اعدام 3 نفر از متجاوزین به عنف در شهرستان بافت

1394/08/20

اعدام 3 نفر از متجاوزین به عنف
در شهرستان بافت
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافت از اجرای حکم اعدام سه نفر از متجاوزین به عنف در شهرستان بافت خبر داد.
به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کرمان، محسن نیک ورز در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از چندین ماه رسیدگی قضایی، استماع دفاعیات متهمان و وکلای مدافع ایشان و اثبات اتهام در محضر دادگاه بر اساس ادله و مدارک پرونده، به ویژه فیلم های مستهجن تهیه شده از سوی متهمان، آقایان (ه. م)، (الف. ع) و (ن. ح ) به اتهام زنای به عنف از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان کرمان به حد شرعی قتل (اعدام) محکوم گردیدند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافت خاطرنشان ساخت: با اعتراض متهمان و وکلای آن ها، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و این مرجع نیز پس از رسیدگی مجدد حکم صادره را مطابق با شرع و قانون تشخیص داد و آ ن را تأیید کرد.
وی ادامه داد: حکم اعدام صادره در خصوص محکومان صبح سه شنبه مورخ 19/08/94 پس از طی کلیه مراحل و تشریفات قانونی در محوطه زندان به مرحله اجرا در آمد.
نیک ورز گفت: علاوه بر معدومین مذکور، آقای (م. ص) نیز به اتهام آدم ربایی و معاونت در زنای به عنف به 15 و 25 سال حبس و تبعید محکوم گردیده است.
دادستان عمومی و انقلاب بافت اعلام کرد: حسب محتویات پرونده اتهامی آقایان ( ه. م)، (الف. ع)، (ن. ح) و (م. ص)، به اتفاق متهم متوفی ( م. ح)، اقدام به برنامه ریزی و طراحی عملیات مجرمانه خطرناک و سازمان یافته به جهت ربودن و تجاوز به بزه دیدگان که دو خواهر می باشند، کردند.
وی عنوان داشت: طراحی مجرمین به این گونه بوده که متهم (م. ص) با هویت مجعول و تحت عنوان خواستگاری پای خود را به منزل قربانیان باز نموده و ضمن رفت و آمد باخانواده آن ها، اعتماد آنان را جلب و مقدمات عملیات مجرمانه را فراهم نمودند.
نیک ورز بیان کرد: متهم (م. ص) در تاریخ 21/02/93 در راستای اجرای اهداف شوم و دد منشانه گروه به بهانه صرف نهار و گردش، نامزد صوری اش را به همراه خواهرش به منطقه ای که حدود سی کیلومتر از شهر بافت فاصله داشته برد و پس از استقرار و در اجرای نقشه طراحی شده، متهم به بهانه آوردن آب از چشمه و پس از برقراری تماس تلفنی با دوستانش، از قربانیان حادثه جدا و از آن منطقه دور شد.
دادستان عمومی و انقلاب بافت ادامه داد: متعاقب آن سایر متهمان با در دست داشتن چاقو، قمه و اسپری گاز اشک آور در حالی که صورت های خود را پوشیده بودند به منطقه هجوم آوردند و قربانیان را به شدت مورد آزار و اذیت جنسی و تجاوز به عنف قرار دادند و از قسمت هایی از اعمال مجرمانه خود فیلم تهیه کردند.
وی اظهار داشت: پس از حضور و طرح شکایت توسط قربانیان حادثه در پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان بافت مراتب جهت کسب دستور و مجوز قضایی به منظور جمع آوری ادله، شناسایی و دستگیری متهمان به اطلاع قاضی کشیک رسید، دستور قضایی لازم در این خصوص صادر و عملیات شناسایی متهمان آغاز گردید.
این مقام قضائی خاطرنشان ساخت: پس از انجام کارهای اطلاعاتی دقیق و شناسایی متهمان، چهار نفر دستگیر شدند.
نیک ورز افزود: بعد از پیگیری های لازم مشخص گردید یکی از متهمین متواری نیز در یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان بر اثر عارضه جسمانی فوت نموده و جسد وی به شهرستان بافت منتقل و مرگ وی از سوی پزشکی قانونی تأیید شد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.