طرح توسعه ورزش کرمان لحظه‌ای نیست

منتشر شده در صفحه صفحه اول 450 | شماره شماره ۴۵۰

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان :
طرح توسعه ورزش کرمان
لحظه‌ای نیست
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی استان طرح لحظه‌ای نیست و با چشم‌انداز 5 تا 6 ساله طراحی شده است. به گزارش واحد خبر اداره ورزش و جوانان استان کرمان ، محمود محمودی‌نیا در نشست شورای ورزش شهرستان جیرفت اظهار داشت: تهیه و تدوین طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی استان از اواخر مرداد ماه سال 93 با هدف ایجاد سند و نقشه راهی برای ورزش استان کلید خورد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: چند ماه زمان صرف مراحل مختلف تهیه و نهایی شدن این طرح شد و در نهایت با نظراتی که از مجموعه کارشناسان ورزشی، اساتید دانشگاه و ورزشکاران در ارتباط با این طرح اخذ و در نهایت طرح توسعه ورزش در بهمن ماه سال گذشته با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار کرمان از این طرح رونمایی شد.
محمودی‌نیا بیان داشت: این طرح چند ماه پس از این و در نشستی که با حضور وزیر ورزش و جوانان و همه مدیران کل ورزش استان‌ها برگزار شد به عنوان طرحی ماندگار و پایلوت به سایر استان‌ها پیشنهاد شد تا استان‌ها نیز برای بهبود جایگاه ورزشی خود از این سند الگوبرداری کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه طرح توسعه ورزش قهرمانی و همگانی حاصل کار تیمی و گروهی یک مجموعه است، گفت: یکی از نکات قابل توجه این طرح شیوه اجرای ساده و آسان این طرح است، این طرح لحظه‌ای نیست و قابلیت اجرایی پنج تا 6 ساله را دارد.
محمودی‌نیا یکی از نقاط ضعف ورزشی استان را غفلت از برنامه‌ریزی و ترسیم نقشه راه دانست و افزود: امیدوارم با حمایت همه مسئولان استان و استفاده صحیح از منابع مالی و نیروی انسانی بتوانیم دراجرای این طرح موفق شویم. وی خاطرنشان کرد: در طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی مطابق با نیاز ورزش استان و بر اساس بررسی کارنامه ورزشی استان تصمیم گرفته شد تا در گام نخست 12 رشته ورزشی مورد حمایت جدی قرار گیرند.
محمودی‌نیا با اعلام خبر راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادسنجی ورزش در قالب این طرح گفت: با راه‌اندازی پایگاه‌های استعدادسنجی خانواده‌ها دیگر دغدغه خاطری برای حضور فرزندان خود در رشته‌های ورزشی ندارند، چراکه دیگر این نتیجه بررسی و آزمایش‌های علمی است که بیانگر توان حضور فرزندان آنها در عرصه‌های ورزشی است.
وی افزود: یک پایگاه استعدادسنجی در جیرفت راه‌اندازی می‌شود تا با فعالیت این پایگاه‌ها با انجام تست‌های مختلفی که از استعدادهای ورزشی گرفته می‌شود بتوان تشخیص فنی‌تری را در قبال توان و ظرفیت ورزشی این استعدادها داد.

14

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 53
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,577
  • ماه: 5,339
  • سال: 131,885