اتمام 18 ماهه پروژه آزادی در صورت حل شدن مشکل تاسیسات

1394/08/18

شب گذشته در جلسه شورای شهر کرمان عنوان شد؛
اتمام 18 ماهه پروژه آزادی در صورت حل شدن مشکل تاسیسات
جلسه شورای شهر کرمان مطابق معمول هر هفته، شب گذشته از ساعت 18:30 در شورای شهر کرمان برگزار شد. در این جلسه ربانی و مشرفی غایب بودند. شهردار کرمان هم در این جلسه حضور پیدا کرده بود.
توضیحات نماینده شهرداری به شورا
درباره پروژه میدان آزادی
در این جلسه مهندس فرقانی از شهرداری که بر پروژه میدان ازادی نظارت دارد توضیحاتی را درباره پروژه میدان آزادی ارائه کرد. وی گفت: زیرگذر از روبروی کوچه 11 استقلال شروع می شود. فرقانی افزود: کار اجرایی از اول آبان ماه شروع و تا امروز 11 شمع زده شده است. وی ادامه داد: در شیبراه های استقلال و بهمنیار به ترتیب باید 74 و 90 شمع زده شود و در مجموع برای این پروژه یک هزار شمع زده می شود. وی در پاسخ به سوال منصوری نایب رئیس شورا مبنی بر اینکه دلیل بسته شدن بهمنیار وقتی هنوز یک شمع هم در خیابان بهمنیار زده نشده چیست گفت: مشکل عمده در بهمنیار بحث آب است که باید لوله های جایگزین از خیابان زهره کرمانی به ما داده شود. اگر لوله جایگزین داده شود دیگر مشکلی برای شمع زنی نیست.
مویدی در این لحظه گفت: شما خیابان بهمنیار را زود بستید. کسبه ضرر می کنند. چهار راه ولیعصر هم کمی زود بسته شد. فرقانی هم گفت: ما سریع کار را انجام می دهیم تا کسبه ضرر نکنند. ضمنا گفته شده قرار است در بحث مالیات و ارزش افزوده به کاسبین کمک شود.
فرقانی در پاسخ به سوال جعفری که دو سال پروژه از چه تاریخی شروع می شود گفت: از 10 مهر 94 شروع شده و اگر مشکل تاسیسات حل شود سعی می کنیم 18 ماهه پروژه را تمام کنیم. جعفری در این هنگام گفت: ما از شهرداری می خواهیم تا یک نفر روزانه به شورا گزارش کار ارائه دهد. وی ادامه داد: ما می خواهیم سه شیفت روی این پروژه کار شود تا سریع تر پیش برویم. یاسین پنجعلی زاده هم گفت: در بحث دستگاه های حفار باید پیگیری انجام شود تا بدقولی پیش نیاید.
پس از این توضیحات، فرقانی خانه شهر کرمان را ترک کرد.
تولد در شورا
پس از رفتن فرقانی، دو کیک به مناسبت تولد مویدی و زهرا ایران منش به شورا آورده شد که مویدی اعتراض کرد. وی گفت: شهادت است. صبح برای من خبرنگاران صفحه درست می کنند.
بررسی مباحث کمیسیون ها
پس از تولد نافرجام! بحث درباره موضوعات کمیسیون ها شروع شد. دیوان بیگی گفت: مدیر مدرسه شهید مهدوی می خواهد در صورت تایید شورا در یک زمین 10 قصبی پشت هتل پارس مسجد بسازد. زهرا لری هم گفت: نامه ای از پلیس راهور داده شده که با توجه به تصادفی که مقابل پایانه منجر به فوت شد در آن محل سرعت گیر نصب شود.
وی همچنین در واکنش به صحبت دیوان بیگی گفت: مسجدی که ساخته می شود بهتر است مدرن باشد. فتح الله مویدی هم گفت: در شهرداری نظارت خیلی ضعیف است. از شهردار می خواهم نظارت ها را بیشتر کند. ما در بازدید از سازمان ها متوجه شدیم خروجی صفر است. خواهش دارم وقتی برجی میلیاردها حقوق می دهیم سازمان هایی را که راندمان ندارند ادغام کنیم.
شهردار کرمان: تقاطع غیر هم سطح جبلیه هشت ماهه است
شهردار کرمان هم در پایان جلسه علنی شورا گفت: قول دادیم آسفالت بلوار امیرکبیر تا بلوار کوثر یک ماهه انجام شود. تا دو روز آینده مسیر به سمت امیرکبیر هم آزاد می شود. وی افزود: در بحث کمیته زیباسازی هم بیشتر فعالیت هایمان در شب انجام می شود. بابایی درباره پدیده «ال نینو» گفت: یک جلسه در شهرداری برگزار کردیم و با توجه به اینکه اگر سیل بیاید شهر با مشکلات زیادی روبرو می شود باید مشکلات را برطرف کنیم. وی در واکنش به صحبت های مویدی گفت: خیلی از کارمندان شهرداری حقوقی کمتر از کارمندان دیگر دارند که بحث اضافه حقوق برای همین است. تلاش داریم چابک سازی در شهرداری انجام دهیم. اگر چابک سازی کنیم به نقطه خوبی می رسیم. بابایی درباره تقاطع غیر هم سطح جبلیه هم گفت: مزایده این پروژه را جهاد نصر برنده شد. شش تا هشت ماهه این پروژه تمام می شود.
گفتنی است ساعت 20 جلسه شورا غیرعلنی شد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.