شرکت اتوبوسرانی معیشت کارگران را در نظر نگرفته

چهارشنبه 03 دی 1399

رانندگان اتوبوسرانی به مصائب کار در زمانه کرونا اعتراض کردند

شرکت اتوبوسرانی معیشت کارگران را در نظر نگرفته

رانندگان اتوبوسرانی شرکت واحد عادت کردند که همیشه حقوق و دستمزد معوقه داشته باشند. عادت کردند که دریافت اضافه کارشان عقب بیفتد، تسهیلات دریافت نکنند. در زمانه کرونا به رغم تعطیلی بعضی صنوف، رانندگان اتوبوس مجبور به ادامه کار شدند، درحالی‌که کمتر کسی به نقش آن‌ها توجه کرده بود. رانندگان اتوبوس در تاریخ 24 آذرماه به شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران نامه‌هایی جداگانه  نوشته‌اند که نسخه‌ای از آن به دست خبرنگار «پیام‌ما» رسیده است، در این نامه عنوان شده که مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی هیچ‌گونه تهمیدانی برای کمک به معیشت کارگران در نظر نداشته و با دستور کار کاهشی هزینه‌های شرکت واحد، باعث تعویق مطالبات به حق کارگران شده و برای آن‌ها مشکلات معیشتی فراوان به بار آورده است. آن‌ها همچنین با اشاره به رانندگان اتوبوسرانی که به کرونا مبتلا شدند و بر اثر این ویروس جان باختند، از ریاست شورای شهر خواسته تا با رفع نگاه تبعیض آمیز میان کارکنان شهرداری، آن‌ها نیز از امکانات معیشتی، بهداشتی و درمانی بهره‌مند شوند.

در این نامه همچنین به عدم اجرای بازنگری طرح طبقه بندی که سال‌ها معوق مانده، متوقف شدن تسهیلات بلاعوض مسکن، عدم تحویل لباس فرم، کفش، واریز نامنظم و با تاخیر حقوق و دستمزد و پرداخت نشدن پاداش عدم تصادفات رانندگان اشاره شده است.

رانندگان اتوبوسرانیشهردار تهرانکرونا
مطالب مرتبط
پیام خبر
2013
سخنگوی دولت گفت: متاسفانه برخی از نامزدها با بی‌انصافی و بدون توجه به جنگ اقتصادی و تحریم‌های بی‌سابقه و فراگیری کرونا، برنامه تبلیغاتی خود را بر پایه حمله و هجمه به هشت سال گذشته بنا نهاده‌اند و با رویکردی نفی‌انگارانه به میدان آمده‌اند
شیوع کرونا و قطع آب بحران تازه اهواز
شیوع کرونای انگلیسی در استان خوزستان چالش‌برانگیز شده استشیوع کرونا و قطع آب بحران تازه اهواز
استاندار خوزستان: به احتمال زیاد تعطیلی دو هفته‌ای برای خوزستان اعمال می‌شود تا از روند شیوع کرونا در استان جلوگیری شود
قبل از تکمیل واکسیناسیون آموزش حضوری نداریم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک دیدگاه برای “شرکت اتوبوسرانی معیشت کارگران را در نظر نگرفته