خبر

سه شنبه 22 دی 1394

ارسال قارچ از کرمان به استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان
بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ،مهندس عباس سعیدی رئیس این سازمان در جریان بازدید از پرورش قارچ کارمانیا گفت : امروزه قارچ خوراکی یک ماده غذائی است که به علت فوائد بی شمار و داشتن پروتئین گیاهی مطلوب به عنوان یک منبع غذائی سالم و پروتئین دار می تواند درسبد غذائی مورد توجه قرارگیرد. وی افزود: تولید سالیانه استان بالغ بر 950 تن قارچ بوده که علاوه بر تامین نیاز داخلی استان به استانهای هرمز گان و سیستان و بلوچستان نیز ارسال می گردد.

توزیع شش هزار هدیه رهبر انقلاب در مدارس بم
مدیر آموزش وپرورش شهرستان بم خبرداد: در مراسمی نمادین با حضور حجت‌الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم، رضا اشک فرماندار بم، سیدمحمد حبیب الهی مدیر آموزش وپرورش بم و نوحه خوان نماینده بنیاد علوی، شش هزار هدیه مقام معظم رهبری شامل البسه و کفش بین 2هزارو830 دانش‌آموز دختر و 3هزارو170دانش‌آموز پسر شهرستان بم توزیع شد. سید محمد حبیب اللهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بم در حاشیه برگزاری نمادین توزیع هدایای مقام معظم رهبری که در مدرسه متوسطه ی اول شهدای اسفیکان برگزار شد، اظهار داشت: این اقلام که شامل تی شرت، شلوار و کفش برای پسران و مانتو شلوار و کفش برای دختران است توسط بنیاد علوی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری بین 6هزار دانش آموز بمی در مقاطع ابتدایی و متوسطه ی اول توزیع می شود. وی در ادامه با تقدیر از عملکرد بنیاد علوی در راستای توجه به محرومان جامعه افزود: دین اسلام دستگیری از مستضعفان و کمک به فقرا را یک اصل واجب و اجتناب ناپذیر معرفی کرده است که رفع نیازهای مادی آنها نیز از تأکیدات دین مبین اسلام می باشد و همواره نیز مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است. مدیر آموزش وپرورش شهرستان بم در پایان با بیان اینکه این هدایا در مدارس روستایی بخش بروات، بخش مرکزی توزیع می شود ضمن تقدیر از عنایات رهبر معظم انقلاب و تلاش های اعضا ء بنیاد علوی گفت: کار بسته بندی و توزیع این هدایا با همکاری کارکنان مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان به خوبی در حال انجام وتوزیع است.

63 هزار و 58 رای اولی در استان کرمان
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: 63 هزار و 58 رای اولی در استان کرمان می توانند در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند. به گزارش ایسنا حمید ذکاء اسدی با اعلام این خبر اظهار کرد: از 20 دی ماه رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی و اظهارنظر درباره صلاحیت تمام داوطلبان به استناد ماده 52 قانون انتخابات و تبصره های ذیل آن و اعلام به فرمانداری مربوطه توسط هیئت نظارت استان آغاز شده است و این روند به مدت هفت روز ادامه دارد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه همه برای حفظ و اعتبار کشور در انتخابات شرکت کنند و شرکت همگان در انتخابات موجب تقویت نظام، تامین ماندگاری آن، باقی ماندن کشور در حصار امنیت کامل و بالارفتن اعتبار و ابهت ملت است، عنوان کرد: با توجه به تاکید معظم له بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، انشاالله عملکرد هیئت های اجرایی و نظارت به گونه ای باشد که اعتماد عمومی جلب شود و این امر موجب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.