نمایشگاه کتاب

منتشر شده در صفحه فرهنگ و هنر | شماره شماره 490

استاندار کرمان در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب:
با تقویت بخش خصوصی حوزه فرهنگ پررونق تر می شود
نمایشگاه کتاب کرمان دومین نمایشگاه برگزار شده در دولت تدبیر و امید است و سال قبل ده ها هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.
استاندار کرمان افزود: اقتصاد نمایشگاه کتاب در سال های قبل وضعیت خوبی داشته و باید شرایط حضور و انتقال بازدیدکنندگان و مشتاقان کتاب در نمایشگاه فراهم شود. اصناف مرتبط با حوزه کتاب فعال تر شوند و با مشارکت موسسات، انجمن ها و تقویت بخش خصوصی حوزه فرهنگ پررونق تر می شود. وی گفت: نویسندگانی از جمله مرحوم محمد ابراهیم باستانی پاریزی، هوشنگ مرادی کرمانی و احمد یوسف زاده (مولف کتاب ۲۳ نفر) از نامداران حوزه نویسندگی کشور و استان هستند.

مدیرکل ارشاد کرمان :
کتابها در این نمایشگاه با
تخفیف ۳۰ درصدی به مردم عرضه می‌شود
محمدرضا علیزاده اظهارداشت: نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان از روز شنبه در محل نمایشگاههای دائمی استان کرمان در اتوبان باغین برپا شده است و پیش بینی می کنیم تعداد قابل توجهی از مردم از این نمایشگاه بازدید کنند.
وی از حضور ۵۰۰ ناشر داخلی در این نمایشگاه خبر داد و افزود: این نمایشگاه از نظر کمیت و کیفیت یکی از نمایشگاههای مطلوب کشور محسوب می شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از حضور ۴۶۰ هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه خبر داد و گفت: کتابها در این نمایشگاه با تخفیف ۳۰ درصدی به مردم عرضه می شود. وی گفت: ۲۰ درصد از تخفیفت دولتی و ۱۰ درصد نیز توسط ناشران داده شده است. وی در خصوص دوری نمایشگاه تا شهر کرمان گفت: عموم مردم می توانند از برای حضور در این نمایشگاه از اتوبوسهای خط واحد که هر ۳۰ دقیقه یک بار از میدان آزادی به سمت نمایشگاه حرکت می کنند استفاده کنند.

نشست‌های بخش جنبی نمایشگاه کتاب کرمان
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نشست‌های بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمان را اعلام کرد.
دوازده نشست تخصصی، علمی و ادبی در سالن فعالیت‌های جنبی چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان، در موضوعات مختلف برگزار می‌شود. بخش فعالیت‌های جنبی یکی از بخش‌های چهاردهمین نمایشگاه کتاب کرمان است که همزمان با برپایی نمایشگاه، نشست‌هایی با موضوعات مختلف ادبیات، تاریخ، رونمایی و نقد کتاب‌ها و همچنین بزرگداشت‌هایی برای بزرگان برگزار می‌کند. این نشست‌ها از اولین روز نمایشگاه کتاب کارش را آغاز کرده و تا ۲۲ آبان ماه به کار خود ادامه می‌دهد. از ۱۶ آبان ماه هر روز عصر نشست‌های «نقد و بررسی وضعیت داستان نویسی در استان»، «بررسی مشکلات توزیع کتاب در استان»، «نهضت سرخ حسینی و انتظار موعود»، «نقش انجمن‌های کتابداری در ترویج مطالعه»، «شعر و مشاعره»، «مطالعه، چالش‌ها و فرصت‌ها»، «جایگاه زن در نظام خانواده و اجتماع»، «رونمایی و نقد کتاب زندگی نام شهید جلال محمدی»، «کارافرینی»، «ادبیات کودک، تصویرگری و آموزش تفکر»، «رونمایی و نقد کتاب تل ابلیس و مجموعه آثار مس شناخت»، «کارگاه آموزشی آسیب‌شناسی اجتماعی نظم و امنیت» در محل سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب کرمان برگزار می‌شود.

18

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :