پاسخ مقامات استان کرمان به منتقدان پروژه های شهری

منتشر شده در صفحه صفحه آخر | شماره 540

پاسخ مقامات استان کرمان
به منتقدان پروژه های شهری
جلسه شورای ادارای استان که روز گذشته در محل استانداری در سالن شهید مرتضوی برگزار شد، محل پاسخ نماینده ولی فقیه، استاندار و معاونین وی به منتقدان برخی پروژه های عمرانی بود و مقامات استان کرمان به انتقادات از برخی پروژه های عمرانی از جمله هتل بام کرمان واکنش نشان دادند.
امام جمعه کرمان:
زمانی مسئولان موفق می شوند
که چوب لای چرخ آن ها نگذاریم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این جلسه اظهار داشت: ما باید مواظب باشیم که ایمان و تقوا را حفظ کنیم و قانون و مقررات را رعایت کنیم. اگر همه ما از مرز قانون تجاوز نکنیم هیچ مشکلی پیش نمی آید. بنده به آقای رزم حسینی در ابتدای کار گفتم من هیچ دخالتی در کار شما نمی کنم.مگر در مسئله دینی و اجتماعی متوجه شویم به ضرر شهر، دین و مکتب است که در آن زمان با زبان ادب تذکر می دهیم. آیت الله جعفری با اشاره به اینکه زمانی مسئولان موفق می شوند که چوب لای چرخ آن ها نگذاریم گفت: اگر قرار باشد هر فردی در کار مسئولان اجرایی دخالت کند، سنگ روی سنگ بند نمی شود و مسئولان ما نمی توانند کار خود را به خوبی انجام دهند. وی در ادامه گفت: مسئولین دارند کار می کنند. من نمی گویم انتقاد نکنید، انتقاد سالم و سازنده بکنید. اما در مورد مسئله ای که روشن نیست نباید انتقاد کرد و تهمت زد .
استاندار کرمان:
اجازه نمی دهیم راه آبادانی کرمان به دلیل عوام فریبی
عده ای متوقف شود
استاندار کرمان هم در این جلسه در واکنش به انتقادات اخیر از برخی پروژه های عمرانی گفت: اجازه نمی‌دهیم راه آبادانی ایجاد شده در شهر کرمان به دلیل عوام‌فریبی‌ عده ای متوقف شود. علیرضا رزم حسینی افزود: ما با دست خالی و تنها با اعتبار، پروژه‌های استان را جلو می‌بریم، اگر این کارها ۲۰ سال قبل انجام گرفته بود، اکنون نباید همزمان چند پروژه را انجام می‌دادیم. وی با بیان اینکه استان کرمان در جهت شفاف سازی و دولت شیشه‌ای در کشور پیش قدم بوده اضافه کرد: متاسفانه عده ای به خاطر رای و باندبازی کارهایی می‌کنند که شایسته نیست، اطلاعات آن موجود است اما نمی خواهیم آبروریزی کنیم، ولی اگر لازم باشد شفاف سازی خواهیم کرد.
معاون سیاسی استاندار:
برخی به قطار سازندگی استان سنگ می زنند
حمید ذکا اسدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان هم در این جلسه گفت: خوشبختانه هم اکنون قطار سازندگی با وجود پول کم در استان در حال حرکت است اما برخی به این قطار سنگ می‌زنند.
معاون عمرانی استاندار:
پروژه بام کرمان با کوه خواری تفاوت دارد
معاون عمرانی استاندار کرمان هم در این جلسه گفت: استاندار کرمان با توان و ابتکاری که داشت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را به کرمان آورد و با برنامه‌ریزی‌ها و اعتمادی که قرارگاه به آقای رزم حسینی داشت چندین پروژه بزرگ را در حال اجرا دارد در صورتی که قرارگاه خاتم الانبیاء زیربار پروژه های زیر صد میلیارد تومان نمی‌رفت. ابوالقاسم سیف اللهی در خصوص پروژه های شهری گفت: پروژه تله کابین و بام کرمان آغاز، وسایل این پروژه با قیمت ۲۰ میلیارد تومان خریداری شده و تا یک سال آینده بهره برداری خواهد شد. وی اظهار داشت: کرمان ما از سال ۱۳۶۸ آرزوی تله کابین را داشته و تدبیری اندیشیده شد که در این دولت پروژه تله کابین اجرا شود. این امر ضوابط میراث فرهنگی و محیط زیست را می‌خواست که اخذ شد و تله کابین و مجموعه کنار آن بهترین مجموعه گردشگری در جنوبشرق خواهد شد. سیف اللهی در خصوص مسائل مطرح شده درباره پروژه بام کرمان گفت: باید برای اجرای تله کابین جاده‌ای را ایجاد کنیم، ضمن آنکه باید تاکید کنم که این پروژه با کوه خواری تفاوت دارد و مجموعه فرهنگی و پذیرایی و ورزشی برای استفاده عموم مردم است. موافقت اصولی هتل توسط میراث فرهنگی در بام کرمان به نام شهرداری صادر شده و زمین بام کرمان متعلق به مسکن و شهرسازی است و زمین و پروانه شهرداری به عنوان سهم آورده شهرداری کرمان است و زمینی فروخته نشده است. سیف اللهی با اشاره به مسائل زیست محیطی تصریح کرد: آنچه که انجام می‌شود تا زمانی که زیر نظر محیط زیست و کارشناسان این اداره نباشد، گامی برداشته نمی‌شود و بهره برداری از این نقطه زیر نظر مسوولان استان است.

10

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :