کمبود کادر قضائی برای مردم ومسئولین استان ملموس است

دوشنبه 21 دی 1394

ئیس کل دادگستری استان کرمان :
کمبود کادر قضائی برای مردم ومسئولین استان ملموس است
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از مشکلات جدی دستگاه قضائی استان کرمان که برای مردم ومدیران نیز ملموس است کمبود کادر قضائی است.
به نقل از روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد در نشست قضائی با محاکم کیفری دو شهر کرمان که در مجتمع قضائی 22 بهمن کرمان برگزار گردید، اظهار داشت: آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه اقدامات راهگشایی در جهت حل مشکل کمبود کادر قضائی کشور صورت داده اند و استان کرمان هم در فرایند جذب عمومی وجذب اختصاصی قضات برای تامین کادر قضائی خود داشته ودنبال می کنند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از پدیده های خطرناک در شرق کشور از جمله استان کرمان تبعات سوء ناشی از ورود، اقامت، اشتغال، ربایش اتباع بیگانه و اخاذی از آنان وازدواج اتباع خارجی با زنان ایرانی در حوزه فرهنگ، اقتصاد و امنیت است.
یدالله موحد تاکید کرد: دربرخورد با پدیده جرم سازمان یافته و ربایش اتباع بیگانه واخاذی، قضات بایستی جدیت و قاطعیت لازم را اعمال نمایند و از هیچ تلاشی دریغ نورزند و به تناسب اهمیت جرم و به منظور ریشه کنی این قبیل جرائم واندیشه های مجرمانه تصمیمات قضائی اتخاذ نمایند.
یدالله موحد اعلام داشت: علی رغم این که بعد از انقلاب هزینه های گزافی درخصوص طرد اتباع بیگانه (افغانی) صورت گرفته اما این تدابیر راه گشا نبوده است و خلاء های قانونی در حوزه تردد وحمل اتباع بیگانه وجود دارد و سایر قوانین مرتبط نیز به نحو شایسته و اثربخش اجرا نشده و بازدارندگی لازم را نداشتند.
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در ابان ماه امسال 10 نفر از قضات جدید برای خدمت در مناطق محروم استان جذب و تا چند ماه آینده و بعد از اتمام دوره کار آموزی شروع به کار خواهند کرد.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان ادامه داد: در جریان جذب اختصاصی قضات ویژه استان کرمان هم قریب 60 نفر از داوطلبین موفق به قبولی در اختبار علمی گردیده اند که با طی سایر مراحل گزینش دوره کارآموزی پذیرفته شدگان در کرمان آغاز خواهد شد.
موحد تاکید کرد: نکته مهم این است که با افزایش ورودی پرونده ها و کار دادگستری استان به روال سنوات گذشته، قضات جدید به تناسب افزایش کار پاسخ گو خواهند بود وعملا تغییری در وضع موجود ایجاد نخواهد شد مگر اینکه برنامه هایی در سطح کلان و منطقه ای واستان برای کاهش مراجعات طراحی واجرا شود.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان عنوان کرد: قضات وکارمندان قوه قضائیه در سطح کشور واستان کرمان تلاشی سنگین وطاقت فرسا در رسیدگی به دعاوی و پرونده های مطروحه در دادگستری متحمل می شوند.
وی بیان کرد: وقتی گفته می شود در ماه 180 پرونده در یک شعبه رسیدگی و رای صادر شده است سختی این کار را کسی درک می کند که کار قضائی انجام داده و پیچیدگی وسختی کار را تجربه کرده باشد و گاهی این صحبت ها به درستی درک نمی شود و بر مطالبات مردم از دستگاه قضائی دامن زده و یا خدمات قضات نادیده و در حق قضات جفا می شود.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *