خرداد 95 عملیات بازسازی خانه حاج آقا علی رفسنجان پایان می یابد بهار بزرگ‌ترین خانه خشتی جهان

منتشر شده در صفحه صفحه اول541 | شماره 541

خرداد ۹۵ عملیات بازسازی خانه حاج آقا علی رفسنجان پایان می یابد
بهار بزرگ ترین خانه خشتی جهان
استاندار کرمان صبح دیروز از روند بازسازی خانه تاریخی حاج اقا علی رفسنجان بازدید کرد . علیرضا رزم حسینی در این بازدید گفت: خوشبختانه بازسازی این مجموعه به سرعت در حال انجام است .
وی با اشاره به اینکه این عملیات تا خرداد ماه به اتمام می رسد، افزود: خانه حاج اقا علی مرکز اقامتی و تاریخی، ۴ ستاره بسیار خوبی خواهد شد. رزم حسینی با بیان اینکه هر یک گردشگر می تواند برای ۱۲ نفر اشتغالزایی کند اظهار داشت: این مجموعه بیش از دویست سال قدمت دارد و گردشگران خارجی ما می توانند در این خانه خشتی بزرگ اقامت داشته باشد. استاندار کرمان در پایان گفت: طی بازدید گذشته که از این خانه انجام شد کار بهسازی مسیر در حال انجام است، لذا مردم در راستای بازسازی این مسیر کمک کنند تا هر چه زودتر در دولت تدبیر و امید این بنا به بهره برداری برسد. غلامرضا سرایداری مدیرعامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان کرمان هم در این بازدید گفت: کار بازسازی این بنا ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بزودی کار تاسیسات این مجموعه اغاز خواهد شد. وی افزود: از ۱۱۰ اتاق این مجموعه ۳۶ اتاق برای سوییت استفاده می شود و باقی برای شربت خانه و غیره. کار بازسازی این مجموعه برای ۱۱۰ نفر اشتغال زایی کرده و تعطیلی ندارد. وی تصریح کرد: برای بازسازی این مجموعه ۲۰ میلیارد تومان براورد هزینه سرمایه گذاری شده است. سرایداری با اشاره به اینکه کار بازسازی خانه حاج اقا علی رفسنجان مشابه بازسازی باغی در کاشان است اظهار داشت: در این خانه ۵۰۰ نفر شبخواب پیش بینی شده است.
افتتاح کارگاه قالی بافی صحن حضرت زهرا(س)
در رفسنجان
استاندار کرمان پس از بازدید از عملیات بازسازی خانه حاج آقا علی، یک کارگاه قالی بافی را در رفسنجان افتتاح کرد. استاندار کرمان در آیین افتتاحیه این کارگاه قالی بافی گفت:از سال گذشته قراردادی با سازمان عتبات عالیات برای بافت ۵۰ هزار متر مربع فرش اجرایی شد. علیرضا رزم حسینی با اشاره به اینکه بافت فرش در شهرستان های راور، کرمان، رفسنجان و گلباف در حال انجام است افزود: ۱۵۰ نفر با ۳۰ دار قالی در کارگاه قالی بافی صحن حضرت زهرا مشغول به کار می باشند. وی اظهار داشت: در مجموع ۳۵۰ نفر از بانوان هنرمند و علاقه مند به قالی بافی و ۷۵ دار قالی در شهرستان رفسنجان وجود دارد. استاندار کرمان با بیان اینکه این زنجیره بافت قالی ادامه خواهد داشت و بافندگان پس از اتمام کارشان فرش خود را بفروش می رسانند و مجددا بافتی نو را اغاز میکنند خاطرنشان کرد: کار بافت و فروش قالی تعطیل نمی شود و به محض سفارش جدید کار ادامه پیدا خواهد کرد.

14

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 661
  • دیروز: 850
  • هفته: 5,280
  • ماه: 25,067
  • سال: 182,354