مرمت پشت بام بازار کرمان توسط میراث فرهنگی

چهارشنبه 23 دی 1394

مرمت پشت بام بازار کرمان
توسط میراث فرهنگی
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به تقاضای خود از استاندار گفت: از استاندار کرمان می خواهم به شهرداری و میراث تا زمانی که کار بازسازی بازار را به صورت کامل انجام نداده اند اجازه خروج این دو سازمان از بازار را ندهند.
به گزارش ایسنا، «محمود وفایی» شامگاه پنجشنبه 26 شهریورماه در مراسم کلنگ زنی بدنه سازی بازار بزرگ کرمان با تبریک ایام دفاع مقدس و درود بر روان پاک شهدای دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شهدا بزرگترین میرث و فرهنگ این سرزمین هستند و زمانی می توانیم از میراث فرهنگی و مجموعه های ارزشی و تاریخی این سرزمین صحبت کنیم که آغاز حرفمان سخن از شهدا باشد.
وی با تاکید بر اینکه شهدا میراث دار، عزت و شرف این مملکت هستند ادامه داد: هرکاری که برای این سرزمین انجام می دهیم در جهت تحقق اهداف عالیه شهدا خواهد بود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: رویکرد استاندار کرمان باعث شده است که همه کسانی که به این آب و خاک دین دارند در جهت پیشرفت آن حرکت کنند و معتقدیم هم اکنون فصل جدید در کار، فعالیت و حرکت در جهت توسعه استان رقم خورده است.
وی با اشاره به صحبت هایی مبنی بر اینکه استاندار کرمان، استانداری اقتصادی است تصریح کرد: به جرات می توانم بگویم آقای رزم حسینی یک استاندار فرهنگی است که هنرمندانه ای توانسته است پیوندی بین اقتصاد و فرهنگ ایجاد کرده و معتقد است هرگونه فعالیت فرهنگی باید منتهی به نتایج اقتصادی گردد و این رویکرد استاندار در بحث حفظ، نگهداری و بهره برداری از میراث فرهنگی و تاریخی استان یک رویکرد مبارک است که خوشبختانه شاهد اقدامات خوبی در این زمینه بوده ایم.
وفایی با اشاره به بازسازی بازار کرمان گفت: باید اذعان کرد که یک فرصت تاریخی نصیب استان کرمان شده است و امروز تعامل،همدلی و همزبانی مثال زدنی در استان ایجاد شده است و حرکت، کوشش و تلاش های ستودنی در تمام حوزه های مختلف در استان کرمان به چشم می خورد. مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به تقاضای خود از استاندار گفت: از استاندار کرمان می خواهم به شهرداری و میراث تا زمانی که کار بازسازی بازار به صورت کامل انجام نشده است اجازه ندهند این دو سازمان از بازار خارج شوند. وی با بیان اینکه میراث فرهنگی کار مرمت پشت بام بازار را انجام خواهد داد تصریح کرد: از صفر تا 100 کار مرمت پشت بام بازار کرمان توسط میراث فرهنگی انجام خواهد شد و با رویکرد مشارکتی که در سازمان خواهیم داشت، در ارتباط با مرمت و بهره بردارسی از ابنیه تاریخی از هرگونه سرمایه گذاری استقبال خواهیم کرد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *