شورا خبر داد. بابایی اظهار داشت: الان بهترین شرایط برای اجرای پروژه مترو در شهر کرمان است.
اشاره سخنگوی شورا به گزارش پیام ما درباره حمل و نقل ریلی کرمان
حجت الاسلام ربانی سخنگوی شورا هم در این جلسه گفت: شورای شهر فعلا فقط بحث مطالعات مترو را تایید کرده است نه اجرای آن را. وی افزود: شکی نداریم کرمان در آینده کرمان به مترو نیاز دارد اما قرار نباشد مثل مسئولین قبل فقط حرف بزنیم و چند سال بعد یک روزنامه محلی بنویسد که فلانی فقط حرف زد. ربانی در این لحظه به گزارش چند شماره پیش پیام ما اشاره کرد که در ان به صحبت های برخی مسئولین کرمانی در ارتباط با مترو پرداخته بود.
از چهارراه کاظمی تا میدان مشتاق پیاده راه شود
رئیس شورا پس از صحبت های ربانی از طرحی جدید سخن گفت. مشرفی اظهار داشت: پیشنهاد می شود از چهارراه کاظمی تا میدان مشتاق پیاده راه شود و برای عبور خودروها در این مسیر تونل بزنیم.
وقتی سخنگوی سابق پروژه مترو را انجام نشدنی می داند
سخنگوی سابق و عضو فعلی شورا هم گفت: من پروژه مترو را انجام نشدنی می دانم. این طرح یک طرح خام است. چرا که در دو ماه نمی توانیم تصمیم گیری درستی داشته باشیم. زهرا لری در این هنگام گفت: کرمان الان کلانشهر است و نیاز به مترو دارد و باید شروعی دوباره وجود داشته باشد تا این پروژه به ثمر برسد.
شورا پیشنهاد گیلانی را تایید کرد
گیلانی پیشنهاد داد که به تفاهم نامه مترو بندی اضافه شود به این عنوان که تفاهم نامه به مدت 60 روز پابرجاست و اگر پروژه مترو در برنامه ششم نگنجد، تفاهم نامه پروژه متروی کرمان لغو است. اعضای شورا با این پیشنهاد موافقت کردند.

70

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 158
  • دیروز: 277
  • هفته: 2,726
  • ماه: 9,472
  • سال: 107,143