مرکز درمان و کاهش آسیب ویژه زنان در کرمان افتتاح شد

منتشر شده در صفحه خبر | شماره 541

مرکز درمان و کاهش آسیب ویژه زنان
در کرمان افتتاح شد
مراسم افتتاحیه مرکز درمان و کاهش آسیب ویژه زنان در استان کرمان با حضور استاندار کرمان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان و قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور برگزار شد.
استاندار کرمان در حاشیه این آیین گفت: بنده از جانب خود و مسئولین از مردم عذر خواهی می کنم و متاسفم که این آسیب های اجتماعی را در جامعه داریم.
علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: باید از مردم عذرخواهی کنیم بابت اینکه همه ما مسئولین و در این بحران مقصریم.ما باید برای حل این بحران اجتماعی اقدام کنیم. وی در پایان گفت: ما مسئولان کم کاری کردیم و مسئول این بحران ما بودیم و هستیم همچنین بابت مشکلات بوجود آمده عذرخواهی می کنیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در حاشیه این افتتاحیه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های جدی استاندار و مسئولان بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی و زنان آسیب دیده است.، گفت: مبنای راه اندازی این مرکز مصوبه نشست با حضور وزیر کشور در کرمان بود که آمار خوبی از زنان آسیب دیده کرمان وجود نداشت و موجب شد در این راستا دو راهکار انجام شود.
حسین چناریان اظهار داشت: کار تحقیقاتی در این راستا توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شد و همچنین جمع آوری، غربالگری، سطح بندی زنان آسیب دیده انجام شود و با پایان این تحقیقات وضعیت زنان آسیب دیده، تعداد و علت‌ها را می توانیم در کرمان ارائه کنیم تا بدانیم چه کاری باید انجام دهیم. وی در ادامه گفت: در این راستا مرکز ماده 16 زنان با حمایت و مشارکت خیران طی مدت سه ماه با استفاده ازاعتبارات خیران به مبلغ 400 میلیون تومان با 550 متر زیر بنا با ظرفیت اسمی 50 نفر احداث شد اما با توجه به فضای موجود امکان پذیرش 100 نفر وجود دارد و این افراد بر اساس شرایط از 45 تا 60 روز می توانند در این مرکز نگهداری شوند.
چناریان افزود: مراحل درمان و کاهش آسیب و درمان این افراد در این مرکز انجام می شود، اما مهمترین دغدغه ما بحث اشتغالزایی و توانمندی این افراد می باشد. استاندار کرمان برای اشتغال زنان آسیب دیده با همکاری ستاد عتبات عالیات اقدام کرده و قرار است در مرکز آموزش قالی بافی مشغول به کار شوند.
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در حاشیه این آیین با اشاره به اینکه متاسفانه آسیب‌های اجتماعی در کشور مشکلاتی برای مردم فراهم کرده، گفت: که معتقدم ما مقصیرین اصلی این موضوع هستیم و باید هم از مردم عذرخواهی کنیم و یک واقعیت است.
علیرضا جزینی افزود: مصوب شده است که در برنامه ششم توسعه با کاهش 25 درصدی اعتیاد روبرو شویم که کار بسیار سختی است و حتما این موضوع مشارکت مردم را می‌طلبد. باید این مسئله را در برنامه‌های سال آینده این ستاد قرار بدهیم تا بتوانیم سالانه 5 درصد اعتیاد را کاهش دهیم. قائم مقام دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر کشور اظهار داشت: در قوانین، موضوع مراقبت بعد از خروج را داریم که خوشبختانه در استان کرمان و با تدبیر خوب استاندار، برای موضوع اشتغالزایی این افراد نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

18

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 42
  • دیروز: 156
  • هفته: 1,058
  • ماه: 5,027
  • سال: 152,902