آیا سردار سلیمانی باز هم به مسکو سفر کرده است؟

منتشر شده در صفحه صفحه اول519 | شماره 519

آیا سردار سلیمانی
باز هم به مسکو
سفر کرده است؟

رویترز نوشت: در اقدامی که نشانه ای حاکی از روابط نزدیک تر بین تهران و مسکو است خبرگزاری فارس روز چهارشنبه اعلام کرد فرمانده سپاه قدرس ایران هفته گذشته از روسیه دیدن و با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور ملاقات کرد. این سفر در زمانی است که اتحاد منطقه ای این دو کشور در حال تحرک گرفتن بیشتر است. به گزارش «انتخاب»، ژنرال قاسم سلیمانی رئیس سپاه قدس آخرین بار در ماه ژوئیه برای کمک به طراحی حضور ارتش روسیه در سوریه از مسکو دیدن کرده بود. روسیه و ایران در جنگ داخلی سوریه از بشار اسد رئیس جمهور این کشور در مقابل تروریست ها حمایت می کنند. از ماه سپتامبر صدها مستشار ایرانی در کنار حملات هوایی روسیه وارد سوریه شده اند تا به دولت دمشق شرکت کنند. سردار سلیمانی از سال ۲۰۰۷ به علت نقش ادعایی اش در قاچاق اسلحه و مواد هسته ای با تحریمهای سازمان ملل در مورد ممنوعیت سفرهای بین المللی و ضبط دارایی ها مواجه است.
فارس به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر نکرد اعلام کرد :« ژنرال سلیمانی هفته گذشته در جریان دیدار سه روزه اش از مسکو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و مقامات ارشد نظامی و امنیتی روسیه ملاقات کرد. آنها در این ملاقاتها جدیدترین تحولات سوریه، عراق ، یمن و لبنان را بررسی کردند.»
سلیمانی به هدایت تلاشهای ایران برای مبارزه با تروریستهای مسلح در سوریه و کشور همسایه آن عراق کمک کرده است. پوتین ماه گذشته با حضرت آیت الله خامنه ای در تهران ملاقات کرد. مقامات ایرانی این ملاقات دو ساعته را « بی سابقه در تاریخ دو کشور » توصیف کردند. فارس به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر نکرده است گفته است که پوتین در این ملاقات سلیمانی را « دوست من قاسم » نامید. سامانتا پاور سفیر امریکا در سازمان ملل گفت دیدار سلیمانی از مسکو نقض قطعنامه سازمان ملل است که روسیه در آن زمان آن را تائید کرده بود.

19

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :