خبر

1394/09/30

سازمان ملل از پایان مذاکرات صلح یمن خبر داد
سازمان ملل اعلام کرد در بحبوحه درگیری های جدید در یمن، مذاکرات صلح میان طرفهای درگیر در یمن پایان یافته است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نشست گروه های یمنی متشکل از نمایندگان گروه های مقاومت یمنی و نمایندگان «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که از حمایت ریاض برخوردار است، از روز 15 دسامبر (24 آذرماه) در بی ین سوئیس آغاز شده بود.
رسانه های وابسته به ریاض از آغاز مذاکرات و حتی قبل از آن جنگ روانی به راه انداخته اند و خط خبری خود را به سوی مقصر جلوه دادن انصارالله در صورت شکست مذاکرات ژنو 2 با وجود کارشکنی های طرف حامی ریاض سوق داده اند. بر اساس گزارش های منتشره، هدف اصلی نمایندگان انصارالله برای شرکت در مذاکرات، توقف جنگ و برقراری آتش بس و کمک به مردم بی گناه یمن بوده است اما ظاهراً حامیان دولت مستعفی و فراری یمن تلاش می کنند با جلب حمایت نماینده سازمان ملل، مانع از اجرایی شدن توافق هفت بندی نشست «مسقط» شوند.
اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور یمن شنبه در حاشیه نشست هایی که میان هیات صنعا برگزار شد، نگرانی شدید خود را نسبت به نقض آتش بس شکننده در یمن از ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، ابراز کرد.
وی در عین حال بر ادامه گفت وگوهای صلح میان طرف های درگیر در بی ین سویس تاکید کرد. سازمان ملل متحد از روز سه شنبه گذشته آتش بس موقتی را میان طرف های درگیر در یمن اعلام کرد، اما نیروهای مزدور حامی عبد ربه منصور هادی پس از سیطره بر دو منطقه، این آتش بس شکننده را نقض کردند و بمب افکن های سعودی نیز بارها مناطقی از یمن را بمباران کردند.

تصمیم آمریکا درباره سفر گردشگران به ایران مغایر با روح برجام است
معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، مصوبه اخیر کنگره امریکا مبنی بر محدودیت حضور گردشگران غربی به ایران را مغایر با روح کلی حاکم بر برجام دانست.
مسعود سلطانی فر در گفت و گو با ایرنا افزود : مسئولین و کارشناسان سیاسی و حقوقی در این باره نظر خواهند داد ولی بر اساس اطلاعاتی که ما از محتوای برجام داریم فکر می کنیم که با روح برجام و تفاهم های آن مغایر است، چرا که با تصویب برجام قرار بر این بوده که اقدامات خصمانه امریکا علیه ایران پایان یابد.
وی تصریح کرد: بعد از مذاکرات سنگین دوساله هسته ای و عمل ایران به همه تعهداتش در زمینه برجام و بسته شدن پرونده پی ام دی و لغو قطعنامه ها از سوی شورای امنیت، بنا بود تحریم های ظالمانه علیه ایران لغو شود.
بنابر این انتظار داشتیم طرف مقابل هم به حسن نیت ایران پاسخ مثبت دهد نه اینکه با تصویب قوانین اینچنینی در فرایند اجرای برجام موجب ایجاد ذهنیت منفی شود.
وی در پاسخ به این پرسش که واکنش سازمان میراث فرهنگی به مجامع مرتبط مثل سازمان جهانی گردشگری چه خواهد بود، عنوان کرد: امروز نامه ای در همین رابطه تهیه کرده ایم که ان را برای طالب الرفاعی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهیم کرد مبنی بر این که نسبت به انجام اینگونه اقدامات که منجر به ایجاد محدودیت در ورود گردشگران خارجی می شود، اعتراض جدی داریم.

مطالب مرتبط
هشدار یخ زدگی کنتورهای آب عباس سالاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب رفسنجان درباره یخ زدگی کنتورهای آب هشدار داد و افزود شهروندان می توانند با عايق نمودن دور […]
صنایع دستی؛ پیشنهاد معطل مانده چاهستان
ستاره حجتیستاره حجتی گزارش «پیام ما» از مهاجرت روستاییان و تخلیه روستای چاهستان در هرمزگان
دست‌های بی‌بی شمسی تند تند کار می‌کند. پَلاسی در ورودی بقالی کوچکش در محله چاهستانی‌های بندرعباس پهن کرده و با بالشتک و قرقره‌ها، زری‌بافی می‌کند. کاری که خودش می‌گوید از […]
آیا می‌دانید سرقت ادبی چیست؟ در ویکی پدیا درباره‌ی سرقت ادبی چنین نوشته‌اند: انتحال، دزدی علمی، دستبرد فکری/هنری یا ایده دُزدی به معنی «تخصیص دادن خلاقیت ادبی، هنری یا پژوهشی […]
نقد امیر عابدین پور بر فیلم آرایش غلیظ بمناسبت حضورش در شبکه نمایش خانگی آرایش در قلعه پرتقالی‌ها تمام فیلم های موفق در دنیا ، نشانه و المانی را به […]
دیگر مطالب شماره 521

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *