خبر

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره شماره ۴۸۱

زن 30 ساله، قربانی اسید پاشی
به نقل از خبرنگار مهر، پس از آنکه حدود دو ماه قبل دو مرد کهنوجی در جنوب کرمان مورد اسید پاشی قرار گرفتند و به بیمارستان شفای کرمان منتقل شدند این بار در رفسنجان نیز یک مورد اسید پاشی روی داد و زن ۳۰ ساله ای با درصد سوختگی بالا، به دلیل پاشیدن اسید، به بیمارستان علی ابن ابیطالب منتقل و بستری شد.
در گذشته نیز بروز اسید پاشی در شهرستان بروات در شرق استان نیز منجر به مرگ یک زن و صدمه شدید به فرزندانش شده بود. مدیر حراست بیمارستان علی ابن ابیطالب در خصوص این حادثه اظهارداشت: این زن به دلیل بروز حادثه به بیمارستان منتقل شد که شواهد حاکی از سوختگی این توسط اسید است.
رضا اکبری افزود: این زن حدود ۳۰ سال سن دارد و دچار ۲۰ درصد سوختگی شده که بلافاصله پس از مراجعه مورد درمان فوری قرار گرفته است و حال عمومی وی مطلوب است. هنوز دلیل بروز این حادثه مشخص نشده است و تحقیقات در خصوص دستگیری فرد اسید پاش و انگیزه وی در حال انجام است.

ایلامیان را سیل و مسئولان
را غفلت برد
سیل در ایلام در حالی اتفاق افتاد که بی توجهی ستاد بحران استان به عمق حوادث این چنینی، فاجعه دیگری آفرید و منجر به مرگ و آوارگی شماری از مردم این شهر شد.
به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، بارش سیل آسای باران که توسط اداره هواشناسی استان ایلام پیش ‌بینی شده بود، اما باز با غفلت دیگر مسئولان امر در استان سبب بروز خسارت‌های فراوانی در شهر ایلام شده که در یک نگاه و با یک دوربین می‌ توان به عمق خسارت‌های این شهر پی برد. طبق آمار اعلام شده، سیل در ایلام جان سه تن را گرفت و 40 درصد از منازل دچار آب گرفتگی و خسارت شدید شده اند.

باران اسیدی در اهواز؛
بالغ بر 3 هزار نفر به دلیل تنگی نفس به بیمارستان رفتند
به نقل از سایت عصر ایران، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: سه هزار و 90 نفر به دلیل مشکل تنفسی ناشی از بارش باران چهارشنبه شب به بیمارستان های استان خوزستان مراجعه کردند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر ایرج نظری روز پنجشنبه افزود: از این تعداد 2هزار و 992 نفر به صورت سرپایی درمان شدند و بقیه نفر نیز تحت درمان بیشتر قرار گرفتند و بعد از مدتی از بیمارستان ترخیص شدند.
وی افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و بارش باران تمام دست اندرکاران تامین سلامت مردم از جمله معاونت های درمان و بهداشتی این دانشگاه و دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان و زیرمجموعه های مرتبط از جمله مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان، بیمارستان های تابع و تمام تیم های پزشکی و پرستاری در آمادگی کامل برای خدمت رسانی به مردم استان قرار دارند. پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز همچنین اعلام کرد: پس از بارش باران افزون بر 600 نفر از شهروندان به علت اختلالات و ناراحتی تنفسی به اورژانس بیمارستان های امام خمینی(ره) و گلستان این شهر مراجعه کردند که به دلیل آماده باش کامل بیمارستانها از قبل، بلافاصله تحت درمان قرار گرفتند.
دکتر آرش فروزان متخصص طب اورژانس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اهواز نیز با بیان افزایش مراجعه بیماران تنفسی به اورژانس از ساعت 22:00چهارشنبه گفت: تاکنون بیش از 400 نفر به دلیل مشکلات تنفسی به اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه کردند و با توجه به تجربیات سال های گذشته، با پیش بینی و هماهنگی مناسب، پذیرش و ارایه خدمات به بیماران به صورت مناسب و بلافاصله پس از مراجعه انجام شد. وی افزود: با توجه به اینکه تمهیدات لازم برای مواجهه با این موضوع و داروی کافی از قبل آماده شده بود، خدمات رسانی به مراجعه کنندگان اورژانس با تمام توان و بدون هیچ گونه کمبودی صورت گرفت.

15

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :