مستندات همکاری محمد صنعتی با نهادهای مختلف

سه شنبه 22 دی 1394

خاطرات و فعالیت های محمد صنعتی با نظری به تحولات و رخدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی کرمان در هفت دهه اخیر
مستندات همکاری محمد صنعتی با نهادهای مختلف
بخش نود و یک
از این شماره روزنامه به اسناد و عکس‌هایی می‌پردازیم که در کتاب رهگذار عمر آقای محمد صنعتی منتشر گردیده و از هر کدام از آنان می‌توان به گوشه‌هایی از مسایل تاریخی، اقتصادی، سیاستی و اجتماعی کرمان در هفت دهه اخیر پی برد.

[متن سند]:
وزارت کشور ـ شهربانی کشور شاهنشاهی ـ شهربانی استان کرمان
شماره: 11406 / 2 ـ تاریخ: 10/ 7/ 1357
به پاس همکاری و معاضدت‌های آقای محمد صنعتی رئیس انجمن شهرستان کرمان با آن شهربانی، بنا بر استدعای شهربانی کشور شاهنشاهی و تصویب اعلی‌حضرت همایون شاهنشاه آریامهر بزرگ ارتشتاران از تاریخ بیست و نهم شهریور ماه 1357 نام‌برده به اعطای یک قطعه نشان درجه دوم همکاری از نشان‌های ویژه شهربانی کشور شاهنشاهی مفتخر و مراتب در فرمان همگانی شماره 697 درج گردیده است. حکم نشان مورد بحث متعاقباً ارسال خواهد شد.
[امضا]: ر. ش. ک. ش. سپهبد …یانپور

[متن سند]:
وزارت کشور ـ شهربانی کشور شاهنشاهی ـ شهربانی استان کرمان
شماره: 9365 ـ 11612 تاریخ: 8 / 8/ 57
فتوکپی نامه شماره 11406/2 ـ 10/7/1357 اداره کارگزینی شهربانی کشور شاهنشاهی در مورد اعطای نشان به آقای محمد صنعتی رییس انجمن شهرستان کرمان جهت واگذاری به نام‌برده به پیوست ایفاد می‌گردد.
[امضا]: به جای رییس شهربانی استان کرمان ـ سرهنگ طامهی
گیرنده:
1ـ ضد اطلاعات وابسته پیوست فتوکپی نامه شما فوق برای اطلاع.

[متن سند]:
وزارت آموزش و پرورش ـ سپاه دانش
شماره: 52189 ـ تاریخ: 30/ 8/ 57
جناب آقای محمد صنعتی ریاست انجمن شهرستان کرمان
همکاری و همگانی جناب عالی در جهت تکمیل و نوسازی مدارس سپاه دانش حوزه کرمان از طریق تخصیص اعتبارات لازم، موجب کمال تشکر و سپاسگزاری است. با ابراز قدردانی از مساعدت‌های شما توفیق روزافزون جناب عالی را در زمینه انجام فعالیت‌های مفید اجتماعی و عمرانی که نتیجه نهایی آن بهبود همه جانبه وضع روستاها و روستائیان خواهد بود از خداوند متعال مسئلت می‌نماید.
[امضا]: قدرت الله صدرائی
مدیرکل سپاه دانش و خدمات اجتماعی زنان
گیرنده رونوشت:
اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان عطف به نامه شماره 11/57067 ـ 21/8/1357 جهت اطلاع.

[متن سند]:
وزارت بازرگانی سازمان بازرگانی استان کرمان
تاریخ: 2/ 3/ 83 [13] ـ شماره: 11866/52/127
جناب آقای صنعتی
ریاست محترم اتحادیه آهن فروشان کرمان
سلام علیکم: احتراماً بدین وسیله از زحمات، همکاری و همیاری جناب عالی و سایر اعضاء هیئت مدیره آن اتحادیه در جهت کیفی نمودن فعالیت‌های بازرسی در طرح نظارتی ویژه نوروز 83 که در جهت تحقق اهداف و سیاست‌های سازمان بازرگانی مبذول داشته‌اید، تشکر و قدردانی گردیده، موفقیت جناب عالی و سایر اعضاء آن اتحادیه را از درگاه خداوند منان خواستارم.
[امضا]: سید افشین روح‌الامینی
سرپرست اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق

[متن سند]:
بسمه تعالی ـ صورت جلسه
موضوع: تبادل نظر پیرامون ساخت خانه کشتی
شماره: 264 ـ تاریخ: 28/ 4/ 83 [13]
جلسه‌ای در مورخ 28/4/83 در دفتر جناب آقای مهندس جلال مآب شهردار کرمان و با حضور ایشان و حاج آقای صنعتی ریاست محترم هیئت کشتی کرمان و آقایان مهندس محمد علی احمدی و آقائی‌پور از مؤسسه توسعه بناهای ماندگار، پیرامون احداث خانه کشتی تشکیل گردید: ابتدا جناب آقای مهندس جلال مآب فرمودند شهرداری و هیئت کشتی به دو صورت می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند:
الف: زمین و عوارض و نقشه‌ها و … به عنوان آورده شهرداری و هزینه‌های ساخت را هیئت کشتی تأمین نماید و بهره‌برداری نیز مشارکتی باشد. ب: زمین و هر آنچه که شهرداری می‌تواند ارایه نمایند و هیئت کشتی و دیگران در هزینه‌های ساخت همکاری نمایند و بعداً بر اساس قراردادی بهره‌برداری از ساختمان در اختیار هیئت کشتی قرار می‌گیرد و تا زمانی که در جهت اهداف مورد نظر از ساختمان مذکور استفاده شود همچنان در اختیار هیئت باقی می‌ماند که حاج آقا صنعتی تعامل نوع ب را پذیرفتند و نوع مشارکتی را به صلاح ندانستند.
آقای مهندس علی احمدی فرمودند هیئت کشتی بایستی اقداماتی انجام دهد که بودجه لازم برای ساخت و ساز هر چه سریع‌تر فراهم گردد و گر نه سال‌ها به یک ساختمان نیمه ساز و غیر قابل بهره‌برداری روبرو می‌شویم.
و بالاخره موافقت گردید که در محل پارکینگ خیابان فتحعلی‌شاهی (قدمگاه) دو هزار متر زمین به این امر اختصاص یابد که دو طبقه زیرین به عنوان پارکینگ و طبقه هم کف تجاری و پارکینگ و طبقه اول سالن کشتی منظور گردد و شهرداری طراحی و نقشه‌کشی را شروع نماید. همچنین بعد از آماده سازی و تهیه مقدمات هیئت کشتی، ساخت دو طبقه زیرین (پارکینگ) را حداکثر ظرف مدت دو سال و طبقات هم کف و اول را در مدت یک سال، جمعاً به مدت سه سال کار را به اتمام برساند.
1ـ آقای مهندس جلال مآب (شهردار کرمان) 2ـ حاج آقا صنعتی (ریاست هیئت کشتی کرمان) 3ـ آقای مهندس علی احمدی (مدیر مؤسسه توسعه بناهای ماندگار) 4ـ آقای آقائی‌پور (مؤسسه توسعه بناهای ماندگار).
شایان ذکر است، این طرح متأسفانه اجرا نگردید و اکنون در این محل، مجتمع ستاره فتحعلی‌شاهی بنا گردیده است.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.