راه توسعه یافتگی کشور و استان، اتکا به مردم است

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره شماره 494

استاندار کرمان:
راه توسعه یافتگی کشور و استان، اتکا به مردم است
استاندار کرمان عصر دیروز در نشست هم‌اندیشی با جمعی از نخبگان و فناوران استان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری اظهار داشت: برای رفع مشکلات جوانان و نخبگان در حوزه های مختلف آمادگی لازم را داریم. علیرضا رزم حسینی با اشاره به اینکه در واقع استان کرمان در بخش شرکت های دانش بنیان ضعیف است، بیان داشت: با وجود اینکه اعلام شد، تسهیلات خوبی وجود دارد، اما هیچ فردی از این تسهیلات استفاده نکرده است. وی به واگذاری تسهیلات با سود چهار درصد برای توسعه اشتغال خرد و خانگی اشاره و بیان کرد: با مجموع میزان اعتبارات تخصیص یافته در این حوزه می توان نزدیک به ۲۲ هزار شغل را در استان ایجاد کرد. رزم‌حسینی با بیان اینکه دولت علاقه مند است که فضا را برای اشتغال جوانان در حوزه بخش خصوصی فراهم کند، گفت: دوران استخدام دولتی به پایان رسیده و در گذشته سه برابر نیاز نیرو استخدام کرده که با نیروی مازاد روبرو هستیم. وی اظهار کرد: کارگروه رفع موانع تولید مخصوص شرکت های دانش بنیان را می توان با حضور مدیران مربوطه برگزار کرد تا مشکلات این حوزه برطرف شود. رزم حسینی اظهار داشت: نمی‌توان گسست‌های اجتماعی را در سراسر کشور برطرف کنیم، ابتدا باید یک محله را انتخاب کنیم و محله سالم را داشته باشیم و سپس آن را گسترش دهیم. استاندار کرمان تصریح کرد: ایده شهر نمونه اقتصادی قلعه‌گنج از یک ایده ساده آغاز شد و با تمام منفی‌بافی‌هایی که وجود داشت، اما اقدامات خوبی در این شهرستان در حال انجام است. وی درباره ارتباط بین ایده و تجارت نیز گفت: ما هنوز در قدم اول این حوزه هستیم و باید تمرین کنیم و به پیش برویم.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه رکود اقتصادی در کشور وجود دارد، افزود: شرایط بسیار خوبی برای توسعه اقتصادی در این استان وجود دارد. وی تاکید کرد: ما به عنوان یک خدمتگزار، آمادگی لازم برای برگزاری جلسات هم اندیشی و رفع موانع تولید در شرکت های دانش بنیان را داریم. رزم حسینی به اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: این طرح در شهرستان قلعه گنج اجرایی شده و قابلیت اجرا در سایر شهرستان ها را نیز دارد. استاندار کرمان گفت: راه توسعه یافتگی کشور و استان، اتکا به مردم و نه به دولت است و در این رابطه به توجه و همکاری هرچه بیشتر مردم نیاز داریم.
رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان استان کرمان در سال ۹۰ تاسیس شده است گفت: در یک سال گذشته برگزاری کارگاه های توانمندسازی، کارگاه های آینده پژوهی، نشست های مختلف با نخبگان، همکاری در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای محصولات دانش بنیان و تاسیس مرکز نوآوری برگزاری کارگروه های تخصصی در این بنیاد انجام شده است. علیرضا سعیدی اظهار کرد: تشکیل کارگروه تخصصی صنعت و معدن و کشاورزی ارگانیک نیز انجام شده است. وی به اجرای طرح شهاب با همکاری آموزش و پرورش استان کرمان اشاره کرد و گفت: دو هزار دانش آموز زرندی برای اجرای این طرح انتخاب شدند. رئیس بنیاد نخبگان استان کرمان عنوان کرد: در این طرح استعدادهای دانش آموزان در هشت رشته شناسایی شد. سعیدی تاکید کرد: امسال پنج هزار نفر در جریان اجرای طرح شهاب مورد شناسایی استعدادها قرار می گیرند. وی گفت: طرح تکمیل بانک اطلاعاتی بنیاد نخبگان استان کرمان نیز تشکیل شده و تلاش می شود نخبگان برتر نیز از سوی رسانه ها معرفی شوند. وی به تفاهم همکاری با نهادهای مختلف اشاره و بیان کرد: تا پایان سال جاری کارگاه های توانمندسازی افزایش یافته و اردوهای جهادی نیز افزایش می یابد.

22

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 5,666
  • دیروز: 15,292
  • هفته: 48,005
  • ماه: 64,583
  • سال: 144,637