فراخوان جهت آموزش افراد بی سواد‎ در بم

منتشر شده در صفحه 492 | شماره شماره 492

فراخوان جهت آموزش افراد
بی سواد‎ در بم
جلال دهقان رئیس نهضت سواد آموزی بم گفت: شورای عالی پشتیبانی سواد آموزی پس از ۸سال وقفه احیاء و در تمام استانها و شهرستانها تشکیل شده است وی در ادامه افزود: در سال جاری هر بیسوادی که در دوره های سواد آموزی شرکت و آموزش کسب نماید، بعد از اخذ مدرک مبلغ ۱۳۴۰۰۰تومان هدیه دریافت می کند . دهقان خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ در دوره سواد آموزی تعداد۲۵۰نفر سواد آموز در قالب ۷۱ کلاس ، در دوره انتقال ۱۶۹نفر در قالب ۱۶کلاس و تحکیم سواد۱۰۰نفر در قالب ۱۰کلاس به مخاطبان آموزش می دهند و با توجه به آمار نفوس مسکن در سال ۹۰این شهرستان ۳۱۱۸نفر به صورت خود اظهاری اعلام بی سوادی کرده اند که تاکنون تعدادی از آنها باسواد شده اند لذا اداره سواد آموزی از همشهریان عزیز بی سواد تقاضا دارد جهت باسواد شدن به اداره نهضت سواد آموزی مراجعه نمایند. این اداره از دارند گان مدرک کاردانی به بالا جهت باسواد نمودن باقی مانده بی سوادان تحت نظر شرکت به صورت واگذاری نیرو می پذیرد جهت اطلاع بیشتر باشماره ۰۹۱۳۳۴۶۴۱۸۴آقای جلال دهقان رئیس اداره سوادآموزی تماس حاصل نمایند.

سیل برخی راه های روستایی در جنوب کرمان را مسدود کرد
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت: بر اثر بارندگی های اخیر، طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل راه ارتباطی برخی روستاهای شهرستان رودبار جنوب و قلعه گنج مسدود شد. محمد ساردویی دیروز در گفت و گو با ایرنا افزود: راه های ارتباطی آبسردوییه و بیژن آباد در رودبار جنوب و روستاهای چاه حسن و چاه لک در قلعه گنج به دنبال بارش شدید باران مسدود شده است. وی گفت: به دلیل حجم بالای آب و طغیان رودخانه هلیل و رودخانه های فصلی این محورها تا اطلاع ثانوی بسته است. مدیرکل راه و شهر سازی جنوب استان بیان کرد: ریزش کوه در محور ترانزیتی جیرفت – سه راهی دارزین کیلومتر ۲۷ نیز باعث کندی عبور و مرور شده است. وی افزود: در محور جیرفت به فاریاب در حوزه روستای باغ باغوییه به دلیل طغیان رودخانه و جاری شدن سیل و نبود پل مسدود است. ساردویی گفت: ۷۰ نفر راهدار با ۱۲۰ دستگاه تجهیزات راهداری سبک و سنگین در راه های جنوب استان در آماده باش کامل به سر می برند.

پل دسترس به ۳۰ روستا در عنبرآباد به دلیل سیلاب نشست کرد
رئیس اداره راه و شهرسازی عنبرآباد از سیلاب و نشست یک پل و تخریب برخی از راههای روستایی در این شهرستان خبر داد. به گزارش مهر، غلامرضا تناور ظهر دیروز در جمع خبرنگاران از بارندگی شدید در این شهرستان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: بسیاری از رودخانه های سیلابی و فصلی نیز به دلیل بارندگی در بالا دست طغیان کرده اند. وی ادامه داد: پل شهر عنبرآباد به سمت منطقه علی آباد نیز به دلیل سیلابی شدن رودخانه نشست کرده است و رفت و آمد از روی این پل برای خودروهای سنگین ممنوع شده و خودروهای سبک نیز با احتیاط کامل از این پل عبور می کنند. تناور با اشاره به جمعیت ۱۵ هزار نفری علی آباد افزود: این پل راه دسترسی به ۳۰ روستا است و در صورت تخریب رفت و آمد مردم مختل می شود. رئیس اداره راه و شهرسازی عنبرآباد همچنین از خسارت سیلاب به برخی از راههای روستایی خبر داد و گفت: براورد اولیه از خسارت به حداقل ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در این منطقه حکایت دارد. خبرها از تعطیلی برخی از مدارس در مقطع ابتدایی در شهرستان عنبراباد به دلیل آبگرفتگی معابر حکایت دارد.

90

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :