شهادت می دهم رهبری بر تمام مراحل مذاکرات هسته‌ای اشراف داشتند

1394/08/09

ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب در کرمان:
شهادت می دهم رهبری
بر تمام مراحل مذاکرات هسته‌ای اشراف داشتند
مطابق ماه های پیش، شورای اداری استان کرمان در ماه آبان هم برگزار شد. در آخرین روز کاری هفته گذشته مطابق دیگر جلسات شورای اداری استان کرمان آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام عرب پور رئیس تبلیغات اسلامی، رزم حسینی استاندار کرمان، پور ابراهیمی و آذین نمایندگان مردم کرمان و رفسنجان در مجلس، ذکااسدی معاون استاندار و دیگر مسئولان و مدیران استان کرمان برگزار شد. اما شورای اداری آبان ماه یک تفاوت ویژه با دیگر جلسات شورای اداری داشت. علی اکبر ولایتی مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل که برای همایش ابن هیثم به کرمان آمده بود در این جلسه حضور پیدا کرد و درباره مسائل مختلفی صحبت کرد.
آیت الله جعفری: بزرگان و سردمداران مملکت بیشتر از ضعفا باید امر به معروف شوند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این جلسه گفت: باید شهامت داشته باشیم که امر به معروف و نهی از منکر این فریضه متروک شده را در جامعه به اجرا بگذاریم. آیت الله جعفری افزود: اگر می خواهیم جامعه ما اسلامی باقی بماند باید امر به معروف و نهی از منکر زنده شود. وی با اشاره به دایره گسترده امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: بزرگان و سردمداران مملکت بیشتر از ضعفا باید امر به معروف شوند.
امام جمعه کرمان همچنین با اشاره به تخلفات صورت گرفته در دولت قبل گفت: همه ما مشکلات را می دانیم و فهمیده ایم که چه کسانی خلاف کرده اند. اگر همه ما آگاه باشیم مملکت در سلامت خواهد بود. آیت الله جعفری در پایان سخنان خود گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها نسخه شفا بخش مشکلات و معضلات کشور است.
استاندار: کرمان به دنبال آرامش و عقلانیت سیاسی است
استاندار کرمان هم در این جلسه گفت: در ایام محرم علی رغم تهدیداتی که کرده بودند کوچکترین مسئله امنیتی در استان کرمان اتفاق نیفتاد. علیرضا رزم حسینی افزود: کرمان از پیشینه تاریخی برخوردار است. وی گفت: سرمایه های مادی ما نیز آثار تاریخی و گردشگری است و یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید این است که از محل میراث فرهنگی و گردشگری به توسعه اقتصادی جامعه کمک کنیم. استاندار کرمان با اشاره به رشد سه برابری گردشگری در سال جاری در استان کرمان افزود: با توجه به برجام و شرایط پس از تحریم ها، افزایش آمار گردشگران خارجی پیش بینی می شود.
وی ایجاد آرامش و عقلانیت سیاسی را یکی از محورهای اصلی مدیریت استان کرمان برشمرد و گفت: شعار ولایت و توسعه به منظور همگرایی در حوزه سیاسی، توسعه و پیشرفت مطرح شده است و تاکنون نیز آرامش سیاسی را همراه با نشاط سیاسی شاهد بوده ایم. رزم حسینی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی یکی از سیاست های ما تمرکز بر توسعه اقتصادی بوده و با ایده مثلث توسعه اقتصای اتفاقات خوبی در استان کرمان افتاده است. وی گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی که در تاریخ دیوان سالاری کشور بی بدیل است، شهرستان قلعه گنج که سرشار از ظرفیت های خدادادی زیادی است به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واگذار شد تا به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی مطرح شود و مسیر توسعه یافتگی خود را پیدا کند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه یکی از چالش های بسیار مهم استان کرمان موضوع آب است ادامه داد: استان کرمان در منطقه قرمز بحران آب قرار گرفته و برداشت بی رویه از سفره های آب موجب شده که خسارت های زیادی را متحمل شویم. وی گفت: در دولت تدبیر و امید به مدیریت آب توجه ویژه ای شده است و در استان کرمان در قالب طرح همیاران آب، 350 میلیون مترمکعب پس انداز آب را اشته ایم که بیش از میزان مصرف آب آشامیدنی است. استاندار کرمان اظهار داشت: مزیت پتروشیمی در استان کرمان موجب افزایش مزیت های این استان شده که حاصل تدابیر دولت تدبیر و امید است و این امر در کنار سایر مزیت ها از جمله کشاورزی، صنعت، معدن و خوروسازی است.
علی اکبر ولایتی: شهادت می دهم رهبری بر تمام مراحل مذاکرات هسته ای اشراف داشتند
مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل در این جلسه به برجام اشاره کرد و گفت: مذاکرات هسته ای 12 سال به طول انجامید و من شهادت می دهم رهبری بر تمام مراحل مذاکرات هسته ای تا جایی که ممکن بود اشراف داشتند. وی تاکید کرد: با درایت مقام معظم رهبری و پیگیری دکتر روحانی کار هسته ای کشور به مرحله کنونی رسیده است که برای نخستین بار سازمان ملل متحد حق هسته ای ایران را تایید کرده است هرچند که فراز و نشیب زیادی داشته است. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: نکته بعدی که مهم است اجرای برجام است که اگر از مذاکرات سخت تر نباشد راحت تر هم نیست چراکه امریکایی ها روی هر قسمتی می توانند ایراد بگیرند و دیگران هم تبعیت کنند. وی با تاکید بر اینکه اجرای برجام کار مهمی است تصریح کرد: اجرای کامل برجام 8 سال طول خواهد کشید ضمن آنکه می توانیم از مزایای آن نیز استفاده کنیم به طور مثال نفت ما چند دهه دیگر تمام خواهد شد وانرژی که می ماند برای قرن ها انرژی هسته ای است که اگر خوب استفاده شود پاک ترین انرژی خواهد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: به همت دولت ملی عراق که مورد حمایت مردم است و پشیتبیانی جمهوری اسلامی، عراق موفق شد امریکایی ها را بیرون کند از این رو در سوریه نیز با حمایت دولت و ملت سوریه و حمایت ایران مانع از این می شوند که امریکایی ها در سوریه ساکن شوند. ولایتی گفت: داعش انواع جنایات را مرتکب می شود اما امریکایی ها با کمال بی شرمی می گویند که داعش را ما ایجاد کردیم و اعلام می کنند ائتلاف ضد داعش راه انداخت ایم ولی عملا به دنبال تجزیه عراق و سوریه هستند. وی اظهار کرد: جزو طرح های امریکا این است که سوریه را به پنج کشور تجزیه کند و یکی ازدلایل اصلی که ایران از سوریه حمایت می کند فقط برای امنیت از مرزهای خودمان نیست بلکه ایستادن مقابل اسراییل است که یکی از اهداف آن حضور در حیات خلوت ایران است.ولایتی در پایان خاطرنشان کرد: کار منطقه کار مهمی است و تا ایران هست و ادعای استقلال دارد آنهایی که با اسلام، استقلال و ایران مخالف هستند مقابل ما قرار دارند چراکه این بهای استقلال است.
پورابراهیمی: تصور نکنیم با رفع تحریم ها همه گره های اقتصادی کشور باز می شود
محمدرضا پورابراهیمی هم اظهار کرد: در دوران پساتحریم باید دستگاه ها، مجموعه ها، سازمان ها و همه ارگان های نظام به شکلی عمل کنند که حداکثر ظرفیت و توان را برای این دوره به دست بیاوریم. وی افزود: مهمترین موضوع در حوزه مذاکرات هسته ای که در قالب توافق با گروه 1+5 مطرح شد، مباحث اقتصادی بود و برجام هم به شکل دو موضوع مهم یکی مبحث اقتصادی و دیگری هم تعهدات تنظیم شده است. پورابراهیمی با تاکید بر اصلاح ساختار نظام اقتصادی در کشور تصریح کرد:خیلی ها تصور می کنند عامل اصلی رکود اقتصادی ما تحریم ها بوده است. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام جمع بندی مذاکرات هسته‌ای این است که تحریم ها لغو شود و متاسفانه موضوع حقوق بشر و … در مذاکرات نیست. وی بیان کرد: در خوشبینانه ترین حالت با رفع تحریم ها شرایط کشور به شرایط سال 90 برمی گردد و سوال این است که تا قبل از سال 90 آیا میزان اشتغال قابل قبول بوده است؟ بنابراین به نظر می رسد با موضوعاتی کامل متفاوت از جنس تحریم ها روبرو هستیم.تحریم ها اثر اقتصادی دارد اما باید به شکلی به عنوان مطالبات قانونی کشور مد نظر باشد و نباید تصور شود که بارفع تحریم ها همه گره های اقتصادی کشور باز خواهد شد. پورابراهیمی تاکید کرد: باید رویکرد جدیدی در حوزه اقتصادی داشته باشیم و آن هم چارچوب اقتصاد مقاومتی است و همه مسئولان و مدیران کشور باید بدانند که امروز اقتصاد مقاومتی به دستور مقام معظم رهبری مهمترین مساله کشور ما به شمار می رود.

رفسنجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.