شهرداد روحانی جشنواره موسیقی فجر را کلید زد

منتشر شده در صفحه فرهنگ و هنر | شماره 519

شهرداد روحانی جشنواره موسیقی فجر را کلید زد
مراسم افتتاحیه سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر روز جمعه 27 آذرماه با پیانون وازی شهرداد روحانی در تالار وحدت آغاز شد.
با آغاز این مراسم، سی ‌و یکمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به طور رسمی کلید خورد تا اجراها همانند سال‌های گذشته اواخر بهمن ماه انجام شود.
بر این اساس، این مراسم به منظور اعلام جدول نهایی و سیاست‌های جدید و راهبردی سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی جشنواره فجر برگزار می‌شود.
مراسم افتتاحیه با استقبال هنرمندان و علاقه‌مندان به موسیقی همراه بود.
احسان کرمی که اجرای این مراسم را بر عهده دارد، از تغییرات ساختاری جشنواره خبر داد و گفت: در راستای دیپلماسی فرهنگی هنرمندان خارجی زیادی برای حضور در جشنواره موسیقی فجر به کشور ما می‌آیند. سپس ویدئویی پخش شد که تغییرات بنیادی جشنواره در آن توضیح داده شده بود.
همچنین در این ویدئو پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جشنواره‌ی موسیقی فجر برای حاضران پخش شد.
در مراسم روز جمعه همچنین ساختار نوین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر با پخش یک ویدیو معرفی شد.
در سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر جوایز به سه بخش اصلی آلبوم‌ها، کنسرت‌ها و بخش جانبی تقسیم می‌شوند.
در این میان در نخستین سال با توجه به محدودیت‌های زمانی، داوری تنها در بخش «آلبوم‌ها» انجام می‌شود و آثار در تمامی شاخه‌های موسیقی مورد داوری قرار می‌گیرند.
در این بخش در هر دوره، کلیه آثار منتشر شده از مهرماه سال گذشته تا مهرماه همان سال، مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند؛ اما در سال اول به عنوان نخستین سال افزودن این بخش به جشنواره آلبوم‌هایی که از مهرماه 1392 تا مهرماه 1394 تولید شده‌اند، بررسی خواهند شد.
معرفی بخش بین‌الملل بخش دیگری از مراسم بود. شجاعت حسین خان، دالیبور کاروای، ژیوان گاسپاریان، فیض علی فیض، بارتلمی بیتمن، اکبر خمیسو خان، آنو فاواتا، آندو رمانی و کمانه در این دوره جشنواره روی صحنه می‌روند.

16

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :