معاون گردشگری سازمان میراث کشور خبر داد:گردشگری، بن‌بست نیست

1394/10/02

معاون گردشگری سازمان میراث کشور خبر داد:
گردشگری، بن‌بست نیست

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: گردشگری پدیده‌ای است که 9 درصد تولید ناخالصی کشورها را تشکیل می دهد و در کشور ما نیز در در دوسال گذشته فعالیت دولت تدبیر و امید، با رشد 6.5 درصدی گردشگر روبرو شده‌ایم
مرتضی رحمانی موحد دوم دیماه در آیین احداث بزرگترین مجموعه تفریحی گردشگری سیرجان با اعلام این خبر تصریح کرد: جایگاه و تاثیرات گردشگریی در اقتصاد، اجتماع و فرهنگ به گونه‌ای است که اقتصادی برابر با 1200 میلیارد دلار گردش مالی را مدیریت می‌کند.
وی ادامه داد: گردشگری پدیده‌ای است که 9 درصد تولید ناخالصی کشورها را تشکیل می دهد و در کشور ما نیز در در دوسال گذشته فعالیت دولت تدبیر و امید، با رشد 6.5 درصدی گردشگر روبرو شده‌ایم
رحمانی موحد با بیان اینکه گردشگری صنعتی است که در درون خود مولد است تصریح کرد: گردشگری یک بن بست نیست، بلکه این صنعت می‌تواند خود را تکثیر کرده و به سرعت در جوامع گسترش پیدا کند و در دنیای کنونی اگر بخواهیم زندگی مردم را مدیریت کرده و به راحتی از کنار آن بگذیریم، باید به صنعت گردشگر توجه کنیم.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: سرزمن ایران، با این اقلیم، میراث فرهنگی و طبیعی، آداب و رسوم، تاریخ و … در کمتر نقطه‌ای از کره زمین به صورت یکپارچه وجود دارد این در حالی است که 25 درصد کشور ما را کویر تشکیل داده که مورد توجه بسیاری از مردم دنیا قرار دارد.
وی با اشاره به قدمت و میراث تاریخی استان کرمان گفت: کرمان در قلب این سرزمین پرجاذبه، 3 جاذبه جهانی دارد و در آینده نزدیک نیز 2 جاذبه دیگر این استان به لیست میراث جهانی اضافه خواهد شد تا با 5 اثر ثبت جهانی، به نادرترین منطقه در کشور تبدیل شود که در درون خود چنین آثاری را داشته باشد ضمن آنکه آثار تاریخی، تنوع فرهنگی و اقلیمی نیز در درون این استان وجود دارد که می توان کانون اصلی برنامه ریزی برای جذب گردشگر شود.
رحمانی موحد با اشاره تاریخ و موقعیت شهرستان سیرجان نیز گفت: سیرجان هم اکنون محور مواصلاتی و مرکز اقتصادی استان کرمان است که به صورت ترکیبی، یکی از مزیت های منطقه نیز محسوب می شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: منابع انسانی این شهرستان، فرهیختگان و همه کسانی که در عرصه‌های معنوی چه در تاریخ و فرهنگ و چه چه در دوران دفاع مقدس زبانزد هستند، سرمایه محسب می شوند. وی در پایان با اشاره اینکه امروز برای ارج نهادن به همت مردم این شهرستان و استان دور هم جمع شده‌ایم خاطر شنان کرد: کرمان و کرمانی‌ها یک ید واحد محسوب می‌شوند و نمونه و الگوی خوب رفتاری در مناطق مختلف کشور محسوب می شوند و همگی زیر چتر مدیر ارزشسی این استان، استاندار کرمان، به تلاش و تکاپو برای توسعه استان مشغول هستند.

استانداررزم حسینیزلزلهسیرجانصنایعصنایع دستیفرهنگسراکرمانگردشگریمیراث
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.