اخبارآبفا

منتشر شده در صفحه کاغد اخبار | شماره شماره 495

ایده استاندار کرمان روی میز هیات دولت
همیاران آب برگ برنده استان برای حل بحران آب
معاون عمرانی استانداری کرمان گفت: با توجه به سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به کرمان و در پی نامه ایشان به هیات دولت، قرار است که طرح همیاران آب از سوی استاندار کرمان در هیات دولت مورد تبیین قرار گیرد.
ابوالقاسم سیف الهی در نشست شورای آب استان کرمان با اشاره به اینکه معاون اول رئیس جمهوری نیز از ارائه طرح همیاران آب در هیات دولت استقبال کرده است، ادامه داد: طرح همیاران آب یکی از برگ های برنده استان کرمان برای حل بحران آب در این استان است. وی عنوان کرد: بمنظور بررسی موارد مربوط به آب شیرین کن ها باید کارگروهی با محوریت مدیرکل دفتر فنی استانداری تشکیل شود تا مواردی که مجوز صادر شده را بررسی کنند و در صورتی که نیاز به صدور مجوزهای جدید باشد، بررسی های لازم در این زمینه را نیز انجام دهند. وی با بارش های اخیر در استان کرمان اشاره و بیان کرد: بارندگی های اخیر استان کرمان بسیار مفید بوده که موجب افزایش آب سفره های زیر زمینی شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان نیز گفت: در سال جاری آبیاری تحت فشار از محل اعتبارات سال گذشته بر اساس شش هزار هکتار بسته شده بود که به ۱۳ هزار هکتار در سال افزایش یافته است. عباس سعیدی افزود: تاکنون ۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای سیستم های ابیاری تحت فشار در ۱۳ هزار هکتار از اراضی شمال استان اعلام شده اما فقط یک میلیارد تومان تخصیص یافته است. وی تاکید کرد: با وجود عدم پرداخت منابع مالی، اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در شمال استان کرمان با جدیت پیش رفته است. سعیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود سه هزار هکتار از اراضی استان کرمان در مراحل پایانی تجهیز به سیستم های آبیاری تحت فشار هستند.

بیش از ۶۰۰ دستگاه کنتور خراب در شهرستان کرمان تعویض شد
طی یک ماه ۶۰۱ دستگاه کنتور خراب در شهرستان کرمان تعویض شد. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان با اشاره به اینکه ساماندهی کنتورهای خراب و مشترکان غیر مجاز از اهداف کلان شرکت آبفا استان برای رسیدن به وضعیت مطلوب شبکه است، افزود:در همین راستا در ماه مهر ۶۰۱ دستگاه کنتور خراب در شهرستان کرمان تعویض شد. وی افزود: ۴۲۹ دستگاه از کنتورهای ذکر شده در شهر کرمان و ۱۷۲ دستگاه در سایر شهرهای تابعه تعویض گردید.شایان ذکر است شهرهای اختیارآباد، اندوهجرد، باغین، جوپار، چترود، راین، زنگی آباد، شهداد، کاظم آباد، گلباف، ماهان و محی آباد از توابع کرمان می باشند.

بازدید گروه اعزامی شرکت آلمانی
(GEH Wasserchemie ) از تاسیسات تصفیه خانه آب بردسیر
خبرنگار آبفا کرمان- گروه اعزامی شرکت آلمانی (GEH Wasserchemie ) از تاسیسات تصفیه خانه آب بردسیر بازدید کردند.
طراح ، رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری دلتا نیروی کامرون در این رابطه گفت: با توجه به اینکه طراحی تصفیه خانه بردسیر با کمک این شرکت انجام شده و همچنین جاذب استفاده شده در این تصفیه خانه محصول این شرکت می باشد، معاون بخش توسعه و تحقیق و معاون بخش فروش و بازرگانی شرکت فوق الذکر از تصفیه خانه بازدید نمودند. این افراد پس از بازدید از تقصفیه خانه بردسیر با طاهری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان کرمان دیدار کردند و از عملکرد بسیار مثبت تصفیه خانه بردسیر اظهار رضایت و خشنودی کردند. در این دیدار مدیرعامل آبفا کرمان اظهار امیدواری کرد در شرایط جدید فضای بهتری برای کار کردن با این شرکت در صنعت آب و فاضلاب فراهم گردد.

27

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 654
  • دیروز: 850
  • هفته: 5,273
  • ماه: 25,060
  • سال: 182,347